„ibis“ viešbutis – naujas laiko dvasią įkūnijantis kūrinys „Rinktinės Urban“ kvartale


Tikslus objekto pavadinimas: Viešbutis IBIS Rinktines g 18, Vilnius

Užsakovas: UAB,,Merko bustas

Generalinis rangovas: UAB Merko statyba

Projektuotojas: UAB,,Unitectus“, projekto vadovas Dainius Čepurna

Architektas: UAB,,Unitectus“, projekto vadovas Dainius Čepurna

„Rinktinės gatvėje 2015–2016 m., kai buvo projektuojamas kvartalas, nebuvo tokios architektūrinės įvairovės, kokią matome dabar. Nepaisant to, naują objektą mums pavyko suprojektuoti akivaizdžių skirtumų savo funkcinėje sistemoje turinčių (gyvenamųjų ir komercinių) pastatų aplinkoje. Kad ir kokie jie skirtingi, pavyko išlaikyti darnią aplinkos stilistiką“, – sako architektas Dainius Čepurna, kukliai apibūdindamas sostinės Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankirtoje iškilusį šiuolaikišką objektą, ir įvardija, kad iššūkį – suderinti skirtingų pastatų grupių funkcijas ir išraiškas – priėmė kartu su Tado Balčiūno architektų komanda.

Tikslinga integracija į aplinką nebuvo vienintelis iššūkis architektams bei generaliniam projekto rangovui UAB Merko statyba. Ieškoti netradicinių sprendimų paskatino ir nelygus gatvės reljefas (pastatus teko išskaidyti pagal reljefą), taip pat sistemingas objektų zonų išdėstymas (pavyzdžiui, įvažiavimas į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę yra žemiau nei įėjimas į viešbutį, tačiau ir į vieną, ir kitą erdvę patenkama tiesiai iš skirtingose komplekso pusėse esančių pagrindinių gatvių).

„Priėmėme geriausius šiuo metu sprendimus tiek architektūros, tiek inžinerinių sistemų, langų, statybinių medžiagų požiūriu. Tai buvo patikimi sprendimai ir jie nenuvylė, padėjo suderinti skirtingus operatorių bei užsakovų reikalavimus“, – atskleidžia D. Čepurna, primindamas, kad „ibis“ yra pirmasis viešbutis Baltijos šalyse, suprojektuotas ir pastatytas pagal prestižinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method).

Tradicinė viešbučių sistema ir tvarumo koncepcijos puoselėjimas

Viešbutis „ibis“ įvertintas BREEAM pirminiu sertifikatu, įvertinimo lygis – „geras“ (angl. good). Tokio pat lygio galutinis BREEAM sertifikatas už įdiegtą standartą statybos metu bus įteiktas artimiausiu metu. Tai – generalinio rangovo Merko statyba pasiekimas.

Merko statybos projektų vadovas Andrius Gasiūnas pasakoja, kad statant šį objektą didelis dėmesys buvo skiriamas saugiai ir palankiai darbo aplinkai. Taip pat atlikti personalo mokymai, užtikrinantys saugos darbų procedūras, atsisakyta procesų, darančių neigiamą poveikį aplinkai.

„Įgyvendintos visos priemonės, užtikrinančios grunto, vandens ir oro taršos mažinimą. Buvo stebėtas ir kontroliuotas elektros energijos, kuro ir vandens suvartojimas statybų metu. Įgyvendintos visos ekologo rekomendacijos, susijusios su žemės sklype augusių medžių išsaugojimu, naujų žaliųjų zonų sukūrimu, ekologiškai vertingo kraštovaizdžio įrengimu. Statybinės atliekos rūšiuotos tiek statybos aikštelėje, tiek atliekų perdirbėjų teritorijoje“, – pasakoja A. Gasiūnas.

Projektas „Rinktinės Urban“ įgyvendintas per pusantrų metų, t. y. nuo 2017 m. sausio iki 2018 m. birželio. Rinktinės gatvė Vilniuje yra viena judriausių sostinės arterijų. Kaip pasakoja A. Gasiūnas, kvartalo statybos laikotarpiu joje atlikti inžinerinių tinklų tiesimo darbai. Todėl neapsieita be automobilių ir pėsčiųjų eismo ribojimo. Projektų vadovas neslepia, dalį darbų, gavus Vilniaus miesto savivaldybės leidimą, teko atlikti naktį.

Darbai atlikti operatyvai ir tie, kas matė šią teritoriją prieš trejus metus, sunkiai galės patikėti pokyčiais – apleista teritorija virto moderniu kvartalu.

Merko statyba – universalus statybų partneris

MERKO grupė – statybų rinkos lyderis Baltijos šalyse. Tarp Lietuvoje jos statomų ir pastatytų visuomeninės paskirties statinių galima paminėti verslo centrus „Narbuto 5“, „L3“, prekybos ir paslaugų centrus „Panorama“, „Mandarinas“, „Saulės miestas“, taip pat Vilniaus Balsių pagrindinė mokykla, Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje.

Bendrovės Merko statyba turimi resursai ir sukaupta patirtis leidžia siūlyti užsakovams kompleksinius sprendimus – pradedant tradicine generaline ranga, kai statoma pagal užsakovo jau parengtą projektą, ir baigiant kompleksinio vystymo paslaugomis, kaip buvo šio projekto atveju.

Merko statybos įsigyto sklypo lokacija reikalavo kompleksinio sprendimo – čia ir intensyvi Rinktinės gatvė, vedanti į patį centrą, ir miesto architektų noras matyti šioje vietoje komercinės paskirties visuomeninių objektų. Tad buvo nuspręsta vystyti kompleksinį projektą. Tuo metu buvo jaučiamas šiuolaikinių modernių viešbučių stygius, todėl šiai idėjai realizuoti Merko statyba pasirinko žinomus partnerius – jau statyto viešbučio „Novotel“ operatorius „Orbis Hotel Group“ (Lenkija).

Taip buvo sukurta išskirtinė bendradarbiavimo forma – su „Orbis Hotel Group“ sutarta, kad Merko statyba savo lėšomis ir rizika, pagal užsakovo reikalavimus suprojektuos ir pastatys viešbutį, kurį užsakovas nusipirks. Tai buvo rizikingas sprendimas, nes reikėjo būti tikriems, kad pastatytas viešbutis atitiks pirkėjo lūkesčius. Merko statybos sukaupta viešbučių statybos ir vystymo patirtis, profesionalumas leido prisiimti tokią riziką. Juk Merko statyba yra atlikusi tuometinio viešbučio „Lietuva“ (dabar – „Radisson Blu Hotel Lietuva“) rekonstrukciją 2006 metais ir ką tik užbaigė jo plėtros projektą, pastatė viešbutį „Novotel“ ir šiuo metu atlieka viešbučio „Neringa“ rekonstrukciją. Pažymėtina, kad pastarasis „Radisson Blu Hotel Lietuva“ plėtros projektas įgyvendintas pagal FIDIC Sidabrinės knygos kontrakto modelį – Merko statyba atliko ne tik statybos, bet ir pastato projektavimo pagal užsakovo pateiktus reikalavimus bei detaliojo plano korekcijos darbus.

Techninės priežiūros specialistų kontrolė

Apie didesnę kontrolę pasakoja ir statybos techninę priežiūrą atlikusios kompanijos „Statybų inžinerinės paslaugos“ direktorius Jonas Cilcius. Jau beveik du dešimtmečius veiklą vykdančios įmonės vadovas sako, kad užsakovas buvo paskyręs savo atstovus iš Lenkijos. Ši kompanija papildomai kontroliavo statybos procesą, statybos techninės priežiūros specialistų Lietuvoje darbą. Kai kas gali abejoti tokiu sprendimu, tačiau J. Cilcius džiaugiasi, nes tai padėjo puikiai suprasti viešbučio valdytojo lūkesčius, susijusius su specifiniais „ibis“ („Accor“ tinklo) reikalavimais, ir užtikrinti nepriekaištingą projektinių sprendinių įgyvendinimą.

„Galima paminėti papildomus viešbučių tinklo kokybinius, inžinerinius, saugumo reikalavimus, pavyzdžiui, reikalavimus silpnų srovių elektros laidams. Pagal „ibis“ standartus visi laidai turi būti padengti specialia medžiaga, kuri kilus gaisrui neskleistų kenksmingų medžiagų. Tokio reikalavimo pagal Lietuvoje galiojančius standartus nėra. Taip pat viešbučio konstrukcijos sudarytos iš šiuolaikiškų surenkamųjų daugiasluoksnių plokščių su apšiltinimu ir išorine apdaila. Toks sprendimas leido generaliniam rangovui sutrumpinti statybos darbų laiką, nes, surinkus visą karkasą, jau nereikėjo atskirai įrenginėti pastato fasado. Tai nėra standartinis sprendimas, nors ir puikiai pasiteisinęs“, – atkreipia dėmesį įmonės, teikiančios statybos darbų techninės priežiūros paslaugas visuomeniniams ir infrastruktūriniams objektams, vadovas.

Aukščiausia ekonominės klasės kokybė

Moderniame „ibis“ viešbutyje įrengti 164 kambariai, taip pat restoranas su aptarnaujančiajam personalui skirtomis patalpomis, baras ir dvi konferencijų salės, kurias galima sujungti į vieną didelę zoną. Pasak architekto, viešbutis suplanuotas tradiciškai: pirmame aukšte – aptarnavimo patalpos, viršutiniuose – kokybiškai ir jaukiai įrengti viešbučio numeriai. Svečiams skirtos patalpos driekiasi nuo antro iki septinto aukšto, minimuose aukštuose yra dvi laiptinės, liftų holai, techninė ir inventoriui skirtos patalpos. „Numerių planavimas suformuotas remiantis tradicine viešbučių sistema, galima teigti, kad jis griežtas, tačiau sistemingas – toks, kokio tikimasi iš kokybiško ekonominės klasės viešbučio“, – pasakoja D. Čepurna.

Itin svarbu paminėti, kad kiekviename aukšte yra po vieną numerį, pritaikytą žmonėms su negalia. Judėjimui palengvinti viešbutyje taip pat integruoti modernūs UAB „Schindler-Liftas“ keleiviniai liftai, nepriekaištingai užtikrinantys komfortabilų viešbučio gyventojų judėjimą.

Dizainas pagal „ibis“ standartus

Kalbant apie pastato dizainą, būtina paminėti, kad viešbučio interjeras suformuotas pagal prekių ženklo „ibis“ standartą. Architektas pasakoja, kad reikalavimuose nurodytos visos spalvos, apdailos medžiagos ir net jų galimi tiekėjai. Todėl numerių ir aukštų (2–7) koridorių bei liftų holų interjeras buvo suprojektuotas pagal užsakovo nurodymus.

„Kiekvieno viešbučio pirmas aukštas skiriasi, tad erdvėms ir sienų apdailoms nurodymai kiek abstraktesni. Pirmojo aukšto interjerą kūrė kolegos iš Lenkijos. Jame vyrauja gana aktyvios spalvos, tai nėra asketiškas, skandinaviškas interjeras. Profesionalų sukurtas stilius subalansuotas, viešbučiui padeda turėti savo „veidą“, parodyti, kad jis yra veržlus, skirtas jauniems, aktyviems žmonėms. Naudojama daug intensyvių spalvų, tamsių tonų, daug fototapetų ant sienų ir lubų“, – dėmesį atkreipia D. Čepurna.

Interjero variacijoms – skirtingų tekstūrų kiliminė danga

Viešbutyje „ibis“ grindų kilimines dangas įrengė ir skirtingų tekstūrų bei spalvų plyteles tiekė bendrovė „Vaineta ir partneriai“. Tai įmonė, kuri partnerius renkasi labai kruopščiai, siekia bendradarbiauti ilgą laiką. Kaip pasakoja jos direktorius Neividas Biriukovas, svarbu ne tik poreikius atliepiantis gaminys, bet ir skirtingų dangų suvedimo procesas. Kuriant techniškai tikslią kompoziciją, reikia atidumo.

Viešbutyje „ibis“ buvo pasirinkta daug skirtingos tekstūros ir įvairių spalvų kiliminių dangų iš viešbučiams skirtos gaminių serijos. Šie gaminiai išsiskiria akustinėmis savybėmis, atsparumu mechaniniams įbrėžimams.

Inovatyvūs sprendimai

Modernaus viešbučio „ibis“ generaliniai rangovai Merko statyba siekė užtikrinti santechninės dalies ilgalaikiškumą ir kokybę. Siekta, kad produkcija būtų atpažįstama ir asocijuotųsi su patikimumu, kurį gali pasiūlyti žinomi prekių ženklai, todėl buvo priimtas sprendimas viešbučio patalpose naudoti laiko patikrintą „Geberit“ potinkinę sistemą.

Novatoriškais sprendimais garsėjanti Šveicarijos įmonė „Geberit“ sėkmingai vykdo veiklą jau daug metų. Šis gamintojas puikiai žinomas ne tik Vakarų Europoje, bet ir visame pasaulyje. Viešbutyje „ibis“ buvo panaudota potinkinė vandens nuleidimo sistema „Geberit Duofix“. Pasak įmonės techninio projektų ir prekybos konsultanto Vytauto Dindos, pasirinkta sistema išsiskiria gausybe funkcijų.

„Geberit Duofix“ – tai paprastai ir greitai montuojama sistema, optimizuojanti garsus, efektyviai naudojanti vandenį ir turinti ilgametes garantijas (10 metų). Taip pat, renkantis šią sistemą, turime pasiūlyti klientams itin didelį vandens nuleidimo mygtukų asortimentą – galimybę rinktis iš spalvų, formų ir funkcijų gausos“, – teigia V. Dinda.

Šiuolaikiškas bei tvarus aplinkos kūrimas

Apie vartojimo mažinimą ir kiekvieno mūsų įpročių kaitą kalba viešbučio aplinkos tvarkymo darbus atlikusios įmonės „Trihaus“ želdinių dizainerė Jūratė Strelčiūnienė. Bendrovė, kurios misija kurti unikalumą, slypintį paprastume, teikia statybos, kraštovaizdžio formavimo ir dizaino paslaugas.

Viešbučio „ibis“ aplinkai pasirinktas apželdinimas vadinamas „Olandiška banga“. J. Strelčiūnienė pasakoja, kad, siekiant atsigręžti į natūralią gamtą, pasirinkti daugiamečiai augalai, prisitaikę prie atšiauraus mūsų klimato. „Tai didelis projektas. 1 510 skirtingų augalų susodinti ne grunte, o ant perdangos ir ant jos esančiose betoninėse klombose “, – teigia specialistė ir džiaugiasi projekto vystytojų bei užsakovų atsakingu požiūriu į aplinkos tvarkymą. Želdinių dizainerė J. Strelčiūnienė neslepia, kad neretai projektų vystytojai ir užsakovai nepelnytai pamiršta aplinką, nors ji daro didelę įtaką žmonių, kurie naudojasi pastatais, sveikatai ir psichologinei būklei.

„Aplinkos tvarkymas – tai nėra tiesiog vejos užsodinimas, kurį landšafto architektai vadina žaliuoju asfaltu. Juk jis toks pat monotoniškas, kaip ir tradicinis asfaltas. Todėl žvelgiama į Vakarų Europoje vyraujančias tendencijas. Dabar ypač populiarūs želdynai, tačiau stengiamasi kurti ne perteklinę, o harmoningą kompoziciją, naudojant kelių rūšių augalus, integruojant medžius. Taip suformuojamas gyvosios gamtos vaizdas, bet be akis varginančių margumynų“, – atskleidžia „Trihaus“ atstovė.

Merko statybos atstovas A. Gasiūnas atkreipia dėmesį, kad pagrindinius aplinkos tvarkymo reikalavimus lėmė BREEAM standartai. Pavyzdžiui, dviračių privažiavimai, žmonių su negalia judėjimas. Želdiniams nebuvo skirtas didelis plotas, tačiau gautas rezultatas pranoko lūkesčius – „ibis“ aplinka tapo jaukia poilsio oaze.

Organizatorių nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų