Kaip išsirinkti programinę įrangą projektavimo, projektų analizės ar valdymo darbams atlikti?


Pasitaiko, jog motyvuodami tuo, kad programinė įranga (PĮ) projektavimui yra per brangi, kai kas ją naudoja nelegaliai. Tačiau bet kuriame versle, nesvarbu, ar tai būtų baldų gamyba, ar taksi paslaugos, reikalingos investicijos į darbo priemones. PĮ nėra toks apčiuopiamas daiktas kaip staklės ar automobilis, tačiau šis darbo įrankis taip pat reikalingas verslui, nes taupo laiką, mažina rankinio darbo apimtis ir didina darbo efektyvumą.

KAIP TEISINGAI PASIRINKTI?

Labai svarbu pasirinkti tinkamą PĮ, kad ji patenkintų konkrečius įmonės poreikius. Renkantis pirmiausia reikia išsiaiškinti strateginius verslo tikslus: ką planuojama daryti, kokius modeliavimo, skaičiavimo ar kitus darbus numatoma atlikti. Be to, reikėtų atsižvelgti į užsakovų, statybininkų ir visos projekto komandos poreikius. Visi šie kriterijai formuoja tam tikras pasirinkimo taisykles. Tačiauuniversalaus atsakymo, kurią sistemą pasirinkti, nėra, nes poreikiai ir tikslai įmonėse gali skirtis.

Sprendžiant, kokias projektavimo programas verta rinktis, nėra prasmės kalbėti apie dvimatę (2D) PĮ, nes pagal naujausias tendencijas visos išsivysčiusios šalys pereina prie trimačių (3D) technologijų naudojimo, skaitmeninės statybos ir statinio informacinio modeliavimo (BIM) procesų taikymo. Kalbant apie šiuolaikines projektavimo technologijas, pabrėžiamos komandinio darbo galimybės, statybos procesų skaitmeninimas ir informacijos mainai tarp įvairių disciplinų specialistų, pradedant projektavimu ir baigiant statinio valdymu.

PAGRINDINIAI PASIRINKIMOKRITERIJAI

PĮ reikia rinktis atsižvelgiant į kriterijus, kurie leistų kuo lengviau atlikti užduotis ir sutaupyti kuo daugiau darbo laiko. Visų pirma, PĮ keliamas pagrindinis reikalavimas – ją naudojant turi būti lengvai ir greitai atliekamas trimatis modeliavimas.

Kitas svarbus kriterijus – lengvas informacijos valdymas ir perdavimas, perkėlimas į kitas procesų valdymo programas. Sklandus komandinis darbas ir duomenų mainai turi veikti nuolatos – nuo idėjos iki rakto, t. y. visuose statinio gyvavimo etapuose: projektavimo, statybos ir statinio valdymo stadijų metu.

Taip pat svarbu, kad PĮ automatiškai kurtų brėžinius realiuoju laiku: kad, atlikus projekto pakeitimus, brėžiniai pasikeistų automatiškai, jų nereikėtų koreguoti rankiniu būdu. Ši PĮ savybė leidžia greitai reaguoti į užsakovo poreikius ir pokyčius statybos aikštelėje.

Pažangi PĮ turi automatiškai skaičiuoti kiekius. Dar geriau, jei programoje būtų integruota statybos kainų skaičiavimo galimybė. Taip jau projektuojant galima analizuoti, kokia bus objekto statybos kaina, energijos poreikiai, investicijų grąža ir efektyvumas. Statinio valdymo etape nekilnojamojo turto valdytojui būtų labai paprasta įsivertinti remonto ar renovacijos darbų kainą.

Dar vienas svarbus kriterijus – tikslus geometrijos tikrinimas realiuoju laiku. Bet kuriame etape reikia galimybės patikrinti, ar trimačiame modelyje nėra klaidų, nes jų taisymas statybos aikštelėje daug kainuoja.

Be to, reikalinga galimybė atlikti įvairias projekto analizes: apšviestumo, energinio efektyvumo, statybinių konstrukcijų, oro kaitos ir pan. Jei PĮ užtikrina lengvą informacijos perdavimą tarp projektavimo ir analizės programų, ji padeda sutaupyti daug laiko, nes nebereikia iš naujo įvedinėti projekto informacijos.

Pagal šiuos kriterijus visapusiškai išanalizavus rinkoje esančias alternatyvas, jų pranašumus ir trūkumus, galima išsirinkti tinkamiausią PĮ, reikalingą projektavimo, projektų analizės ar valdymo darbams atlikti. ¡


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų