Klaipėda plečia jūrinio miesto suvokimą


Klaipėda – atviras, perspektyvus ir spartų pagreitį plėtroje įgaunantis miestas Lietuvos vakaruose. Trečias pagal dydį Lietuvos miestas pasižymi neužšąlančiu uostu, kuris sujungia mūsų šalį su Skandinavija, Vidurio bei Rytų Europa ir kitais taškais ištisus metus.

Nors Klaipėda neretai minima dažniau dėl uostamiesčio charakteristikų, savivaldybė išsikėlė viziją plėsti jūrinio miesto suvokimą, pabrėžiant Klaipėdos išskirtinumą, kad tai vienintelis miestas Lietuvoje, turintis upę su žiotimis, marias ir jūrą.

Pastaraisiais metais miesto savivaldybė gali džiaugtis pasiektais puikiais rezultatais rekonstrukcijos kontekste. Klaipėdoje buvo įvykdyti dideli ir laiko reikalaujantys svarbūs projektai, kurie efektyviai keičia urbanistinį miesto veidą. Pasak miesto mero Arvydo Vaitkaus, svarbiausi savivaldos projektai buvo Danės upės krantinių įveiklinimas ir sutvarkymas, prieigų prie Kuršių marių sukūrimas ties Danės upės žiotimis, Klaipėdos piliavietės sutvarkymas ir pilies atstatymas, „Memelio miesto“ teritorijos prie marių konversija, Šv. Jono bažnyčios atstatymas bei Melnragės parko ir tako virš kopagūbrio įrengimas. Minimi projektai įgyvendinti siekiant patenkinti klaipėdiečių ir miesto svečių laisvalaikio, pramogų poreikį. Be kita ko, minėtų projektų įgyvendinimas, pasak A. Vaitkaus, yra pradmuo siekiant sukurti miesto prie vandens įvaizdį Baltijos jūros regione, turint omenyje ir kitus šalia esančius uostamiesčius: Gdanską, Malmę, Rygą ir Taliną.

Vis dėlto Klaipėdos miesto savivaldybė neketina sustoti ties baigtais projektais, planuose yra pietinio pocentrio prie Kuršių marių išvystymas. Šis, pasak mero, taptų prieiga prie vandens, visų pirma, pietinės miesto dalies gyventojams. Šio projekto tikslas – sukurti rekreacines erdves, atverti Kuršių nerijos kraštovaizdžio grožį, kad jis nebūtų iš visų pusių užgožtas uosto infrastruktūros objektų.
Siekiant papildyti ir pagerinti miesto gyventojų kasdienybę, šio miesto savivaldybė nusiteikusi išsikelti ambicingus tikslus. Meras A. Vaitkus dalijasi, kad tvarumo plėtros veikla nukreipta į klaipėdiečius, kuriems svarbi ekologiška, patogi, į viešąsias erdves kviečianti aplinka, atvirų jūros ir marių pakrančių gyvenimo ritmo pajauta. Paklaustas, kas paskatino dalyvauti projekte „Išmanusis miestas 10“, A. Vaitkus dalijasi: „Projekte paskatino dalyvauti novatoriškas požiūris į sprendinių teritorijose paiešką, nes suformuotos architektūros, dizaino, kraštovaizdžio specialistų ir inžinerijos specialistų komandos veda diskusiją tarpdisciplininėje plotmėje, kas skatina originalumą ir unikalumą.“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų