Langų angokraščių modernizavimo variantai


ALBINAS GAILIUS,
VGTU Statybinių medžiagų
katedros profesorius

Tačiau sandarus būstas dar nereiškia, kad norimas rezultatas yra pasiektas. Kai pastato jungčių izoliacija yra gera, o ventiliacija ir oro kaita nepakankama, bėgant laikui patalpoje kaupiasi drėgmė. Tai sutrikdo montavimo medžiagos (dažnai montažinių putų) šilumos izoliacines savybes (ir tais atvejais, kai putos yra padengiamos tinku). Dėl tokių priežasčių šiluminė varža sujungimo vietose tarp rėmo ir lango sumažėja. Atsiranda šilumos nuotėkis, padidėja drėgmė. Neišvengiamai kaupiasi pelėsis, ilgainiui pastebime irimo požymių angokraščiuose.

Priežastys prastam mikroklimatui atsirasti yra šios:
a) langas (profilis, stiklo paketas, netinkamas montavimas);
b) ventiliacijos sutrikimai;
c) netinkamai parinktos angokraščių izoliacinės medžiagos.

Padariniai:
a) drėgmė ir pelėsiai aplink langus, duris;
b) atsiradę įtrūkimai apdailoje;
c) prastas šilumos ir garso izoliavimas;
d) jungčių sandarumo sutrikimai;
e) papildomos išlaidos.

Iki šiol neišspręsti modernizuojamų pastatų langų angokraščių šiltinimo ir apdailos klausimai. Angokraščiai arba tik apdailinami, arba padengiami 30 mm storio akmens vatos plokšte. Kad langų angokraščių šilumos varža, triukšmo izoliacija ir apdaila būtų geros, galimi du langų angokraščių modernizavimo variantai.

Pirmasis variantas
(galima taikyti bet kokio aukštingumo pastatams):
pirmasis sluoksnis – 20 mm storio akmens vatos plokštė, kurios šilumos varža yra 0,48 m² K/W, o europinė degumo klasė, pagal darnųjį standartą EN 13162:2008, yra A1;
antrasis sluoksnis įrengiamas 3 mm storio iš šilumą ir garsą izoliuojančios kamštinės medienos (CE atitikties sertifikatas UNE EN 13172:2010). Šio sluoksnio šilumos varža yra 0,11 m² K/W, o suminė abiejų sluoksnių varža sudaro 0,59 m² K/W. Šio sluoksnio paskirtis – papildomas šilumos ir garso izoliavimas bei įvairios spalvos, tekstūros ilgalaikė paviršiaus apdaila. Tai būtų viena iš galimybių suteikti pastatų fasadams geresnę architektūrinę išvaizdą. Naudojant šią medžiagą paviršius padengiamas purškimo arba tepimo būdu.

Antrasis variantas
(remiantis gaisrinės saugos taisyklėmis galima taikyti pastatams iki 26,5 m aukščio, t. y. namams iki 9 aukštų):
pirmasis sluoksnis – 30 mm storio polistireninio putplasčio plokštė EPS 70 arba EPS 80 markės, kurios šilumos varža yra 0,79 m² K/W;
antrasis sluoksnis įrengiamas 3 mm storio iš šilumą ir garsą izoliuojančios kamštinės medienos (CE atitikties sertifikatas UNE EN 13172:2010). Šio sluoksnio šilumos varža yra 0,11 m² K/W, o suminė abiejų sluoksnių varža sudaro 0,90 m² K/W. Šio sluoksnio paskirtis – papildomas šilumos ir garso izoliavimas ir įvairios spalvos, tekstūros ilgalaikė paviršiaus apdaila.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų