Japonijos vandens sodo projektas laimėjo prestižinį „Obelio“ apdovanojimą


Netoli Nasu kalnų Japonijoje įsikūręs „Vandens sodo” projektas laimėjo prestižinį „Obelio“ apdovanojimą. Idėjos autoriui Junya Ishigami buvo įteiktas 100 000 EUR apdovanojimas.

Naujasis tarptautinis prizas tampa vienu turtingiausių pasaulio architektūros apdovanojimų.  Henriko Frodės Obelio fondas jį skiria per pastaruosius penkerius metus įgyvendintam projektui, siūlančiam geriausius „skubių problemų sprendimų pavyzdžius“.

J. Ishigami „Art Biotop“ vandens sodą atrinko kompetetinga komisija, norėdama atkreipti dėmesį, kaip žmogaus įsikišimas gali pagerinti kraštovaizdį, o ne jį sugadinti.

Vandens sodas arba tiesiog „art Biotop“ yra sudarytas iš 318 medžių, pasodintų aplink 160 mažų tvenkinių. Šie tvenkiniai arba biotopai yra miniatiūrinės vandens augalų ir gyvūnų buveinės.

Kiekvienas subrendęs medis buvo kruopščiai iškeldintas iš natūralios jo aplinkos ir persodintas jam pritaikytame kraštovaizdyje per ketverius metus.

Lapai ir dangus atsispindi vandens telkiniuose, kuriuos supa samanų kilimas ir takai, sudaryti iš laiptelių.

„Sodas savo pirmine idėja yra dirbtinis kraštovaizdis, kruopščiai modeliuotas technologijų pagalba. Tai neginčijamai natūralus ir gyvas organizmas, kuris auga ir keičiasi pagal jam būdingą dinamiką. Projektas parodo, kaip mes galime bendrauti su gamta ir integruotis į pasaulį nežalodami gamtos“, – sakė fondo įsteigto apdovanojimo komisija.

Skirtas meditacijai ir kontempliacijai, sodas yra atviras „Art Biotop“ apsistojusiems menininkams ir ekskursijas užsisakantiems lankytojams.

Kartu su apdovanojimu Henriko Frodės Obelio fondas skiria stipendijas architektūros studentams ir organizuoja metinį simpoziumą. Fondas įkurtas verslininko Henriko Frodo Obelio atminimui, Danijoje.

J.Ishigami 2004 m. įkūrė asociaciją „Junya Ishigami and Associates“. Pirmasis dizainerį išgarsinęs projektas buvo „Serpantine” paviljonas, Londone. Junya Ishigami šiemet spaudai paaiškino, kad jo paviljono dizainas iliustruoja savo „laisvos erdvės“ filosofiją, kurioje jis siekia harmonijos tarp žmogaus sukurtų struktūrų ir jau egzistuojančių struktūrų gamtoje. „Mano paviljono dizainas su mūsų pastatytos aplinkos perspektyvomis lyg diskutuoja natūralaus kraštovaizdžio fone, pabrėždamas natūralumą. Norėjau, kad paviljonas atrodytų kaip išaugęs iš žemės ir panašėtų į kalną, pagamintą iš uolų“, – sakė J. Ishigami.

„Serpentine“ galerija yra viena iš populiariausių Londono meno muziejų. Galerija neseniai pristatė Marina Abramovičiaus ir Christo parodas. 2017 metais interviu su „London times” Y. Peel sakė, kad ji nori „Serpentine“ galeriją sukurti kaip saugią vietą „nesaugioms idėjoms”.

Nikissimo nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų