Inovatyvūs sprendimai gelžbetonio jungčių srityje


„Peikko“ istorija prasidėjo prieš 50 metų, kai kompanijos įkūrėjas Jalo Paananenas, būdamas pionierius įdėtinių detalių gamybos ir tiekimo srityje, pradėjo gaminti įstrižus ryšius gelžbetoninėms sienoms. Šis produktas iki šiol parduodamas „Peikko“.

AUKŠTESNIS LYGIS

„Peikko“ didžiausią dėmesį skiria surenkamajam gelžbetoniui, nes būtent su juo susijusioje srityje mato pagrindinį statybų sektoriaus ateities potencialą. Inovatyviais sprendimais gelžbetonio jungčių srityje „Peikko“ kelia šį segmentą į aukštesnį lygį: pradedant projektavimu, tiesiogine įtaka trumpesnei ir lengvesnei surenkamųjų gelžbetonio elementų gamybai ir baigiant spartesniu, tikslesniu ir, svarbiausia, patikimesniu gelžbetoninio karkaso montavimu. Projektuotojams „Peikko“ siūlo nemokamą modernią programinę įrangą „Peikko Designer“ – kad būtų galima paprasčiau, greičiau ir patikimiau projektuoti gelžbetoninių elementų jungtis. Visas didžiausias gelžbetonio gamyklas „Peikko“ aprūpina įprastomis ir specifinėmis įdėtinėmis detalėmis, kėlimo ir transportavimo sistemomis. Rangovams, gamintojams ir visiems kitiems proceso dalyviams „Peikko“ teikia technines konsultacijas – nuo projektavimo stadijos iki objekto atidavimo. Supaprastinus, optimizavus ir pagreitinus visus šiuos procesus išlošia visi – nuo užsakovo iki rangovo.

Kalbant apie gelžbetoninių pamatų su kolonomis jungtis ir kolonų su kolonomis ar rėmsijėmis jungtis, „Peikko“ yra pirmoji kompanija, gavusi oficialų Europos techninį liudijimą (ETL, angl. ETA), kuriame patvirtinama, kad „Peikko“ varžtinės jungtys yra tokios pat standžios kaip monolitinio gelžbetonio. Dar prieš 10 m. Lietuvoje buvo žinomas ir naudojamas tik vienas gelžbetoninių kolonų įtvirtinimo pamatuose būdas – tvirtinimas lizduose. Šiandien „Peikko“ pristatytas varžtinis alternatyvus sprendimas sėkmingai baigia išstumti lizdinį tvirtinimo būdą. Tai lemia mažesnės žemės darbų ir pamatų įrengimo išlaidos, patikimumas, tikslumas, o svarbiausia – trumpesnis bendras projekto įvykdymo laikas. Ši anuomet buvusi naujovė visiškai pasitvirtino ir dabar sėkmingai naudojama gelžbetonio gamintojų ir statybos kompanijų.

„PEIKKO“ IŠSKIRTINUMAS – KOMPOZICINĖS SIJOS „DELTABEAM“

„Peikko“ išsiskiria ir gamindama statybines kompozicines konstrukcijas, kurios sėkmingai naudojamos su surenkamuoju gelžbetoniu. Svarbiausias šios sistemos elementas yra „Peikko“ išradimas – kompozicinės sijos „Deltabeam“. Pagrindiniai jų pranašumai atsiskleidžia naudojant būtent su surenkamuoju gelžbetoniu ir kiaurymėtosiomis surenkamosiomis perdangomis, išlaisvina surenkamą gelžbetonį iš ankstesnių architektūrinių formų rėmų. Kaip parodė praktika, naudojant „Deltabeam“, galima suprojektuoti bet kokios geometrinės formos ir sudėtingumo statinius, neapsiribojant seniau surenkamajam gelžbetoniui įprasta stačiakampe geometrija. Dabar, projektuojant kartu su „Peikko Deltabeam“ kompozicinėmis sijomis, surenkamąjį gelžbetoninį karkasą galima pritaikyti įvairiausių formų pastatams be jokių apribojimų. Pabrėžiama unikali „Deltabeam“ savybė – jos visiškai paslepiamos perdangoje, todėl patalpose nelieka lubose išsikišančių ir erdvę užimančių sijų. Dėl to sumažėja šildant reikalingas tūris, pigiau kainuoja inžinerinių sistemų įrengimas ir, svarbiausia, neapribojama erdvė. „Deltabeam“ sijos yra atsparios ugniai kaip ir gelžbetoninės konstrukcijos – tam nereikia naudoti jokių papildomų priešgaisrinių sprendimų.

ĮGYVENDINTI PROJEKTAI

„Peikko“ produkciją naudoja visi didžiausi Lietuvos gelžbetonio gamintojai, rangovai (YIT, PST, „Mitnija“ ir kt.) ir kiti statytojai, nes „Peikko“ yra žinomas kaip patikimas ir lankstus tiekėjas.

„PEIKKO“ SPRENDIMAI PANAUDOTI:

  • vykdant Visagino AE uždarymo projektą;
  • vykdant Klaipėdos „Fortum“ projektą;
  • „Senukų“ administraciniame pastate prie Kauno „Megos“;
  • beveik visose arenose;
  • Kauno oro uoste, Vilniaus oro uoste;
  • didžiausiame regione Kauno oro uosto orlaivių angare;
  • ir daugelyje kitų projektų. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų