Konkursas „Išmanusis miestas 8“ įgauna vis didesnį pagreitį ir pradeda konkurso dalyvių pristatymo ciklą. Kiekviena komanda papasakojo, kad jas įkvepia, kaip įsivaizduoja ateities miestus. Dvyliktoji – Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentė Gerda Falk, pasirinkusi teritoriją tarp Anykščių miesto centrinio stadiono ir Šventosios upės.
– Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?
– Manau, per šiuos metus supratome, kad nieko neįmanoma nuspėti. Tačiau noriu tikėti, kad ateities miestas bus patogesnis, funkcionalesnis ir jo aplinka bus sveikesnė žmogui.
– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?
– Manau, miestą išmaniu paverčia žmonės, kurie jame gyvena ir priima teisingus sprendimus. Anykščių miesto teritorija turi daug potencialo, tačiau, kad ji kurtų pridėtinę vertę miesto gyventojams, reikia ją tinkamai įveiklinti.
– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur kyla originaliausios Jūsų mintys?
– Geriausias įkvėpimo šaltinis – stebėjimas. Kai į viską pradedi žiūrėti kitu kampu, analizuoti ir galvoti, kaip būtų galima padaryti geriau, paprasčiau, tada kyla pačios įdomiausios idėjos.
– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį? Į ką lygiuojatės kurdami?
– Kol kas ieškau savo stiliaus. Kurdama į nieką nesilygiuoju, tik stengiuosi išklausyti tos srities profesionalų komentarų, pastabų, mėgautis kūrybinėmis paieškomis ir pasikliauju sava intuicija.
– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?
– Pasirinkta teritorija patraukli tuo, kad ji yra netoli upės ir miesto centras visai šalia. Potenciali vieta tolygiam urbanistinio audinio susiliejimui su gamta.