Jonavoje iškilo pirmoji Baltijos šalyse aliuminio profilių ekstruzijos gamykla


Spalio antrojoje pusėje visu pajėgumu pradės veikti naujos „Aluflam Extrusion“ gamyklos technologinė linija – tai pirmoji aliuminio profilių ekstruzijos gamykla Baltijos šalyse, vasarą baigta statyti Jonavoje, šalia jau veikiančios „Aluflam“ aliuminio langų, durų ir fasadų gamyklos.

 

Investicijas lėmė rinkos poreikiai

Naują gamyklą Ukmergės gatvėje pastatė „ABC Nordic“, priklausanti Skandinavijos kapitalo įmonių grupei „Aluflam“, kuri gyvuoja nuo 1943 metų. „Aluflam“ sprendimai kartu su partneriais įgyvendinami tiek ant žemės, tiek jūroje, tiek aviacijoje visuose septyniuose kontinentuose. „Aluflam produktai leidžia įgyvendinti išskirtines užsakovų ir architektų vizijas. Kad sistemų tiekėjai galėtų patenkinti visų klientų poreikius bei siekiant tiekti visapusį paslaugų ir gaminių asortimentą iš vienų rankų, įsteigta „Aluflam Extrusion“.

„Poreikis investuoti į aliuminio profilių ekstruzijos liniją atsirado išaugus aliuminio profilių panaudojimui įvairiose pramonės srityse: statyboje, baldų, automobilių ir kt. Pirmiausia todėl, kad aliuminis yra 100 proc. perdirbama žaliava, o naujosios Europos Sąjungos direktyvos aiškiai rodo kryptį, kad visos gamyboje naudojamos žaliavos turi būti perdirbamos pakartotinai naudoti“, – sakė UAB „Aluflam“ vadovas Rimantas Martikaitis.

Jonavoje į 7,7 tūkst. kv. metrų gamybinės paskirties gamyklą su administracinėmis patalpomis investuota 7,5 mln. eurų nuosavų lėšų, iš kurių  2,5 mln. eurų skirta technologinei įrangai. Tai viena didžiausių pastarųjų metų investicijų Jonavos rajone.

„Aluflam“ atstovų teigimu, tai ne tik naujas įmonės plėtros etapas, bet ir visiškai naujos gamybos rūšies pradžia – aliuminio profiliai bus gaminami ekstruzijos būdu (angl. extrusion < lot. extrudo – išstumiu, išspaudžiu). Beveik pusė pastato ploto skirta aliuminio profilių gamybos linijai, likusi dalis – administracinės paskirties patalpoms, mechaninio apdirbimo cechui, naujai automatinei miltelinio dažymo linijai bei sandėliavimo patalpoms.

 

Aluflam gamykla fasadas

 

Po vienu stogu profiliai bus pagaminami, nudažomi ir mechaniškai apdorojami staklėmis pagal klientų poreikius. Pagrindiniai ekstruzijos linijos parametrai: darbinis naudojamos žaliavos, aliuminio ruošinio diametras – 152 mm; darbinė preso pagrindinio cilindro galia – 1100-1300 tonų; maksimalus gatavų profilių ilgis – 7200 mm; maksimalus plotis – 165 mm.

Naujoji miltelinio padengimo linija – pirma tokia Baltijos šalyse. Jos darbo režimas ypatingas tuo, jog dažomi gaminiai pozicionuojami horizontaliai, tačiau į krosnį ir iš jos keliauja vertikaliai; itin tolygų ir kokybišką padengimą milteliniais dažais garantuoja moderniausias GEMA robotizuotas sprendimas. Maksimalus profilių padengimo ilgis siekia net 7200 mm. Visi naujojoje dažykloje įdiegti sprendimai atitinka kokybės sertifikato QUALICOAT keliamus reikalavimus.

Antrajame gamyklos plėtros etape numatoma įdiegti 203 mm skersmens žaliavai skirtą ekstruzijos liniją. Tai leis gaminti didžiausio skerspjūvio ir svorio profilius įvairiausiems rinkos segmentams.

Naujame gamyklos pastate suprojektuotos „Aluflam“ skandinaviško minimalistinio stiliaus sistemos, kurios naudojamos ir daugelyje objektų Skandinavijoje bei Lietuvoje: „Nordic“ vidinių pertvarų sistema, „Wubern“ sistemos langai bei durys. Administracijos pastato dalyje naudojama „Aluflam A+“ langų sistema.

„Aluflam“ aliuminio sistemos buvo kurtos bendradarbiaujant su geriausiais skandinavų architektų biurais, siekiant suderinti architektų vizijas, užsakovų poreikius bei gamybos galimybes. „Nordic“ vidinė pertvarų sistema gali būti tiek berėmė, tiek su medinėmis varčiomis, tiek ir stiklinta su aliuminio rėmu. „Wubern“ sistema garsėja paslėptais lankstais. „Aluflam A+“ langų sistema išsiskiria saugumu, ekonomiškumu ir puikiu energijos tausojimo bei kokybės ir kainos santykiu. Jai yra būdinga siaura rėmo konfigūracija su paslėptu varčios profiliu.

Naudojant atitinkamą priešgaisrinės klasės stiklą ir specialų ugniai atsparų aušinimo užpildą, su šiomis sistemomis galima pagaminti dūmams ir ugniai atsparias konstrukcijas, atitinkančias ugnies atsparumo klases nuo EI30 iki EI120. Konstrukcijos yra sertifikuotos tokiuose biuruose kaip „Danish Window Verification“ (DVV), KIWA, „BUREAU VERITAS Marine & Offshore“, ”Intertek“. Gamykloje įdiegta kokybės valdybos sistema atitinkanti tarptautinį EN ISO 9001 standartą.

 

Aluflam gamykla fasadas

 

Gamyklos pastatas lyg „išspaustas“ ekstruderiu

„Aluflam Extrusion“ gamyklą projektavo Kauno architektų biuras „Archas“. Vienas statinio architektų Ugnius Rauktys sakė, kad pastatas suprojektuotas ilgas, taisyklingo stačiakampio formos. Jo formą lėmė aplinka – pramoninės teritorijos stačiakampis sklypas, ir technologija – ilgos technologinės ekstruzijos linijos.

Pastato išraišką inspiravo išgryninta gamybos idėja – ekstruzija – spaudimas. Tam tinkamas buvo pailgas stačiakampis pramonės teritorijos sklypas, technologinės linijos ir siekis sujungti biuro dalies patalpas su gamybinės dalies patalpomis, nesukuriant tarp jų aiškios ribos. Pastato aukštis – 12,5 metrų.

Pagrindinis fasadas orientuotas į Ukmergės gatvę, nuo kurios ilgųjų šoninių fasadų langų angos praslinktos gilyn į sklypą, tarsi išspaustos. Biuro patalpos išdėstytos prie gatvės, gamyba yra giliau sklype, taip pat numatyta galimybė, prireikus, pastatą išplėsti.

Gamyklos vystytojų pageidavimu, administracijos dalis ir gamybos erdvės sudaro vientisą tūrį. Visiems fasadams panaudotos vienodos aukštesnės klasės medžiagos – baltos spalvos daugiasluoksnės plokštės. Žiūrint iš šono, nematyti, kur baigiasi biurai, o kur prasideda gamybos dalis – matomas vientisas baltas tūris. Pastato viduje biurų ir gamybos erdvės turi tiesioginį ryšį: į gamybos zoną patenkama koridoriais ir laiptais, kuriais leidžiantis, pro įrengtus langus galima matyti, kaip vyksta gamyba.

Pastato priekyje suprojektuota trijų aukštų biuro dalis yra šiek tiek aukščiau negu gamybinė dalis dėl aukščių perkryčio – tai diktavo sklypas, kylantis gatvės link. Pirmajame aukšte yra recepcija ir dalis biuro kabinetų, taip pat gamybos darbuotojų persirengimo patalpos ir poilsio zona su valgykla. Antrajame aukšte įrengtos mišrios patalpos – ir uždaro, ir atviro planavimo kabinetai. Didesnės erdvės skaidomos akustinėmis pertvaromis, individualiam darbui skirtos tylos kabinos. Suprojektuoti funkcionalūs pasitarimo kambariai, kurių erdves galima padidinti ir sujungti, naudojant mobilias pertvaras. Trečiajame aukšte įrengta mokymų salė. Kiekviename aukšte yra virtuvėlės ir jaukios poilsio zonos.

 

Išskirtiniam gamyklos pastatui – išskirtiniai sprendimai

Naujos gamyklos statybos visuomet tampa nelengva užduotimi. Ypač tada, kai pastato paskirtis yra nekasdienė ar pats pastato projektas išskirtinis ir pirmas toks Lietuvoje. Generalinis statybų rangovas UAB „Agentus“ tikina, kad svarbiausia tinkamai nustatyti prioritetus ir tikslų darbų grafiką.

„Svarbiausias iššūkis – techninių sprendimų derinimas ir jų išpildymas. Žinoma, būna idealu, kai sprendimai gaunami prieš darbų pradžią. Tačiau statybų proceso metu kartais prireikia pakeitimų ar kitų greitų sprendimų“, – sako įmonės „Agentus“ direktorius Saulius Jonaitis.

 

Aluflam gamykla interjeras

 

„Aluflam Extrusion“ gamyklos pastatas yra gamybinės paskirties, todėl pagrindinės dėmesys buvo skirtas technologinės linijos įrengimui. Tai technologinės linijos apšvietimas, grindyse daug techninių monolitinių kanalų, profilių mirkymo vonios monolitinio baseino įrengimas.

„Agentus“ statybos projektų vadovas Raimundas Grevas pasakoja, kad sudėtingų klausimų ir sprendinių paieškų tikrai pasitaikė. „Kadangi gamybinės dalies pastate įrengti du tiltiniai kranai po 5 tonas keliamosios galios, kurių važiuojamoji dalis per visą  gamybinės dalies pastatą, reikėjo įvertinti inžinierinių sistemų dujų, elektros, suspausto oro komunikacijų ir tinklų susikirtimo su kranų sijomis įrengimą. Visgi, pagrindiniu iššūkiu tapo medžiagų  pabrangimas, kuris buvo juntamas vos ne kas savaitę, bei jų pristatymas į objektą“, – sako pašnekovas.

Nors pastatui nebuvo kelti LEED ar BREEAM reikalavimai, tačiau užsakovas buvo reiklus dėl kokybės.    Objekte įdiegtos modernios pastato eksploatavimo inžinerinės technologijos, pavyzdžiui, karštas vanduo ruošiamas saulės kolektoriais, apšvietimas valdomas būvio, judesio ir foto davikliais.

Viena pagrindinių UAB „Agentus“ stiprybių – kokybė. Darbus vykdo atestuoti ir didelę patirtį sukaupę darbų vadovai bei patyrusi įvairių sričių specialistų komanda. Verta paminėti, kad įgyvendinant projektą, dirbo virš dešimt įmonių, vienu metu virš aštuoniasdešimt skirtingų specialistų.

„Šiais laikais, kai visose gyvenimo srityse laikas – pinigai, labai svarbūs ir statybų projektų atlikimo terminai. Vienas didžiausių mūsų principų – tai terminų laikymasis. Kiekviename objekte dedame visas jėgas ir pastangas, kad statybos darbai būtų atlikti kliento nustatytais terminais. Pagrindinė priemonė, kuri padeda efektyviai sekti terminus, tai „Maikrosav projekt“ darbų atlikimo grafikas. Be to, projektas buvo paruoštas 3D formatu, todėl buvo lengva numatyti sekančių darbų etapus“, – teigia UAB „Agentus“ projektų vadovas.

 

Solidų įvaizdį kuria profesionalai

Nauja gamykla „Aluflam Extrusion“ siekia būti matoma ir „pristato“ šviečiančią iškabą, kurios tūrinės raidės suteikia prekės ženklui solidų įvaizdį. Išorės reklamos idėją sukūrė statinio architektas U. Rauktys, o įgyvendino reklamos agentūra iš Kauno BRANDUS LT.

Kaip sakė šios agentūros pardavimo vadovė Indrė Kyguolė, dėl projekto dydžio, apimties, montavimo vietos, šviečiančių tūrinių raidžių gamybai parinktos ilgaamžiškumą garantuojančios medžiagos – aliuminis raidžių formai ir organinis stiklas, kuris puikiai perteikia įdiegtą LED apšvietimą. Iškabos ilgis – beveik 10,5 metro.

 

Aluflam gamykla logo

 

Šis projektas, pasak jos, buvo įdomus dėl to, kad šviečiančias tūrines raides įprastai montuojame ant pastato sienos, o šiame projekte jos buvo montuojamos ant atskiros betoninės sienelės, kuri pastatyta ir naudojama kaip nuoroda įvažiuoti į įmonės teritoriją. Šviečiančios tūrinės raidės sumontuotos kiekviena atskirai, be papildomų nešančių bėgelių, todėl ant sienos nėra nereikalingų detalių, kurios apkrautų bendrą vaizdą.

Tūrinės raidės – informatyvi, stilinga ir populiari reklamos priemonė, atkreipianti dėmesį tiek šviesiu, tiek ir tamsiu paros metu. Jos gali būti ir be apšvietimo, o šviečiančios tūrinės raidės – dar efektyvesnė reklama jūsų verslui. Estetiška ir ilgalaikė iškaba – vienas esminių kriterijų išorės reklamai, todėl ypač svarbi medžiagų kokybė, kuri užtikrina gaminių ir konstrukcijų ilgalaikiškumą, o technologijos ir komandos profesionalumas leidžia įgyvendinti sudėtingiausius sumanymus.

BRANDUS LT siūlo visas reklamos paslaugas – nuo konsultacijos iki galutinio gaminio. Įmonės gaminių asortimentas labai įvairus. Agentūra kuria, gamina ir montuoja įvairaus dydžio vidaus ir lauko reklamos priemones – iškabas, šviesdėžes, tūrines raides ir pan., klijuoja vitrinas, automobilius, atlieka įvairius spaudos darbus. Taip pat siūlo gaminius su tekstile: vėliavas, parodų stendus, įvairaus dydžio tekstilines sieneles, šviečiančias ir ne, kurias patogu transportuoti ir įsirengti norimoje vietoje. Agentūra turi savo gamybos bazę, todėl gali pasiūlyti lanksčius gamybos terminus. Turima pažangi įranga leidžia spausti plačius – iki 3,2 metro spaudus ant tekstilės, tai palengvina darbą gaminant didelio formato gaminius, pavyzdžiui, užuolaidas ar paveikslus.

Kaip sakė I. Kyguolė, kad ir koks sudėtingas būtų projektas, profesionali BRANDUS LT komanda visada randa užsakovo lūkesčius įgyvendinantį sprendimą ir gali pasirūpinti procesu nuo idėjos iki visapusiško jos įgyvendinimo.

 

Aukštos kokybės ir išskirtinio dizaino vidaus durys

„Aluflam“ aliuminio profilių gamykloje buvo įrengtos kokybiško ir prabangaus segmento vidaus durys, kurias suprojektavo ir pagamino „Jundos stalių gaminių“ specialistai. Pagrindiniai architekto ir užsakovo tikslai buvo preciziškas idėjų įgyvendinimas, greitai ir kokybiškai atlikti darbai. „Jundos stalių gaminių“ komanda sėkmingai įgyvendino jiems pavestas užduotis ir, nepaisant projekte įvykusių pakeitimų, beveik pusę visų medinių biuro durų pagamino per mažiau nei 20 darbo dienų nuo juodraštinio užsakymo pateikimo.

 

Aluflam gamykla interjeras

 

Pasak „Jundos stalių gaminių“ direktoriaus pavaduotojo Lauryno Biekšos, jiems, kaip individualių sprendimų durų gamintojui, išskirtinai unikalių užsakymų pasitaiko dažnai, ne išmintis buvo ir „Aluflam“ gamykla. Šiame projekte įmonės profesionalams teko derinti skirtingas medienos medžiagas, spalvinius sprendimus, technologines ir konstrukcines ypatybes. „Didžiausias išskirtinumas šiame projekte buvo tas, kad Lietuvoje prabangių medinių durų segmento gaminius tokio tipo pastate naudojome pirmą kartą“, – pasakoja projekto kuratorius L. Biekša. Dėl specifinių reikalavimų, kuriuos kėlė projekto sumanytojai, mums kaip medinių durų gamintojui teko išbandyti keletą visiškai unikalių ir eksperimentinių sprendimų, o jiems pasiteisinus sprendimus įdiegėme ir savo kasdieniuose procesuose.“

„Jundos stalių gaminiai“ atidžiai seka rinkos naujoves, kad kiekvienam savo klientui galėtų pasiūlyti išskirtinio dizaino šiuolaikiškus sprendimus. Šiandien „Aluflam“ aliuminio profilių gamyklos interjeras papildytas kokybiškomis, šiuolaikinio dizaino medinėmis durimis. Sėkmingą projekto įgyvendinimą L. Biekša įvardija kaip kruopštų komandinio darbo vaisių. „Be kompetentingos „Aluflam“ komandos procesas būtų sudėtingesnis ir trukęs gerokai ilgiau“, – įsitikinęs „Jundos stalių gaminių“ atstovas.

 

Puikus sprendimas taupantiesiems energiją

Naujoje „Aluflam Extrusion“ gamykloje gaivaus oro tiekimą, vėsos ir šilumos aprūpinimą užtikrina „Samsung“ šildymo, vėsinimo ir oro kondicionavimo įranga, atsakinga už visų patalpų vėsinimą ir šildymą visus metus.

 

Aluflam gamykla interjeras

 

„Samsung“ ŠVOK verslo plėtros vadovo Tado Skipro teigimu, pagrindinis užsakovo tikslas, keltas šiame projekte, buvo užtikrinti komfortišką mikroklimatą patalpose, parinkti ir pasiūlyti įrangą, atitinkančią aukščiausius kokybės standartus. Dėl šios priežasties buvo labai svarbi įrangos montuotojo ir gamintojo sinergija.

„Svarbiausia užduotis šiame projekte, kaip ir visuose kituose „Samsung“ projektuose, – užtikrinti įrangos kokybę, suteikti geriausią įmanomą aptarnavimą įrangos eksploatuotojams. Šis projektas – ne išimtis, kurio įgyvendinimo metu buvo sinergija tarp įrangos montuotojų, projektuotojų ir įrangos gamintojo „Samsung“. Mes viso projekto metu komunikavome su visomis interesuotomis šalimis, kad galutiniu rezultatu būtų patenkintas užsakovas. Taigi kiekvienoje stadijoje susidūrėme su iššūkiais, kaip optimizuoti įrangą, kuri visiškai atitiktų užsakovo poreikius. Projektavimo stadijoje „Samsung“ nuosekliai dirbo su projektuotojais, kad būtų užtikrintas taisyklingas įrangos suprojektavimas, ir galiausiai montavimo ir paleidimo metu dirbome kartu su montuotoju, kad galėtume užtikrinti įrangos veikimą ir jos kokybę. Dėl šio nuoseklaus darbo „Samsung“ kaip gamintojas suteikė penkerių metų garantiją „Samsung“ vėsinimo įrangai“, – akcentuoja T. Skipras.

Projekte parinkta ir sumontuota naujausia VRF įranga „Samsung“ DVM S2. Ši įranga yra efektyvi ir atitinkanti visus aukščiausius kokybės reikalavimus, turinti „Eurovent“ sertifikatą. Kartu prie „Samsung“ DVM S2 lauko įrenginiais parinkti unikalūs „Samsung WindFreeTM“ keturkrypčiai kasetiniai įrenginiai. Tai didžiausia inovacija šiandienėje ŠVOK rinkoje ir unikalus analogų neturintis sprendinys. Patentuota „WindFreeTM“ technologija leidžia patalpas vėsinti maloniu ir lėtu oro srautu nesukuriant nemalonių šalto oro gūsių. Būtent ši funkcija ir lėmė šios įrangos pasirinkimą. Unikalus sprendinys visiškai atitiko užsakovo komforto ir mikroklimato poreikius.

„Galutiniu projektu rezultatu esame patenkinti. Kaip ir minėjome anksčiau, sinergija viso projekto metu leido mėgautis dirbant prie šio projekto. Taip pat leido užtikrinti „Samsung“ įrangos kokybę. Kiekviena iš dalyvaujančių pusių puikiai atliko darbą, todėl „Samsung“ specialistams nekilo kliūčių, dalyvaujant šiame projekte. Be jokios abejonės, tikime, kad „WindFreeTM“ unikali technologija užtikrins komfortą šiame projekte“, – patikina „Samsung“ ŠVOK verslo plėtros vadovas.

 

Aluflam gamykla interjeras

 

Fasadas, išsiskiriantis savo spalva ir vientisumu

Šiame projekte, kaip ir beveik visuose pramoniniuose pastatuose, buvo sumontuotos atitvarinės išorinės ir vidinės sienos – daugiasluoksnės plokštės su šilumos izoliacija. Šios, „sumuštinio“ (angl. Sandwich) tipo kompozicinės plokštės, kurias gamino ir tiekė bendrovė „BalPol“ (UAB „Baltijos polistirenas“), įprastai naudojamos sandėliavimo, administracinių ir gamybinių pastatų statybai.

Pasakodamas apie daugiasluoksnes plokštes „BalPol“ vadovas Mindaugas Velička pabrėžė, kad tai pirmasis tokio tipo pastatas visoje Lietuvoje, kurio išorėje nesimato nė vieno tvirtinimo elemento, lyginant su kitais tokio tipo pastatais. Šios plokštės buvo naudojamos visam pastatui, neatskiriant biuro nuo gamybos fasado dalies. Šis sprendimas leido sukurti vientisą pastato tūrį.

„Dar vienas išskirtinumas yra tas, kad buvo panaudota „Pural“ danga, išsiskirianti savo dramblio kaulo baltumo atspalviu ir pasižyminti savaiminiu valymusi“, – sako M. Velička. „Pural“ danga yra atspari ultravioletiniams spinduliams, ypač korozijai. Puikiai tinka projektams, kuriems reikia ypač tvirtos, ilgalaikės dangos.

 

Aluflam gamykla fasadas

 

.M. Velička sako, kad objektas buvo gana sudėtingas ir išsiskiriantis savo dydžiu ir sprendiniais.

„Atsakingi užsakovai surinko profesionalių tiekėjų komandą, kurios darbo rezultatu tapo aukščiausia kokybe pasižymintis gamyklos objektas Lietuvoje. Mūsų komandai didelė garbė, kad buvome pakviesti prisidėti prie šio objekto, išsiskiriančio savo kokybiškais ir inovatyviais sprendimais “, – džiaugiasi „BalPol“ vadovas M. Velička.

Bendrovei pavyko ne tik įgyvendinti aukštus reikalavimus, bet ir operatyviai per trumpą laiką išspręsti sudėtingus klausimus, iškilusius fasado montavimo metu. Įmonė pasiūlė veiksmingus, tinkamus sprendimus, tokius kaip energinis efektyvumas, sandarumas, estetika, pastato lūžio ir kampų sprendiniai, vidinis plokščių tvirtinimas, vientisi pastato kampai, paslėpti nematomi tvirtinimai.

2002 metais įkurta „BalPol“ yra Lietuvoje pirmaujanti polistireninio putplasčio gamintoja. Visai neseniai bendrovė tapo vienos didžiausių pasaulyje pakavimo ir izoliacijos sprendimų kompanijos BEWI dalimi.

 

Aluflam gamykla langai

 

Rezultatą užtikrino itin tikslus darbų organizavimas

Gamyklos su administracinėmis patalpomis statybos valdymu ir  statybos technine priežiūra  rūpinosi uždaroji akcinė bendrovė „Statybų projektų valdymas“ – ilgametės patirties turinčių profesionalių inžinierių komanda, teikianti statybos techninės priežiūros, projektų valdymo, inžinerinio konsultavimo bei energinio naudingumo sertifikavimo paslaugas.

Vienas svarbiausių aspektų statybos procesų metu buvo tas, kad gamybinės dalies  konstrukcijos ir inžinerinės sistemos atitiktų gamybos pramonei keliamus reikalavimus, o administracinė dalis būtų įrengta pagal interjero projektą ir atitiktų aukštus šiuolaikiniam biurui keliamus reikalavimus. Pasak įmonės direktorės Reginos Grigonienės, visas pastato statybos procesas yra gana sudėtingas ir reikalauja kruopštaus darbo planavimo nuo pradžios iki pabaigos bei visų statybos dalyvių glaudaus bendradarbiavimo. Mūsų komandai teko  koordinuoti visą statybos procesą nuo generalinio rangovo, subrangovų parinkimo iki statybos užbaigimo.

„Verta pabrėžti, kad objektas išsiskiria savo dydžiu ir itin sudėtinga technologine linija. Pastatas nestandartinis, nes gamybinėje dalyje išsiskiria didelis šilumos kiekis, todėl minėtoje pastato dalyje buvo panaudotos plokštės su mažesne šilumos varža, o administracinėje dalyje sumontuotos dvigubos „Sandwich“ fasadinės plokštės, užtikrinančios reikiamą šilumos izoliaciją“, – pasakoja UAB „Statybų projektų valdymas“ projektų vadovas Gintaras Grigonis.

 

Aluflam gamykla fasadas

 

Kaip pastebi G. Grigonis, svarbus iššūkis, pasitaikęs statybų metu, – gerokai šoktelėjusios kainos, užsitęsę pristatymo terminai,  kuriems įtakos turėjo globalūs veiksniai.

„Tokie objektai kaip gamyklos turi projektavimo ir įrengimo specifiką, jiems keliami aukšti  reikalavimai. Mūsų komandai teko koordinuoti visą statybos procesą. Nors architektai ir statybininkai yra tikri savo srities profesionalai,  vis dėlto iššūkių pasitaikė nemažai. Tačiau iššūkiai buvo sėkmingai įveikti – savalaikiai identifikavus problemas ir atlikus pakeitimus statybos ir statybos užbaigimo procesas vyko tikrai sklandžiai. Verta paminėti, kad tokios paskirties pastatas pastatytas bene pirmasis Lietuvoje“, – teigia UAB „Statybų projektų valdymas“ projektų vadovas.

Moderniomis technologijomis aprūpintas naujasis A+ energetinės klasės „Aluflam Extrusion“ gamyklos pastatas atitinka aukštus aplinkosaugos standartus. Iš pietinės pusės pastato langų stiklai su saulės kontrole, taip pat įrengtos ritininės užuolaidos. Pasirinkta balta danga apsaugo stogą nuo perkaitimo, ant jo bus įrengta 0,5 MW saulės elektrinė, sumontuoti saulės kolektoriai, kurie gamina karštą vandenį. Biuro patalpose įrengtas grindinis šildymas. Automatinis patalpų apšvietimo ir fasado apšvietimo reguliavimas taupo energiją. Išmani pastato valdymo sistema leidžia keisti patalpų komforto parametrus (temperatūrą, oro srautus), sekti energijos sunaudojimą, stebėti tiek momentinius parametrus, tiek jų istoriją.

 

OBJEKTAS: Aliuminio profilių ekstruzijos gamykla

ADRESAS: Ukmergės g. 17, Jonava

VYSTYTOJAS: „ABC Nordic“ (Skandinavijos kapitalo įmonių grupė „Aluflam“)

STATINIO ARCHITEKTAI: UAB „Archas“ (Ugnius Rauktys, Mantas Navalinskas)

PROJEKTO VALDYMAS IR TECHNINĖ PRIEŽIŪRA : UAB „Statybų projektų valdymas“

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Agentus“

BENDRASIS PLOTAS: 7 700 m² (1500 m2 biuro patalpos)

AUKŠTŲ SKAIČIUS: 3

ENERGINIO EFEKTYVUMO KLASĖ: A+

INVESTICIJOS:  7.5 mln EUR (iš jų  2,5 mln. EUR technologinei įrangai)

STATYBŲ PRADŽIA: 2021 m. rugpjūtis

STATYBŲ PABAIGA: 2022 m. rugpjūtis

 


Dalintis:

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų