„Honkonge žmonės mėgsta sėdėti lauke ir myli balkonus. Šių daugiabučių gyventojai galės tiesiog sėdėti ir stebėti kaimynus”, – pasakoja projekto autorė, Čikagos architektų studija „Kvong von Glinov„, siūlanti sprendimą, leisiantį sukurti šviesesnius ateities miestus.
Projektu architektai stengiasi įveikti dabartinę izoliaciją tarp kaimynų ir prisidėti prie bendruomenės kūrimo. Idėja verčianti iš koto, geniali ir tuopat tokia paprasta – gyventi stikliniame daugiabutyje. Tai reiškia, kad visų, šiame pastate esančių apartamentų, gyventojai jaustųsi lyg gyvena vienoje erdvėje.
Architektų studija siūlo kurti blokus, sudarytus iš vertikalių apartamentų. Šis pasiūlymas primena, kad buto kompektas yra erdvių rinkinys, suklijuotas vertikaliai, o ne horizontaliai. Būsto tipologijos elementai priklauso nuo būsimųjų gyventojų poreikių.
Piramidės formos butai
Gyvenamųjų namų vienetų forma – piramidė – taip pat pasirinkta neatsitiktinai. Siekiama atverti bendruomeninę erdvę tarp namų ir padidinti koridorius. Juk koridoriai dažniausiai yra nepanaudojamos erdvės. Šiame projekte, koridoriai sudaro bendruomenėms skirtų erdvių schemą. Gyvenamosios erdvės pagal paskirtį suskirstytos į keturis aukštus, kuriuos jungia spiraliniai laiptai.
„Šios erdvės gali būti naudojamos kaip balkonai arba sodai, o gal tiesiog vietos, kuriose žmonės gali padžiauti savo skalbinius”, – paaiškino architektas Von Glinovas.
Modulinis pasiūlymas buvo sukurtas, siekiant suteikti gyventojams pastatų lankstumą, projektuojant savo namus. Pasak architekto, tos gyvenamųjų dėžučių erdvės yra išdėstytos tradiciškai, todėl gyventojams bus lengva sukurti individualizuotą interjerą.
Šis projektas yra „MINI Living” iniciatyvos dalis. Tai projektas, kuriame architektūra ir dizainas siekia surasti šviesesnės miestų ateities viziją.
Pranešimas redaguotas ir adaptuotas, originalus pranešimas čia.