Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Interjero dizainerė Sonata Staugaitienė, studija „son.interjerai“

Balsai:
322

VIZIJA

Darželis – tai vieta, kurioje vaikas praleidžia daugiausia laiko. Kur aktualu patalpų jaukumas ir daiktų praktiškumas. Vaikas į darželį ateina su savo namų jaukumo supratimu, savo norais ir suvokimu apie jį supančią aplinką. Savo interjere siekiau parodyti, kad kiekvienoje grupėje galima sukurti savo įsivaizduojamą jaukų miestelį su jam skirtomis veiklomis bei spalvomis, kurios šiuo atveju suteikia jaukumo. Šviesios neperkrautos erdvės, loginio mąstymo bei vaizduotės reikalaujantys užsiėmimai erdvėje kuria malonią atmosferą, kurioje norisi kurti tą mažąjį savo miestelį.

Šiuo atveju ne tik spalvomis, vyraujančiomis interjere, kuriamas jaukumas ir savitumas, jų neįprastumą stengiuosi atskleisti išbandydama naujus sprendimus sienoms dekoruoti, tokius kaip sienų dažai, ant kurių galima piešti kreidomis; magnetinai dažai, leidžiantys dėlioti ant sienų įvairias figūras; bei fototapetai, suteikiantys patalpai išraiškingumo. Dėl išmaniųjų sistemų erdvėse pavyko palaikyti ne tik tinkamą apšvietimą bet kokiai veiklai, bet ir sukurti lengvumo ir saulės įspūdį „danguje“, šiuo atveju lubose.

Taip pat kiekvienai zonai suteikti savitumo atskiriant jas jungtukų logotipų dizainu. O medžio imitacijos grindų danga leidžia sustiprinti realistiškumą. Leidžia jaustis it esant ten, kur miela, šilta ir jauku. Tinkamai parinkta vonios įranga padeda palaikyti švarą, praktiškumą, saugumą nuo bakterijų kuriamame interjere.

Kiekvienam miesteliui reikalingos taisyklės, savitumas, originalumas bei saugumo pojūtis. Pojūčius kuria ne tik asmenys, gyvenantys jame, šiuo atveju vaikai; juos kuria ir pati aplinka su kiekviena smulkia detale, kuri nėra akivaizdžiai matoma, bet jaučiama būnant toje aplinkoje, tame interjere. Tad nebijokime leisti reikštis vaikams savo mažuose miesteliuose, ir sau – tuose interjeruose, kuriuos kuriame.

PARTNERIŲ PRODUKTAI 

JUNG gali pasiūlyti daugybę puikių sprendimų, kuriuos galima panaudoti mokslo įstaigose, būtent darželio kuriamame interjere naudojau išskirtinio dizaino jungiklius LS 990 taikydama logotipus, kurie padeda vaikams atskirti, kuriai patalpai naudojamas jungiklis. Taip pat būvio ir judesio jungiklius, kurie padeda išlaikyti tinkamą šviesos sklaidą koridoriuose. KNX sistema padėjo visas sistemas sujungti į vientisą tinklą.

TARKETT grindų danga pasirinkta darželiui dėl savo komforto, praktiškumo, švaros ir ilgalaikiškumo. Juk kuriant vaikų darželio interjerą labai svarbu, kad ši aplinka stimuliuotų mažų vaikų pojūčius. Grindys turėtų būti patogios vaikščioti ir žaisti. Grindims pasirinkta „iD Inspiration 55 – Highland Oak NOISETTE“ vinilinė grindų danga.

„iD Inspiration“ užtikrina didesnį moduliškumą, leidžiantį judriai transformuoti erdvę, kad ši atitiktų besikeičiančius darbo ir gyvenimo poreikius, nekenkiant sveikatai ir aplinkai. O gamtos įkvėptos spalvos ir temos, kurias sustiprina didelės raiškos spaudos realistiškumas, leidžia pasirinkti geriausią natūralaus dizaino raštą, atspaustą ant aukščiausios kokybės vinilo medžiagos, kad interjeras būtų jaukus.

SCALAMID. SCALAMID FCW 400 102 ir SCALAMIC FCM 120 916 fasadui suteikė žaismingumo, savitumo. Lyg dalelė gamtos ir savitai žali atspalviai fasade leidžia visą pastatą su lauke esančiomis žaidimų aikštelėmis surišti į vientisą elementą.

GROHE potinkinės sistemos padeda interjere palaikyti švaros, vientisumo pojūtį. Darželyje aktualu švara, saugumas, tad pasirinkta naudoti jutikliu valdomą automatinį maišytuvą tam, kad rankų plovimas taptų higieniškesnis. Praustuvui pasirinkta „Bau Ceramic“ dėl savo unikalaus dizaino, sklandžiai įsiliejančio į interjerą. „Euro Ceramic“ rinkausi WC ir bide.

BIOWNLIGHT. BIOWNLIGHT SKYLIGHTER šviestuvas, tiksliai atkartojantis natūralią dienos šviesą, uždarose patalpose sukuria vaikams draugiškas lavinimosi bei žaidimo ir poilsio sąlygas, pagerindama ne tik vaiko darbingumą, bet ir fizinę jo savijautą.

PURSO. PURSO langai ir durys, turintys šiltą širdį, pagaminti iš 100 % perdirbto aliuminio. Interjere šie langai ir durys suteikia unikalumo, savitumo. Jie ne tik šildo šaltomis žiemos dienomis, bet ir vėsina kaitrią vasarą.

TOPCOLOR. TOPCOLOR XPERT MATIX dažai, ypač atsparūs dėmėms ir intensyviam plovimui, padėjo erdvėms sukurti jaukumo. Spalvos – šviesios, todėl aktualu darželio patalpose, kur vaikai kuria, gyvena ir žaidžia.

BMK.  BMK siūlo labai platų pasirinkimą naujų technologijų pritaikytų mokymo įstaigoms. Taktiniai kilimėliai skirti sensoriniam pojūčiam lavinti puikiai tinka įvairaus amžiaus vaikams.

ISKU. ISKU siūlomos kolekcijos magnetiniai MUKULA pufai yra naujas ir šiuolaikiškas erdvės ir sėdimų vietų sprendimas. Jie ne tik triukšmą sugeriantis interjero elementas, tai ir priemonė kaip pagyvinti, paryškinti erdvę.

BRASTA GLASS.  BRASTA GLASS siūlomos LTT-Compakt pertvaros puikus sprendimas kai norima pertvarų neapkrauti nereikalingomis detalėmis, o didelė spalvų gama leidžia pagyvinti interjerą.

CORIAN stalviršiai sužavėjo savo naujovišku dizainu bei gausia spalvų palete. Kokybės,  ilgaamžiškumo bei lengvos priežiūros gaminiai padeda interjere palaikyti estetiką, higieną, kuri yra ypač svarbi darželiuose.

Interjero dizainerė Sonata Staugaitienė, studija „son.interjerai“

Interjero dizainerė Sonata Staugaitienė, studija „son.interjerai“, son.interjerai@gmail.com, + 370 686 69 296