Išmanusis miestas III apdovanojimai – pakylėti iki dangaus!


Kai paskutiniai išdykę lietaus lašeliai ištirpo ant šilto asfalto, sparčių žingsnių skambesys nuaidėjo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kiemu, o tada užpildė iškilmingai puoštą fojė. Jaukaus šurmulio simfonija nekėlė abejonių– atvykusieji pagarbiai žavėjosi svajinga prabanga, tačiau jautėsi savi, įvertinti.

Pilietiškumą skatinantis UAB „Structum projektai“ organizuojamas renginys, kurio sumanytojai, partneriai ir dalyviai siekia keisti Lietuvą, kurti geresnę, šviesesnę mūsų visų ateitį, į apdovanojimų ceremoniją pakvietė ramų ketvirtadienio vakarą… Trejus metus iš eilės vykstantis projektas vėl sulaukė ypatingo visuomenės dėmesio ir šiemet, švęsdamas mažą jubiliejų, „Išmanusis miestas“ pritraukė ne tik sąmoningų piliečių, spaudos bei, žinoma, Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų dėmesį, bet taip pat ir buvo įvertintas LR prezidentės Dalios Grybauskaitės, tapo jos inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partneriu. „Jūsų veikla ypač svarbi, siekiant reikšmingų socialinių pokyčių visos šalies gyvenime“, – projekto dalyviams ir rengėjams sakė šalies vadovė.

Šiemet projekte dalyvavo 19 komandų, beveik 100 studentų iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus Dailės akademijos, Kauno Technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Klaipėdos Valstybinės kolegijos bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai pateikė pasiūlymų, kaip tobulinti Akmenės, Šiaulių, Ukmergės ir Jonavos rajonų savivaldybių teritorijas. Šios savivaldybės įsipareigojo pirmos vietos laimėtojų idėją paversti realybe.

Aukštųjų mokyklų architektūros, statybos, inžinerijos ir kitų programų studentų grupės, pasirinkusios po vieną iš keturių savivaldybių pateiktų tikslinių teritorijų, rengė preciziškus, tikslingus projektinius pasiūlymus. Šie turėjo apibendrinti esamą miesto situaciją, išanalizuoti potencialą ir pateikti sprendimus bei idėjas, atspindinčias vietovės poreikius, finansines galimybes. Savo darbuose dalyviai turėjo panaudoti informacinių technologijų srautą ir integruoti konkurso partnerių pateiktus produktus. Komandų darbus vertino autoritetinga komisija, kurios gretas papildė ministerijų bei savivaldybių atstovai, garsūs architektai, urbanistai, universitetų dėstytojai, taip pat nekilnojamojo turto, statybų rinkos lyderiai: Rūta Leitanaitė, Marius Narmontas, Dalius Gedvilas, Kęstutis Vanagas, Mantas Andriuškevičius, Tomas Lapė, Dmitrijus Balanas, Šarūnas Liktoravičius, Mindaugas Pakalnis, Gražina Janulytė-Bernotienė, Kęstutis Vaitukaitis, Renaldas Gudauskas, Mindaugas Stonkus ir Vladislavas Kondratovičius.

Renginio metu, įdėmiai klausydamiesi vedėjo Giedriaus Leškevičiaus pristatymo, širdį virpinančio Onos Kolobovaitės balso ir svajoti skatinančių smuiko virtuozo Zbignevo Levickio ir maestro Aurelijaus Globio muzikos garsų, svečiai sulaukė renginio kulminacijos… Iškilmingai nugalėtojus paskelbė „Išmanusis miestas III“ sumanytoja Ignė Dutova ir projekto pagrindinio partnerio – bendrovės „Fima“ – plėtros direktorius Vytautas Zinkevičius. Trečioji vieta, komisijos sprendimu, atiteko Klaipėdos universiteto komandai, rengusiai Jonavos rajono savivaldybėje esančios teritorijos prie pirmojo tvenkinio projektą. Antrosios vietos nugalėtoja tapo Klaipėdos universiteto komanda, projektavusi Akmenės rajono savivaldybėje esantį sveikatingumo kompleksą.

„Išmanusis miestas III“ dalyviai atskleidė neįtikėtiną talentą, todėl rengėjai ir partneriai šiemet paskelbė net du pirmosios vietos nugalėtojus. Už geriausią urbanistinę koncepciją apdovanota Kauno Technologijos universiteto komanda, projektavusi Jonavos rajono savivaldybėje esančią teritoriją prie pirmojo tvenkinio. Už geriausią architektūrinį projektavimą ta pati komanda pelnė ir dar vieną pirmosios vietos apdovanojimą. Jis atiteko už Ukmergės rajono savivaldybės teritorijoje esančio sporto ir renginių komplekso suprojektavimą. Nugalėtojams už abi pirmąsias vietas atiteko žurnalo „Structum“ įsteigta 6 000 eurų premija. Bendrovė Panevėžio statybos trestas pirmosios vietos nugalėtojams skyrė 800 eurų premiją. Savo favoritus apdovanojo ir portalas DELFI – internautų balsai sėkmę atnešė Vilniaus technologijos ir dizaino kolegijos komandai. Kompanija „Technonicol“ 1 000 eurų premiją įteikė Klaipėdos universiteto komandai. „Samsung“ antrosios ir trečiosios vietų nugalėtojams įteikė išmaniuosius laikrodžius, UAB „Scenos techninis servisas“ apdovanojo už geriausiai panaudotą įmonės produktą, įteikdamas bilietus į festivalį „Summer In The City“. O visoms keturioms prizinėms vietoms UAB „Gjensidige“ suteikė visą VIP ložę „Bix“ koncerte.

Švietimo ir mokslo ministerija įteikė oficialias padėkas dėstytojams, kurie neatlygintinai ir kantriai dirbo kartu su dalyvių komandomis. Be jų didelio indėlio, studentams būtų kur kas sudėtingiau pasiekti puikių rezultatų.

Pasveikinti nugalėtojų atvyko garbūs svečiai. Linkėjimų ir nuoširdžių padėkų dalyviams bei projekto realizuotojams nestokojo Vyriausybės, savivaldybių, statybų verslo, architektūros, mokslo bei spaudos atstovai. Beje, ir projekto rengėjai šiemet sulaukė gausybės padėkų iš Lietuvos Respublikos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, ministerijų ir savivaldybių vadovų, mokslo bei verslo įmonių atstovų. O projekto partnerius taip pat pasveikino ir bendrai nuotraukai pakvietė „Išmanusis miestas“ projekto vadovė Aurelija Ruželienė.

„Kai Lietuvoje taip garsiai kalbama apie emigraciją, šis projektas įrodo, kad jaunimas tikrai neskuba palikti savo gimtinės, priešingai – jei tik sulaukia galimybės, imasi ją gražinti, daryti saugesnę, jaukesnę ir palikti savo atspaudą ateities kartoms“, – sakė projekto idėjos autorė, bendrovės „Structum projektai“ vadovė I. Dutova.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų