„Vidaus patalpos yra nuo dviejų iki keturių kartų labiau užterštos nei lauko. Nepaisant to net 90 proc. savo laiko praleidžiame uždarose patalpose. Pasekmė – dėl oro prastos kokybės kasmet miršta apie 7 milijonus žmonių“, – kalbėjo Tarkett Lietuva vadovas Audrius Mizaras, šiandien (lapkričio 22) vykusioje STRUCTUM konferencijoje „Interjero ir žmogaus sąveika“.
Pranešėjas pasakoja, kad net ir tokią nekaltai atrodančią medžiagą kaip krištolą sudaro otino oksidas. Todėl sultys bent 20 min. prabuvusios krištolinėje taurėje tampa toksiškomis. Kaip oksiduojasi sultys, taip ir mes būdami toksiškame interjere rizikuojame įkvėpti ir pasisavinti kenksmingas medžiagas.
Šiandien ryškėja tendencija į bet kurią erdvę perkelti namų jaukumą ir komfortą. Tai reiškia, kad ir biure, ir viešbutyje, ir kavinėje ieškome namų jaukumo. Interjero dizainerių ir architektų atsakomybė yra užtikrinti, kad jaukumo ieškantiems interjero vartotojams nekenktų vizualiai puiki ir jiems patogi aplinka.
Apie tai, kad turime sugrįžti arčiau gamtos kalbėjo ir Živilė Stasiūnė. Konferencijoje pranešimą tema „Gamtos dėsnių taikymas kuriant interjerą: 5 Feng Shui žingsniai“ skaitydama architektė, fengšui praktikė, holistinio interjero dizainerė neslepia, kad fengšui principai vakarų kultūroje yra tiesiog vadinami „ekointerjeru“. Jo pagrindiniai principai remiasi penkiomis taisyklėmis. Suklydo manydami, kad tai simboliai. Ne, šios taisyklės apima: planinius pastatų sprendimus, įėjimus ir takus, IN ir JAN pusiausvyrą patalpos centre, galios pozicijos raiška darbo kambaryje ir nedominuojanti vonios bei virtuvės pozicija biure ar namuose.
Konferencijoje diskutavome, kaip formuojant interjerą sukurti atmosferą, kurioje asmuo galėtų visavertiškai ir produktyviai funkcionuoti. Kadangi interjeras atspindi ne tik žmogaus charakterį bei poreikius, bet ir daro įtaką jo vidiniam pasauliui, erdvėse pastebimos formos, spalvos, tekstūros sukuria interjero nuotaiką, darančią poveikį psichologinei savijautai ir fizinei būklei.
Renginyje buvo pristatyti optimalūs sprendimai tam, kad dizainas būtų paverstas įrankiu, tarnaujančiu žmogaus komfortui ir sėkmei, tačiau neprarastų autentikos ir šiuolaikiško maksimalizmo pojūčio. Konferencijos metu AkzoNobel pristatė 2019 metų spalvų paletę. Studijos HEIMA architects architektas ir partneris Kristijonas Skirmantas konferencijoje dalinosi patirtimi ir papasakojo apie formas ir spalvas interjere. SVEIKAS! INTERJERAS
Sudomino? Tarkett Lietuva vadovas Audrius Mizaras papasakojo kaip kurti žmogui nekenksmingą aplinką. Apie gyvas augalų sienas ir vertikalius samanų sodus interjere papasakojo Asta Krikščiukienė iš Gaja Decor Group, Artūras Kriukovas UAB JUNG VILNIUS techninio skyriaus vadovas pasakojo kaip įjungti spalvas. Konferencijoje dalyvavo ypatingas svečias. Studijos „Nicholas Szczepaniak Architects“ įkūrėjas architektas Nicholas Szczepaniak iš Londono. Jis pristatė pasaulines dizaino tendencijas.
Visą konferencijos transliaciją galite rasti čia: goo.gl/bs7VdT