Elektrėnų „vaiduoklis“ virto patrauklia rekreacine erdve


Ilgus metus Elektrėnų atrakcionų parkas „Vaikų pasaulis“ traukė įspūdingų, Černobylį primenančių nuotraukų medžiotojus. Tačiau dabar elektrėniškiai šioje vietoje gali atsikvėpti ir pasisemti naujų jėgų – pavojų sveikatai kėlusio atrakcionų parko vietoje įrengta viešoji rekreacinė teritorija.

Išsiaiškinti poreikius padėjo „Išmaniojo miesto“ projektas

„Vaikų pasaulio“ atrakcionai pripažinti nesaugiais dar 2013 metais. Po kelerių metų – 2015-aisiais – Elektrėnų savivaldybė nusprendė ieškoti naujų idėjų, kaip šią teritoriją būtų galima atnaujinti ir pritaikyti miesto gyventojams. Būtent tada Elektrėnų savivaldybė nusprendė dalyvauti žurnalo „Structum“ organizuojamame projekte „Išmanusis miestas“. Jo metu perspektyvūs Lietuvos architektai pasiūlė savo įžvalgas ir ateities vizijas šiai teritorijai atnaujinti.

„Tiek Elektrėnų savivaldybės administracija, tiek Elektrėnų seniūnija suprato, kad Elektrėnams trūko kokybiškos poilsio ir pramogų erdvės. Dalyvavimas šiame konkurse ir jaunųjų architektų projektiniai pasiūlymai bei tuometės situacijos vertinimas leido mums į šią problemą pažvelgti kitaip ir suprasti ko norime“, – sako Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis.

Konversija į rekreacinę teritoriją

2019 m. birželį buvo pasirašyta rangos darbų sutartis ir pradėta „Vaikų pasaulio“ konversija į viešąją rekreacinę teritoriją. K. Vaitukaitis įsitikinęs, kad tai – svarbus miestui įvykis.

„Buvęs miesto pasididžiavimas tapo skauduliu, kuriame stovėjo saugumo ir kitų reikalavimų visiškai neatitinkantys atrakcionai ir apgriuvę pastatai. Dabar ši vieta pasikeitė neatpažįstamai. Turime patrauklią rekreacinę erdvę, kurią jau pamėgo ir jauni, ir vyresnio amžiaus miesto gyventojai“, – sako Elektrėnų savivaldybės meras.

Kas pasikeitė buvusio atrakcionų parko teritorijoje? Pirmiausia – demontuoti atrakcionų parko įrenginiai, įrengti inžineriniai tinklai, sutvarkytas kraštovaizdis ir želdynai, suremontuoti esami privažiavimai, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, apšvietimas. Įrengtas pėsčiųjų ir dviratininkų takas, taip pat pontoninis tiltas.

Nenaudojami pastatai pritaikyti investicijoms ir verslo plėtrai: rekonstruota dalis esamų statinių, juose įrengta riedlenčių aikštelė bei daugiafunkcinės paskirties patalpos nedidelės apimties visuomeniniams pristatymams, konferencijoms, edukacinei veiklai ir renginiams. Elektrėnų sav. administracija, kartu su Kazimiero Simonavičiaus universitetu yra parengusi Skaitmeninio meno inkubatoriaus įrengimo koncepciją, kurią planuoja įgyvendinti neperplanuotoje teritorijos dalyje.

Panaudojo „Išmaniojo miesto“ sprendimus

Konversijos metu panaudoti ir projekte „Išmanusis miestas“ pasiūlyti sprendimai. Demontuotų netinkamų naudoti statinių ir takų vietoje įrengta nauja atviro tipo lauko terasa (amfiteatras), kurioje telpa 600 žiūrovų. Ten, kur buvo elektrinių mašinėlių paviljonas, išsaugant buvusio pastato betoninius pamatus, įrengta riedlenčių aikštelė. Šalia jos įrengta ir „Pump track“ tipo trasa.

Sutvarkyta ir teritorijos vakarinėje pusėje esanti Elektrėnų marių pakrantė. Čia įrengta prieplauka, skirta nedidelių matmenų vandens įrenginiams švartuotis. Elektrėnų savivaldybės meras įsitikinęs, kad naujoji erdvė patiks ne tik miesto gyventojams, bet ir svečiams.

„Norėjome sukurti elektrėniškiams jaukią vietą, kur būtų galima leisti laisvalaikį, švęsti šventes, aktyviai ar pasyviai ilsėtis. Suprantama, kad buvusio „Vaikų pasaulio“ konversija į viešąją rekreacinę teritoriją suteikė Elektrėnų miestui naują traukos vietą, kuri gali sudominti ir miesto svečius“, – sako K. Vaitukaitis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų