Garsusis architektas Danielis Libeskindas ėmėsi atgaivinti gimtąjį Lodzės miestą Lenkijoje


Lenkijos žydų kilmės JAV architektas Danielis Libeskindas yra puikiai pažįstamas Lietuvoje. Pasaulinė architektūros žvaigždė kartu su savo „Studio Libeskind“ komanda, bendradarbiaudami su Lietuvos architektų biuru „Do Architects“ suprojektavo įžymųjį MO muziejų Vilniuje. Šis projektas buvo išsamiai nušviestas ir žurnalo „Structum“ puslapiuose bei šiame internetiniame portale.

Dabar garsusis architektas ėmėsi puošti savo gimtąjį Lodzės miestą Lenkijoje. D. Libeskindas, bendradarbiaudamas su „inLodz21 Institution“, sukūrė Lodzėje bedradarbystės erdves (angl. hub).

„Nexus21“ yra miesto atgaivinimo projektas, susidedantis iš 21 statinio – nuo gyvenamųjų iki komercinių pastatų ar miesto erdvių.

Šios bendradarbystės erdvės bus išdėstytos tam tikruose rajonuose, kad skatintų miesto kūrybingumą ir inovatyvumą, tokiose srityse, kaip architektūra, tekstilė, mada ar kinas. Visa tai yra Lodzės miesto paveldas.

Pagrindinė idėja bus  taikoma erdvėse tarp atnaujintų statinių, sukuriant gyvybingą ašį tarp seno ir naujo, kartu istoriniams Lodzės rajonams pridedant vertės.

21 sklypas, kur šiuo metu yra tušti kvartalai arba apleisti pastatai, bus atgaivintas, pritraukiant specifines investicijas, atitinkančias unikalią architektūrą ir funkcionalumą.

Projekto tikslas buvo sukurti grandininę vystymo ir investavimo mieste reakciją, praturtinant viešąją erdvę, rašo portalas „ArchDaily“. Kadangi pagrindinė idėja apima platų kontekstą, projektas padės surasti sprendimus socialiniams, aplinkosaugos ir išsaugojimo klausimams, taip pat pademonstruos, kaip architektai bei miesto planuotojai ateityje gali žiūrėti į miesto atgaivinimą.

„Nexus21“ projekto siekis yra sukurti reikšmingus ryšius mieste, išreiškiant Lodzės gyventojų atmintį, istoriją ir gyvybinę energiją. Kiekvieno projekto tikslas yra papasakoti unikalią istoriją apie ypatingą miesto ir jo gyventojų stiprybę bei galią“, – aiškino D. Libeskindas.

Lodzės architektūros centras taps naujais kultūriniais miesto vartais ir pirmuoju pagrindinės idėjos pastatu. Šis statinys turėtų sujungti rajono komercines ir turistines vietas su skulptūrišku orientyru, suteikiant erdves parodoms ir edukacijai, taip pat viešiesiems renginiams.

Dinamiškas geometrinis pastatas bus su stoglangiais ir turės „žaliąjį“ stogą. Pastatas derės prie istorinės ir tradicinės Lodzės architektūros, bet kartu bus atradimų vieta, pasitelkiant aukščiausios kokybės technologiją.

Vėliau, šalia Architektūros centro iškils Mados inovacijos centras, kuris įprasmins turtingą Lodzės tekstilės ir mados pramonės istoriją bei tradicijas. Šis Mados inovacijos centras bus inovacijų ir technologijų generatorius, atnešiantis kūrybingumų idėjų istorinei Lenkijos pramonei.

Be to, kartu su Mados centru atsiras Ateities namai, kurie taps inovatyvios ir technologiškos bendruomenės forumu. Čia bus keliami klausimai „kaip norime gyventi“ ir „kokią miestiečiai mato miesto ateitį“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų