vilnius
Projekto vizual.

Vilniuje prasidėjo grandiozinės statybos: 2025 m. iškils žymiųjų architektų „Zaha Hadid Architects“ kūrinys


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ pradėjo verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statybas.

Siekiant, kad darbai vyktų sparčiai, pasirinkti du rangovai – „Klaipėdos monolitas“ ir „Fortesta“. Bendros investicijos į projektą sieks 60 mln. eurų.

„Tai – ambicingas projektas, kurį sukūrė vienas žymiausių architektūros biurų pasaulyje „Zaha Hadid Architects. Šis verslo centras taps reikšmingu Vilniaus architektūriniu akcentu ir neabejojame – tai bus geriausias ir patraukliausias verslo centras Lietuvoje“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Su pirmaisiais rangovais pasirašytos sutartys dėl karkaso įrengimo darbų, kurių bendra vertė – 11 mln. eurų. Šie darbai turėtų būti baigti 2024 m. II ketv. Viso verslo centro statybų pabaiga numatoma 2025 m. II ketv.

Pagal projektą bus statomas dviejų korpusų verslo centras – 8 ir 9 aukštų pastatai, kurie penktame aukšte bus sujungti tiltu. Bendras verslo centro plotas sieks beveik 24 tūkst. kv. m.

Pastato nuomininkai galės rinktis iš įvairių dydžių ir išplanavimų biurų erdvių, kiekvieno biuro nuomininkai turės terasas arba balkonus, kurių bendras plotas sudarys daugiau nei 5 tūkst. kv. m.

Verslo centras ir aplink jį esančios zonos bus apželdintos augalais, iš viso želdynams bus skirta ne mažiau kaip 4 320 kv. m. Viršutiniuose pastato aukštuose, iš kurių atsivers vaizdai į Gedimino pilį ir senamiestį, bus įrengtas sporto klubas ir du baseinai – vienas iš jų vaikams.

Didelis dėmesys bus skiriamas tvariųjų pastatų sistemoms, kurios mažins energijos suvartojimą statinio eksploatacijos metu.

zaha hadid architects

Siekiant efektyviai išnaudoti saulės šilumą, bus įrengtos fasado žaliuzės, o  naudojant natūralų hibridinį vėdinimą, didelio efektyvumo šilumos mainų ir rekuperacijos sistemas, bus sumažintos energijos sąnaudos. Naujasis verslo centras bus A++ energinės klasės ir atitiks žaliųjų pastatų standartus.

„Business Stadium Central“ bus sostinės centre įsikūrusio verslo kvartalo „Business Stadium“ centrinis pastatas. Šiame kvartale „Hanner“ jau yra išvysčiusi tris verslo centrus – „Business Stadium West“, „Business Stadium North“ ir „Business Stadium North East“, taip pat – „Courtyard by Marriott“ viešbutį. Verslo kvartale iš viso bus įrengta daugiau kaip 100 tūkst. kv. m biurų.

business stadium central

business stadium central
Projekto vizual.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų