Kaune ant Neries kranto iškils modernių namų kvartalas: vienbalsiai triumfavo G.Natkevičiaus studijos projektas


Baigėsi dviejų etapų urbanistinės idėjos Jonavos g. konkursas. Antrame etape varžėsi vertinimo komisijos atrinkti trys darbai, labiausiai atitinkantys urbanistinio integralumo, funkcionalumo ir tvarumo kriterijus.

Teritorijos Jonavos g. 43C, Kaune urbanistinės ir architektūrinės idėjos ir projekto dviejų etapų architektūrinio projekto konkurso laimėtojais buvo paskelbti:

I vieta – projektas devizu INTAKAS, surinkęs 90,14 balų.

Architektai – Dominykas Kalmatavičius, Adomas Rimšelis, Gintautas Natkevičius, Tadas Jokubauskas, Kristina Šinkaruk, Ronaldas Pučka, Erdvilas Samuolis (UAB architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai)

Komisija vienbalsiai pripažino, kad INTAKAS pateikė labiausiai tinkamą, geriausią urbanistinio ir architektūrinio sprendimo vystymo scenarijų šiai teritorijai. Autoriams pavyko atrasti tinkamą urbanistinės struktūros mastelį, sukurti patrauklią viešų ir privačių erdvių sistemą gyvybingoms gyventojų bendruomenėms. Kvartalas turi savo identitetą, architektūrinę įvairovę.

Reikalinga tikslinti įvažiavimų iš Jonavos gatvės galimybes, spresti insoliacijos trukumą, galbūt, pastatą pritaikant adminitracinei paskirčiai. Detalizuojant sprendinius reikia tikslinti sprendimų etapiškumą, sklypo sudalinimus atitinkamai projekto vystymo vystymo etapams.

 

II vieta – projektas devizu LEDONEŠIS, surinkęs 83,71 balus.

Architektai –  Andrius Mockaitis, Gerinta Laniauskaitė, Mikas Karalevičius, Andrius Zanevičius, Justinas Žalys (UAB, 313 architects).

 

Darbas LEDONEŠIS išraiškingas savo idėja, tačiau šis sprendimas sudaro vientiso  didelio masyvo įspūdį. Teigiama yra tai, kad, kone vienintelis projektas, kurio urbanistinė struktūra programuoja aiškius viešus ir privačius sektorius kvartale, erdves kiemo gyventojams, ir tuo šis darbas išsiskiria iš visų. Architektūrinė išraiška konceptuali, tačiau artimesnė administracinės paskirties pastatams.

 

III  vieta – projektas devizu PORTA, surinkęs 71,85 balus.

Architektai – Tomas Kuleša, Irmantas Vienažindis, Junda Andriuškevičiūtė, Gabrielė Ibėnaitė (UAB, Archas, direktorius Gintaras Čepurna)

PORTA darbas savo masteliu dera su aplinka, kuria viešą erdvę sąryšyje su upe, tuo jis jis yra išskirtinis. Urbanistinė struktūra nekuria atskirų erdvių namo gyventojams, kiemai praeinami. Kvartalas neturi savitumo, monotoniškas. Komisijos nuomone, pirmame konkurso etape projekto sprendiniai buvo sėkmingesni.

VERTINIMO KOMISIJOS PASTABOS IR REKOMENDACIJOS

Įvykęs konkursas kuria gerą urbanistinių situacijų sprendimo praktiką Kauno mieste. Tokia praktika turėtų būti tęsiama, ypač plėtojant svarbias miesto teritorijas.

Antro etapo sprendimai yra labiau detalizuoti, atitinkantys papildytus reikalavimus bei vertinimo komisijos pateiktas pastabas konkurso finalo dalyviams – projektams INTAKAS, LEDONEŠIS ir PORTA.

Esamas užstatymas šioje Jonavos gatvės atkarpoje yra chaotiškas, todėl konkurso dalyvių pasiūlyti sprendiniai užduoda tam tikrą scenarijų, principus šios teritorijos vystymui. Konkursas parodė, kad ši netoli senamiesčio ir upės esanti miesto dalis gali būti puikiai panaudota gyvenamajai paskirčiai ir komercinėm funkcijom.

Čia pradedama kurti čia miestietiška ir atvira žmonėms aplinka, galinti tapti atskaitos tašku gretimiems sklypams. Vadovaujantis įvykusio konkurso rezultatais, miesto Savivaldybė galėtų inicijuoti ir nustatyti visos pakrantės nuo Varnių iki Islandijos tilto vystymo principus. Svarbu sujungti atskiras dalis pėsčiųjų, dviračių takais, įveiklinti krantinę, numatyti urbanistinės struktūros principus, išlaikant ryšius su upe ir formuojant Jonavos gatvės, kaip miesto komercinio radialo veidą.

Spaudos pranešimas. Portalo Structum.lt redakcija neatsako už jo turinį. Straipsnis viešinamas visuomenės informavimo tikslais.


Dalintis:

1 komentaras. Leave new

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų