Išmanusis miestas 8: „Architektūrinis ritmas“


Konkursas „Išmanusis miestas 8“ įgauna vis didesnį pagreitį ir pradeda konkurso dalyvių pristatymo ciklą. Kiekviena komanda papasakojo, kas jas įkvepia, kaip įsivaizduoja ateities miestus. Vienuoliktieji – „Architektūrinis ritmas“, pasirinkę buvusios Utenos Rapolo Šaltenio mokyklos pastato ir teritorijos konversiją.

– Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?

– Kiekvienas architektas studijų metais kūrė ateities pastatus ir ateities miestus. Baigęs studijas dažnas nusivilia, kad inovacijos, kurias sužinojome studijų metais, dar yra nenaudojamos ar nesuprantamos miestų savivaldybių koridoriuose. Bet pastaruoju metu Lietuva pasuko žaliosios, tvarios architektūros keliu.

Manome, kad ateities miestas nėra biomorfinių struktūrų ar kupinas prabangios architektūros skulptūrų miestas, o gaminantis sau energiją, pilnas žalių erdvių, mažosios architektūros, švarios ir estetiškai patrauklių erdvių sinerginis vienetas. Ateities miestas – tai miestas, kuris saugo istoriją ir ją protingai įveiklina, atkuria istorines urbanistines erdves ar jų principus atkartoja naujuose miesto kvartaluose.

– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

– Kiekvienas mes svajojame gyventi mieste, kuriame daug kultūros, paslaugų, pramogų, bet kartu norime švarios aplinkos ir gryno oro. Pastebime, kad sutvarkytos žaliosios erdvės traukia žmones. Parkuose įpinama kultūrinė ir paslaugų funkcijos, įtraukiami aktyvaus laisvalaikio įrenginiai ir aikštelės.

Nagrinėjamoje teritorijoje norisi atrasti tinkamą santykį tarp miesto žmogaus veiklos įpročių ir žaliųjų erdvių ryšį. Architektūroje įvesti atsinaujinančius energijos šaltinius. Sukurti atvirą ir tvarią aplinką.

– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur gimsta originaliausios Jūsų mintys?

– Labiausiai įkvepia kitų architektų mintys ir darbai, noras mokytis. Originalių minčių kyla eskizuojant.

– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį? Į ką lygiuojatės kurdami?

– Neturime vieno autoriteto, į architektūrą žiūrime bendrai. Kartais nežinomi architektai pateikia puikių idėjų ir galima labai daug iš jų išmokti.

– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

– Teritorija lyg nesava, neturinti identiteto, bet yra mieste. Tokios erdvės gali sukurti naują požiūrį į miestą, naują funkciją ir novatorišką požiūrį į miesto plėtros centrus. Manome, kad ši teritorija gali tapti nauju miestą puošiančiu kvartalu, kuris padiktuotų gaires ateities sprendiniams.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų