Lietuvos jūrų muziejus pasirašė 15,8 milijono eurų vertės sutartį su UAB „Infes” dėl administracinio pastato rekonstrukcijos, skelbia portalas atviraklaipeda.lt
Administracinis pastatas, esantis pakeliui į patį muziejų, iki 2026 metų bus rekonstruotas ir pritaikytas jūrų gamtos ir jūrinės kultūros paveldo atviros prieigos centro viešosioms reikmėms pagal UAB „Dalis erdvės” parengtą techninį projektą.
Konkurse dėl šio objekto rekonstrukcijos be „Infes” dar dalyvavo bendrovės „Plungės lagūna”, „ Statmax” ir „HSC BALTIC” . Pastaroji bendrovė per nustatytą terminą nepapildė pasiūlymo, o kitos dvi pasiūlė užsakovui nepriimtinai dideles darbų kainas.
Dar 2014 m. vykusį architektūrinį konkursą geriausiai Jūrų muziejaus administracinio pastato Smiltynės g. 2 idėjai laimėjo studija „AKETURI ARCHITEKTAI“, tačiau projektas neatitiko detaliojo plano sprendinių.
Nuspręsta, kad pastatas bus statomas pagal UAB „Dalis erdvės“ ir UAB „Bendrieji statybų Projektai“ pasiūlymą, užėmusį antrąją vietą.
1979 m. pastatytas Jūrų muziejaus administracinis pastatas bus pritaikytas Jūrų gamtos ir jūrinės kultūros paveldo informacinio centro viešosioms reikmėms. Įkurtame Jūrų gamtos ir jūrinės kultūros paveldo atviros prieigos centre muziejus planuoja pristatyti visuomenei sukauptus jūrinio kultūrinio ir istorinio paveldo eksponatus, istorinę ir gamtinę medžiagą.
„Rekonstrukcijos projektas vykdomas XX a. administracinio tipo pastato vietoje, kuris savo išvaizda nesietinas su tradicine tipologija. Rekonstrukcijos projektu numatoma šiuolaikiška ir kontekstuali pastato išraiška, išvengiant kopijos ar muliažo įvaizdžio, kas menkintų Smiltynės kraštovaizdžio erdvę.
Pastatas formuojamas iš trijų pagrindinių tūrių. Tūrinio sprendinio idėja – du triaukščius tūrius šlaitiniais stogais apjungti su centriniu dviaukščiu moderniu tūriu, panaudojant įstiklintą galeriją. Tūriai šlaitiniais stogais orientuoti į tradicinę ir būdingą Kuršių nerijai architektūrą, pateikiant modernesnę šios interpretaciją“, – teigiama projektiniame siūlyme.
Projekte numatoma, jog sklypo plotas (13 237 kv. m) nesikeis. Pastato bendras plotas padidės nuo 698 iki 3280 kv. metro.
Įėjimas ir įvažiavimas į rekonstruojamo pastato teritoriją išlieka esamose vietose iš Smiltynės g. Šalia esamų įvažiavimų projektuojamas dviračių takas įsijungianti į „Eurovelo-10” trasą.
Lankytojų srautų orientacija link pagrindinio pastato įėjimo numatoma akcentuoti projektuojamais kraštovaizdžio ir mažosios architektūros objektais. Poilsio zonos išdėstomos orientuojant į patraukliausius vietos taškus – rekonstruojamą objektą, kopas ir krantinę.