Kėdainiai – didžiausias potencialas slypi senamiestyje


Kėdainių miestas įsikūręs Vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje. Tai vienas iš seniausių Lietuvos miestų, turinčių gausų kultūrinį ir istorinį paveldą. Miestas garsėja savo gražiais barokiniais pastatais, senamiesčiu ir istoriniais paminklais. Kėdainiai taip pat yra svarbus regioninis pramonės ir verslo centras.

Kėdainių miesto meras Valentinas Tamulis atkreipia dėmesį, kad vertingiausia miesto dalis yra senamiestis ir būtent čia tikslingai turi būti formuojama urbanistinė miesto ašis, apie kurią turėtų būti kuriama visa Kėdainių miesto struktūra.

Dėl šios priežasties Kėdainių miesto savivaldybė, skirdama didžiulį dėmesį aplinkai, 2018 metais užbaigė Didžiosios Rinkos aikštės sutvarkymo projektą. 2019–2022 metais suprojektavo ir jau iš dalies įrengė pėsčiųjų dviračių taką palei Nevėžį nuo Respublikos g. iki Skongalio g. Šiuo metu architektūros skyrius rekomenduoja parengti projektą ir sutvarkyti Radvilų gatvę Kėdainių senamiestyje. Tai galėtų būti projektas, turintis įtakos Kėdainių miesto urbanistikai.

„Kėdainių rajono savivaldybė kiekvienais metais įgyvendina projektus, kuriais siekiama gerinti rajono gyventojų gyvenimo kokybę ir aplinką, teikti kokybiškas viešąsias paslaugas, užtikrinant darnų viso rajono vystymąsi bei Kėdainių krašto bendruomenės poreikių ir interesų tenkinimą“, – komentuoja V. Tamulis.

Meras patikina, kad šiuo metu miesto laukia dideli ir svarbūs projektai: miesto viešosios inžinerinės infrastruktūros, svarbios verslui, atnaujinimas ir plėtra (LEZ gatvių rekonstravimas ir paviršinio vandens bei lietaus nuotekų sistemos atnaujinimas); lopšelių-darželių „Varpelis“ ir „Vyturėlis“ pastatų energinio efektyvumo didinimas; Kultūros centro rekonstrukcija, Šviesiosios gimnazijos modernizavimas, darnaus judumo priemonių plėtra, įrengiant dviračių takus, modernizuojant viešojo transporto sistemą ir dar daugiau.

„Siekdami strateginiuose dokumentuose užsibrėžtų tikslų, darbus planuojame, efektyviai naudodami materialiuosius, finansinius ir žmogiškuosius išteklius, kad Kėdainių rajonas taptų patrauklus tiek gyventojams gyventi ir dirbti, tiek šalies ir užsienio verslui kurtis bei plėstis. Dedame daug pastangų viešosios infrastruktūros priežiūrai, modernizavimui ir plėtrai užtikrinti, ypatingą dėmesį skirdami Kėdainių kaip e. miesto koncepcijos įgyvendinimui“, – teigia Kėdainių miesto meras.

Kėdainių rajono savivaldybė siekia integruoti technologijas ir tvarumo principus į savo infrastruktūrą, paslaugas ir politiką, kad optimizuotų išteklių naudojimą, sumažintų atliekų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą bei pagerintų savo piliečių gyvenimo kokybę.

Siekiant gyventojus priartinti prie tvaresnio gyvenimo būdo, planuojama modernizuoti viešąjį transportą ir jo infrastruktūrą, didinti viešųjų pastatų energinį efektyvumą, juos modernizuojant, plėsti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą, skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip saulės, vėjo energija, plėtrą ir kt.

Savivaldybė yra dalyvavusi viename iš ankstesnių „Išmaniojo miesto“ projektų. „Įgijome patirties, kontaktų. Turime ambicingų tikslų ir siekiame pačių geriausių sprendimų planuojamiems projektams. Pagrindinis savivaldybės lūkestis šių metų projektui „Išmanusis miestas 10“ – kitoks žvilgsnis į kėdainiečiams įprastus objektus, inovatyvūs bei tvarūs, naujausias e. technologijas inkorporuojantys sprendiniai ir progresyvios idėjos, kaip miestą paversti dar patrauklesne vieta gyventi, dirbti bei pramogauti“, – patikina V. Tamulis.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų