Hidroizoliacijos sistemų sprendimai


Pradėjus statybas, vienas pirmųjų iškylančių klausimų – kaip apsaugoti pamatus nuo drėgmės.Hidroizoliacijos išlaidos pamatams siekia tik kelis procentus nuo visos pamatų kainos, tačiau klaidos ar nekokybiškas darbas ateityje gali kainuoti daug daugiau, todėl vertėtų rinktis tinkamą apsaugą.

Unikalios medžiagos

Pamatai – tokia pastato dalis, kuri aktyviausiai sąveikauja su gruntu. Priimant sprendimą dėl jų hidroizoliacinės sistemos pasirinkimo, labai svarbu įvertinti tai, kad, pasirinkus patikimą kokybišką gaminį, ilgalaikes medžiagas, be priekaištų atlikus inžinerinius sprendimus, hidroizoliavimo darbus, tai apsaugos nuo problemų ir išlaidų ateityje.

Betono apsaugai nuo vandens įsiskverbimo sukurta daugybė sistemų, įskaitant teptines dangas, hermetikus, membranas ir t. t. Vienas patikimiausių metodų betono apsaugai nuo vandens infiltracijos – statybinių medžiagų tiekėjo UAB „Altis LTD“, kuris specializuojasi hidroizoliacijos srityje, giluminė kristalinė hidroizoliacija „Vandex Super“. Medžiaga dėl vykstančios cheminės reakcijos betono porose ir kapiliaruose suformuoja kristalines struktūras, kurios visam laikui ir per visą tūrį padaro betoną nelaidų vandeniui. „Vandex Super“ puikiai veikia požeminėse konstrukcijose (automobilių statymo aikštelės, garažai, rūsiai, geriamojo vandens rezervuarai, liftų šachtos, plaukimo baseinai, gelžbetonio konstrukcijos ir t. t.), nes: jos poveikis ilgalaikis, kristalizacijos reakcija nuolat išlieka aktyvi ir atsinaujina esant kontaktui su vandeniu. Ji savaime sandarina betone atsirandančius mikrotrūkius, ją galima ir reikia dėti ant drėgno paviršiaus, kur kitų hidroizoliacinių dangų naudoti negalima. „Vandex Super“ naudojama tiek iš konstrukcijos išorės, tiek iš vidaus, nes apsaugo nuo vandens slėgio (iki 14 barų) tiek iš teigiamos, tiek iš neigiamos pusės. Statant naujus namus, kristalinė hidroizoliacija – vienas patikimiausių hidroizoliacijos metodų, o rekonstruojant, atsižvelgiant į situaciją, ji gali būti ir tiesiog vienintelis galimas hidroizoliacijos metodas.

Ne mažiau patikimas, tačiau paprasčiau naudojamas pamatų hidroizoliavimo sprendimas – „Vandex BB75“. UAB „Altis LTD“ paviršinę hidroizoliaciją „Vandex BB75“ galima naudoti iš bet kurios hidrostatinio spaudimo pusės, apsaugai nuo vandens ir drėgmės tokiems paviršiams kaip betonas, mūras ir pan. „Vandex BB75“ turi labai geras pradinio sukibimo savybes, todėl ją tinka dengti ir ant horizontalių, ir ant vertikalių paviršių (pamatai, grindys, sienos ir kt.). Susiformavusi danga ilgalaikė, atspari šalčiui ir karščiui, bet išlieka laidi vandens garams. „Vandex BB75“ atlaiko 7 barų teigiamą ir neigiamą vandens slėgį. „Vandex BB75“, kaip ir „Vandex Super“, sertifikuota naudoti esant sąlyčiui su geriamuoju vandeniu, tad hidroizoliacija gali būti izoliuojami ir geriamojo vandens rezervuarai.

Membranos – populiariausias hidroizoliavimo iš išorės metodas

Viena seniausių naudojamų medžiagų pamatams izoliuoti – bitumas. Membranos iš šios medžiagos – populiariausias pamatų hidroizoliavimo iš išorės metodas. Tam galima naudoti tiek savaime lipnias, pavyzdžiui, UAB „Altis LTD“ membranas „Indextene“, tiek prilydomas bitumines membranas. Savaime lipnios hidroizoliacinės membranos „Indextene“ išskirtinumas iš analogiškų yra tas, kad apatinis jos sluoksnis – armuotas, o tai padidina membranos atsparumą ir matmenų stabilumą. HDPE didelio tankio plėvelė atlieka hidroizoliacijos paskirtį ir suteikia membranai mechaninį stiprį, o savaime lipnus sluoksnis garantuoja puikų sandarinimą net ir ant nelygių paviršių.

Hidroizoliacinės sistemos svarba

Tačiau pamatų hidroizoliavimas neapsiriboja vertikalių sienų sandarinimu. Reikia sandarinti visus galimus drėgmės laidumo kanalus, pavyzdžiui, betonavimo siūles, klojinių vamzdelius, grindis ir t. t. Šios jautrios vietos, netinkamai jas hidroizoliavus, gali pridaryti didelių hidroizoliacinių sunkiai išsprendžiamų problemų pastato eksploatavimo metu. UAB „Altis LTD“ parenka skirtingas hidroizoliacines medžiagas ir sistemas visoms hidroizoliavimo problemoms spręsti – ar tai būtų betono, mūro, ar siūlių sandarinimas.

UAB „Altis LTD“, Europos pr. 81, LT-46333 Kaunas, tel. I faks. +370 372 44 806 I mob.: +370 605 72 855, +370 607 66 651 I www.altis.lt I el. paštas prekyba@altis.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų