„Marshall blecher” ir „Studio fokstrot“ Kopenhagoje pristatė plaukiojančių salų sistemą, kuria siekiama suteikti naujo tipo viešąją erdvę miesto uostui. Kopenhagos salos bus atviros ir jomis laisvai galės naudotis buriuotojai, žvejai, baidarininkai ir visi, kas nori būti lauke.
Kopenhagos saloms skirtas projektas yra ne pelno siekianti iniciatyva, kurią pradėjo australų architektas Marshall Blecher ir Danijos dizaino studija „Fokstrot“. 2018 m. Pirmasis uosto pristatytas salos prototipas tapo ypač populiarus. Planuojama, kad 2020 metais bus paleistos dar trys salos, o vėliau šis skaičius palaipsniui didės.
Sala sukuria mįslingą ir žaismingą plūduriuojančią žalią erdvę, kurioje yra „augalai, medžiai ir žolės, mediena apačioje, suteikianti vietą paukščiams ir vabzdžiams, jūros dumbliams, žuvims ir moliuskams“. Sala uostui prideda naują tikslą. Nuolat kintantis projektas bus statomas rankomis, naudojant tradicinius medinių valčių statybos būdus valčių statyklose.
Lengvai kilnojamos salos bus sezoniškai gabenamos tarp nepakankamai naudojamų ir naujai išvystytų uosto dalių, „katalizuojančių gyvenimą ir veiklą“. Be to, naujai pristatyta turtinga žalia oazė „užsimena apie naujo tipo klimatui atsparaus urbanizmo tipą, iš esmės lankstų jo naudojimą, kurio gamybai naudojamos tik tvariai gaunamos ir perdirbtos medžiagos“.
Pirmasis salos CPH-Ø1 prototipas pirmą kartą buvo pristatytas dar 2018 metais. Jis iškart tapo populiaria uosto funkcija ir laimėjo daugybę dizaino prizų. 25 kvadratinių metrų platformoje yra 6 m ilgio liepa, auganti jos centre. Ji buvo pasodinta rankomis naudojant tradicinius medienos būdus Kopenhagos pietinio uosto valčių statybos aikštelėse.
Šis projektas buvo apdovanotas Taipėjaus tarptautiniu viešosios erdvės dizaino apdovanojimu ir apdovanojimu už socialinį dizainą, Kopenhagos salos taip pat buvo „Beazley“ dizaino premijos Londono dizaino muziejuje finalininkė ir yra ką tik paskelbta Danijos dizaino premijos finaliste.
@Architektų vizualizacijos