Lietuvių kurtas viešbutis „Courtyard by Marriott“ – vienas šiuolaikiškiausių visame tinkle


Balandžio 19 d. Vilniuje duris atvėrė pirmasis Baltijos šalyse „Courtyard by Marriott“ tinklo keturių žvaigždučių viešbutis. Jis bus orientuotas į verslo klientus bei atvykstančius turistus. 

Tikslus pavadinimas: „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ viešbutis

Užsakovas ir generalinis rangovas: UAB „Hanner“

Architektai: UAB Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai

Generalinė direktorė: Sigita Rudzevičienė

Prabangiame „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ viešbutyje, kuris padės sumažinti verslo klasės viešbučių trūkumą Vilniuje, bus 199 kambariai ir beveik 250 vietų konferencijų centras.

Pirmenybė – gamintojams iš Lietuvos

Pasaulyje gerai žinomą prekių ženklą „Courtyard by Marriott“ į Lietuvą atvedė investicijų į nekilnojamojo turto projektus bendrovė „Hanner“. Ji iš viso į naująjį viešbutį investavo 20 mln. eurų.

„Vilniuje trūksta verslo klasės viešbučių. Apgyvendinimo paslaugų poreikis dar labiau išaugs, kai po kelerių metų Koncertų ir sporto rūmų vietoje pradės veikti modernus Kongresų ir konferencijų centras. Viešbutis „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ patenkins ne tik verslo klientų, bet ir atvykstančių turistų poreikius, taip pat sukurs sinergiją su šalia plėtojamu verslo centru „Business Stadium West“, duris atversiančiu trečiąjį šių metų ketvirtį“, – įsitikinęs UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

„Hanner“ vadovas teigia, kad įrengiant viešbutį stengtasi pritraukti Lietuvos rangovus, kad investicijos būtų įsisavintos vietos bendrovių.

„Marriott“ kelia aukštus kokybės standartus apdailos medžiagoms, baldams, interjero akcentams. Dėjome daug pastangų, kad įrengiant viešbutį investicijos būtų įsisavinamos vietos bendrovių. Todėl viešbutyje bus daug Lietuvos įmonių gaminių“, – teigia A. Avulis.

Išskirtinė architektūra

Viešbučio pastatą suprojektavo žinomas Lietuvos architektas Gintautas Natkevičius kartu su komanda. Architektas tikina, kad projektuoti viešbutį buvo ir įdomu, ir sunku. Juk tai objektas, kuris į Lietuvą įžengia turėdamas gilias tradicijas ir aukštus standartus.

„Viešbutis „Marriott“ – ambicingas ir drąsus, jam sukurti prireikė daug pastangų, tačiau įgyvendintas jis greitai“, – sako G. Natkevičius. Pasak architekto, projektuojant naująjį viešbutį buvo atsižvelgta ne tik į prekių ženklo „Marriott“ puoselėjamą architektūrinę estetiką, bet ir į netoliese esančius Vilniaus koncertų ir sporto rūmus. Tam tikrą toną davė ir tai, kad viešbutis bus pagrindinis kvartalo taškas, kuris veiks ir vėliau aplink atsirasiančius objektus.

Gal kaip tik dėl to Vilniuje iškilusio viešbučio architektūra yra išskirtinė visame ženklo „Courtyard by Marriott“ kontekste. „Architektūriniu požiūriu, Vilniaus viešbučio pastatas yra vienas šiuolaikiškiausių visame tinkle „Courtyard by Marriott“. Jis žymi šio modernėjančio prekių ženklo, paliekančio senąją amerikietiškąją tradiciją ir atsiveriančio šiandienėms architektūrinėms tendencijoms, estetinį pokytį“, – aiškina G. Natkevičius.

Vilniuje pastatytas „Courtyard by Marriott“ yra išskirtinės konstrukcijos ir architektūrinės raiškos. Dalis pastato kabo ore ir yra dinamiškai pasviręs. Projekto architektai juokauja, kad „papildomų balų“ dalyvaudami šio projekto konkurse gavo įrodę, kad toks pastato pasvirimas įgyvendinamas.

Lietuvos gamtos įkvėptas interjeras

Viešbučių „Courtyard by Marriott“ kontekste išsiskirs ir Vilniaus viešbučio interjeras. Nors interjerą kūrė tarptautinė Londone veikianti interjero dizainerių studija „Scott Brownrigg“, jis buvo įkvėptas Lietuvos gamtos ir pritaikytas būtent mūsų šaliai.

„Visame pasaulyje rasite vos vieną kitą šio ženklo viešbutį, kurio interjere vietoje tamsaus riešutmedžio būtų naudojamas šviesus medis. Dominuojančių pastelinių jūros, gamtos, nugairintos pilkšvos medienos ir smėlio spalvų interjeras, kaip švelnus pamušalas, paminkština griežtoką ir vidui kontrastingą pastato architektūrą. Besižvalgantieji po viešbutį pastebės ir subtiliai užmaskuotos lietuviškos simbolikos – kambarių paveiksluose galima atpažinti stilizuotą šiaudinių sodų grafiką, kilimuose įžvelgti tautinių ornamentų motyvų“, – vardija G. Natkevičius.

Architektas džiaugiasi, kad pastelinės spalvos ir dinamiškos metalo konstrukcijos sukūrė tobulą pusiausvyrą tarp lengvumo, nuosaikaus delikatumo bei prabangos.

Kokybe rūpinasi pats viešbučio įkūrėjo sūnus

Viešbutis „Courtyard by Marriott“ atidaromas daugiafunkciame kvartale „Business Stadium“, plėtojamame buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje. Be jo teritorijoje plėtojamos miestui skirtos viešosios erdvės, verslo centrai, gyvenamieji namai. Kartu su viešbučiu miestui ir viešbučio svečiams atsivers ir pirmoji kvartale kuriamų viešųjų erdvių dalis – skveras ir promenados segmentas. Jų projektą kūrė ir įgyvendina pasaulinio garso kraštovaizdžio architektės Marthos Schwartz studija Londone.

„Marriott“ yra globalus, šiuo metu didžiausias pasaulyje, viešbučių tinklas, tačiau kartu jis yra ir šeimos verslas. Tinklo įkūrėjo sūnus Billas Marriottas jaunesnysis vis dar važinėja po pasaulį, kasmet aplankydamas iki 300 savo valdomų viešbučių ir siekdamas, kad visi svečiai, kad ir kurioje pasaulio dalyje rinktųsi jo viešbutį, pajustų tokį patį rūpestį savo poreikiais“, – sako „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ vadovė Sigita Rudzevičienė. Jau pačią pirmą naktį viešbutyje apsistojo svečiai. Balandį, gegužę konferencijų centrą, nakvynes, restoraną rezervuoja įmonės, turistų grupės. Vilniuje atsidariusį pirmąjį Baltijos šalyse „Courtyard by Marriott“ viešbutį atranda ir globalios „Marriott“ lojalumo programos nariai. Dar net nepaskelbus tikslios atidarymo datos, nakvynes vasarą Vilniuje rezervavo lojalūs klientai.

Statinio monolitinės konstrukcijos

Naujai pastatyto viešbučio „Courtyard by Marriott“ monolitines konstrukcijas įrenginėjo novatoriška įmonė „4CT“. Bendrovės komercijos direktorius Viktoras Vorobjovas pasakoja, kad įmonės komandai šis viešbutis nėra didžiausias, tačiau sudėtingas statinys. Šiame pastate monolitines konstrukcijos – tai ne tik perdangos, laiptinių ir liftų sienos, bet ir vidines pertvaros tarp viešbučio kambarių, kurios standartiškai kituose objektuose yra įrengiamos iš mūrinių konstrukcijų.

„Manome, kad visas vertikalias sienų ir pertvarų konstrukcijas projektuoti iš monolito, projekto autorių, buvo pasirinkta dėl dviejų priežasčių. Pagrindinė – konstruktoriams įgyvendinant išskirtinę statinio architektūrą su sudėtinga geometrija, kur visos pastato sienos ir perdangos yra bendras rišantis konstrukcinis elementas. Antroji priežastis – toks sprendimas sumažina statybos operacijų skaičių. Juk kokybiškai atlikus monolitinių konstrukcijų įrengimo darbus, sienas belieka nuglaistyti ir nudažyti, išvengiant mūro bei tinkavimo darbų procesų”, – pasakoja apie nestandartinį, bet pasiteisinusį sprendimą V. Vorobjovas.

Pašnekovo teigimu, „Courtyard by Marriott“ viešbučio statybos, visos objekto statybos komandos dėka, buvo baigtos efektyviai ir laiku.

Anot „4CT“ komercijos direktoriaus, monolitinio karkaso įrengimas – kritinis statybų grafike, nes nuo jo tinkamo atlikimo priklauso visi kiti statybų darbai. Būtent todėl šie darbai vykdyti nenutrūkstamai – po 12 val. per dieną, 7 dienas per savaitę. Šimtas įmonės darbuotojų objekte dirbo dvejomis pamainomis. Vienoje pamainoje dirbo po 45-50 žmonių. Tai buvo iššūkis – tinkamai suplanuoti savo darbus, kad visi proceso dalyviai vieni kitiems netrukdytų, o darbas vyktų sklandžiai. Visos projekto komandos dėka buvo užtikrinta preciziška rezultato kokybė.

„Kalbant apie viešbučio „Courtyard by Marriott“ monolitines konstrukcijas, darbo organizavimas reikalavo didelių žmogiškųjų resursų ir dar didesnio darbų atlikimo tikslumo. Pastate įrengta 8000 kvadratinių metrų monolitinių sienų, kurių apdailos detalė – be defektus galinčio paslėpti tinko sluoksnio. Didžioji sienų ploto dalis padengta plonu glaisto sluoksniu ir nudažyta. Beje, užsakovui pastebėjus nors ir minimalias paklaidas, teko kelias su defektais įrengtas sienas išgriauti ir statyti iš naujo”, – pasakoja apie objekto statybų procesą pašnekovas.

UAB „4CT“ komanda visuose objektuose stengiasi šimtu procentų užtikrinti operatyvų ir kokybišką savo paslaugų atlikimą, todėl profesionaliai įvykdė užsakovo aukštai iškeltus reikalavimus.

Kambarius galės atrakinti telefonu

„Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ generalinė direktorė Sigita Rudzevičienė atkreipia dėmesį, kad viešbutis išsiskirs ne tik architektūra ar interjeru, bet ir investicijomis į inovacijas. Jis bus ypač inovatyvus ir šiuolaikiškas.

„Viešbučių „Courtyard by Marriott“ siekis – sukurti modernias, tačiau ne komplikuotas erdves savo svečiams dirbti, bendradarbiauti ir ilsėtis. Vilniaus viešbutis vienas pirmųjų pasauliniame tinkle turės mobiliojo rakto sistemą. Tai reiškia, kad svečiai savo kambarius galės atrakinti tiesiog telefonu. Taip pat viešbučio bendruomeninėse erdvėse bus sukurtos specialios darbo vietos su integruotais ekranais, skirtos interaktyviam darbui, susitikimams“, – žada viešbučio vadovė. Pasak jos, be inovacijų, „Marriott“ tinklas į rinką atneš ir pasaulinį svetingumo standartą.

Beje, inovatyvumo į objektą „Marriott“ įnešė ir UAB „Schindler-Liftas“ viešbutyje įrengti aukštos kokybės, inovatyvūs liftai „Schindler“.

Pirmaujanti Europoje ir ilgalaikė fasadų sistema

Projektais prie išmanaus ir tvaraus miesto kūrimo prisideda ne tik architektai, bet ir užsakovai, neatsisakydami ambicijų pastatyti estetiniais sprendimais išsiskiriantį pastatą. Tokios pozicijos laikosi ir UAB „AL Construction“ specialistai, pasirūpinę viešbučio fasado langų ir durų sistemomis. Viešbutis „Marriott“ išsiskiria ne tik novatoriška architektūra, bet ir efektyvumu. Pagrindinis fasado konstrukcijų ypatingumas ir pranašumas – bendrovės naudota profilių sistema „Schuco“, šiuo metu viena aukštos kokybės langų, durų bei fasadų sistemų iš aliuminio lyderių Europoje. Šie gaminiai atitinka aukščiausius dizaino, patogumo, saugumo ir energijos taupymo reikalavimus. Aukščiausius šilumos izoliavimo rodiklius su šia sistema pastatas pasieks, nes profilių sistemos tiekėjų buvo patobulinta aliuminio konstrukcijų izoliuojančioji zona su poliuretanu užpildytu izoliatoriumi ir vidurinioji sandarinimo tarpinė. Gamintojo įdiegta naujoviška stiklo įlaido šilumos izoliavimo technologija. Vienas iš iššūkių įmonei buvo sukurti tokį sprendinį, kuris unifikuotų fasado elementus, nes pastato struktūra išskirtinė. Atsižvelgdama į visą tai, UAB „AL Construction“ pasiūlė jau minėtą sistemų sprendimą, kuris simbolizuoja ne tik funkcionalumą, bet ir estetiką, gyvenimo kokybę. UAB „AL Construction“ specializacija – aliuminio konstrukcijų gamyba, naudojant tik pažangiausias aliuminio profilių sistemas, aukščiausios kokybės medžiagas ir kriterijus. Įmonės specialistai patvirtina: ypatingas dėmesys visuose projektuose skiriamas gamybai, transportavimo, montavimo ir eksploatavimo sritims, taip pat tam, kad aliuminio profilio sistemų pritaikymas atitiktų klientų lūkesčius.

Iš anksto apgalvotas lauko inžinerinių sistemų įrengimas

Objekto išskirtinumą itin pabrėžia UAB „BV Inžinerinės Sistemos“ direktorius Sergej Kacalap. Kaip jis sako, lauko vandentiekio, lietaus nuotekų įrengimas šiame objekte buvo pritaikytas prie unikalios lokacijos. Viešbutis atidarytas daugiafunkciame kvartale „Business Stadium“, plėtojamame buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje, sostinės centre.

„Objektams realizuoti naudojame adatinius filtrus, dėl vandens pertekliaus tenka įrengti nusodinimo šulinius ar keisti gruntą. Šiame objekte architektai buvo pasirinkę tinkamiausius sprendinius, todėl darbus atlikome greitai ir kokybiškai, – pasakoja S. Kacalap ir priduria: – Kad objekto realizavimas būtų sklandus ir sėkmingas, būtina dirbti lanksčiai ir moderniai.“

Vis dėlto „Marriott“ buvo rastas geriausias nusausinimo ir pamatų apsaugojimo metodas dar projektavimo metu, tad nereikėjo kviestis į pagalbą kitų sričių specialistų, norint įgyvendinti architektų sumanymą. Bendrovės „BV Inžinerinės Sistemos“ specialistai dirbo ir su kitais objektais, kuriems reikėjo ypatingo tikslumo bei operatyvumo (vienas jų – Baltijos nekilnojamojo turto ir investicijų forume 2016 m. geriausiu gyvenamuoju projektu Baltijos šalyse apdovanotas objektas). Bendrovės „BV Inžinerinės Sistemos“ vadovas sako, kad novatoriškos idėjos ir modernios technologijos leidžia savo darbą atlikti itin tiksliai.

Energinis efektyvumas – vienas kertinių pastato tvarumo kriterijų!

Oro kondicionavimo, vėdinimo ir šildymo sistemas viešbutyje „Courtyard by Marriott Vilnius“ įrengė bendrovė „Aircs“. Kaip sako vienas įmonės vadovų Matas Valeika, darbas su pasauliniams tinklams priklausančiais viešbučiais visada yra įspraustas į griežtų reikalavimų inžinerinėms sistemoms rėmus. Su viešbučių tinklu „Marriott“ kompanija dirbo ne pirmą kartą (Lietuvoje pirmą). Todėl žinojo apie papildomus reikalavimus ne tik gaminių medžiagiškumui, saugumui, bet ir kitiems aspektams, kurie dažnai gerokai viršija įprastai galiojantį supratimą.

Pastatui vėdinti pasirinkti visoje Europoje gerai žinomo gamintojo „Komfovent“ vėdinimo įrenginiai. Džiugu, kad lietuvių gamintojas sėkmingai konkuruoja su garsiausiais Europos prekių ženklais tiek kokybės, tiek energinių rodiklių prasme. Tiek vystytojui „Hanner“, tiek „Marriott“ itin aktualus kriterijus yra pastato energinis efektyvumas – vienas kertinių pastato tvarumo kriterijų.

„Natūralu, kad didelis dėmesys buvo skiriamas pastato energiniam efektyvumui. Juk ši sritis ne tik gali sugeneruoti papildomą pelną, bet ir prisideda prie mūsų planetos tausojimo. Dėl to buvo pasirinkti gamintojo „LG Electronics“ šilumos siurbliai, užtikrinantys komfortišką mikroklimatą viešbučio lankytojams bei jame dirbantiems žmonėms. Pagal energinius rodiklius tai rinkos lyderis“, – pasakoja M. Valeika ir priduria, kad šis gamintojas suteikia itin kvalifikuotą techninį palaikymą bei ilgesnius nei kiti gamintojai garantinius įsipareigojimus, todėl užsakovas gali būti garantuotas gavęs kokybiškiausią sprendimą.

Bendrovės „Aircs“ tikslas – kiekviename projekte drauge su vystytoju rasti optimaliausią sprendimą. Kaip pasakoja vienas įmonės vadovų, dirbant su tinklui priklausančiu viešbučiu, pateikti darbus valstybinėms komisijoms lengviau, nes prieš tai juos jau įvertina kompetentinga ir reikli „Marriott“ komisija. Stiprios vystytojo „Hanner“ komandos dėka šis objektas visoms komisijoms buvo priduotas iš pirmo bandymo, o tai tikrai svarus rezultatas.

Pasirinkti drąsūs interjero sprendiniai

Naujas keturių žvaigždučių viešbutis „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ yra unikalus ne tik dėl to, kad priklauso daugiau nei 6000 viešbučių jungiančiai kompanijai, bet ir dėl ypač aukštų reikalavimų, keliamų kokybei. Kokybę šiandien sudaro estetika, ilgalaikiškumas ir išskirtinumas. Bendrovės „GlassWork“ direktorius Ramūnas Biveinis atvirauja, kad Vilniuje „Marriott“ architektų priimtas sprendimas viešbučio vonioje įrengti berėmes grūdinto matinio stiklo pertvaras – unikalus pasirinkimas.

„Iki šiol nebuvo populiaru viešbučio voniose įrengti grūdinto matinio stiklo berėmių konstrukcijų. Dažniausiai pasirenkamos pigesnės ir paprastesnės medžiagos. Tačiau šis sprendimas net daugiau negu pasiteisino. Juk berėmė konstrukcija suteikia erdvės pojūtį, užtikrina didesnį šviesos pralaidumą, jos nereikia ypatingai prižiūrėti, o naudojama ji gali būti net kelis dešimtmečius“, – pasakoja jau beveik dešimties metų patirtį skaičiuojančios įmonės vadovas R. Biveinis.

Berėmė grūdinto stiklo konstrukcija yra net penkis kartus smūgiams atsparesnė už klasikinį stiklą. Įmonė „GlassWork“ atlieka ne tik stiklo pertvarų, balkonų montavimo, projektavimo, bet ir įrengimo darbus. Kaip sako R. Biveinis, nėra kokių nors standartų, todėl kiekvieną erdvę reikia atskirai projektuoti ir paruošti. Šioje srityje net centimetro paklaida gali padaryti akivaizdžios žalos. Dėl specifikos užgrūdinto stiklo negalima koreguoti ar iš naujo apdirbti. Todėl viešbutyje konstrukcijos buvo montuojamos ypač preciziškai.

Holo puošmena – įspūdinga šviestuvų instaliacija

Viešbučio „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ fasadas yra gana ekspresyvus ir aštrus, o interjere, priešingai, – sukurta jauki namų atmosfera.

Kad vidus ir išorė derėtų, reikėjo bendro vardiklio. Juo tapo įspūdinga milžiniška dekoratyvinė šviestuvų instaliacija hole, kurią sukūrė architektas Marius Mateika, o pagamino unikalius šviesos diodų (LED) apšvietimo sprendimus kurianti lietuvių bendrovė „Energy Green“.

Instaliacijos projektas buvo kruopščiai derinamas su viešbučių tinklo dizaineriais, kad ji tiktų prie bendro „Courtyard by Marriott“ įvaizdžio.

M. Mateika suprojektavo įspūdingą šviesos instaliaciją, kurią sudaro apie 70 ant trosų pakabintų LED šviestuvų. Tai – vientisa tūrinė instaliacija, užimanti maždaug 600 m3 erdvę.

Anot projekto autoriaus, įgyvendinant projektą viskas buvo projektuojama ir pagal specialų užsakymą gaminama specialiai šiai dekoratyvinei instaliacijai. Kabinant 70 atskirų šviesos elementų, buvo nuspręsta atsisakyti atskirų maitinimo laidų ir naudoti specialų itin ploną kabelį su plieno gija, kad sukurtas vaizdas būtų švarus ir estetiškas. Instaliacijai įrengti prireikė įmonės „Energy Green“ kolektyvo pastangų – kiekvieną šviestuvą reikėjo pakabinti taip matematiškai tiksliai erdvėje, kad kūrinys nesiskirtų nuo autoriaus idėjos.

Šviečiančių veidrodžių sprendimai viešbutyje

Viešbutyje „Marriott“ architektai numatė funkcionalius interjero sprendimus. Vienas jų – veidrodžiai su integruotu apšvietimu vonios kambariuose. Veidrodžius viešbučiui suprojektavo, pagamino ir sumontavo „Mavy“ studijos komanda. Toks interjero sprendimas viešbučiuose – išskirtinis, pateisinęs sumanymą ne tik originalumu, bet ir patogiu funkcionalumu.

„Mavy“ studijos vadovas Mantas Mikutavičius pasakoja, kad viešbučiui skirti veidrodžiai buvo projektuojami ir gaminami individualiai, siekiant užtikrinti optimalų šviesos kiekį ir parinkti tinkamą jos spalvą. Šiltos spalvos apšvietimo bei išskirtinio gabarito veidrodžių pasirinkimą lėmė vonios kambarių erdvė bei dydis.

„Mūsų gaminami veidrodžiai ne tik atspindi vaizdą, interjere optiškai didina erdvę, bet gali turėti ir daug papildomų funkcijų: integruotą apšvietimą, nerasojimo funkciją, jutiklinį valdymą, valdymą pulteliais ar išmaniosiomis programėlėmis. Veidrodžiai, gaminti viešbučiui „Marriott“, buvo pusantro karto, o dalis jų – net tris kartus didesni už standartinius veidrodžius. Atsižvelgdami į veidrodžio dydį ir vonios kambarių erdves, padidinome apšvietimą, o šviesos spalvą projektavome pagal kambaryje vyraujantį interjerą…“ – atvirauja M. Mikutavičius.

Viešbutyje sumontuota daugiau kaip 200 veidrodžių, 13 jų gabaritai siekė net 1,5 x 3 metrų! Su viešbučio keliamais iššūkiais puikiai susitvarkę veidrodžių gamybos profesionalai šioje srityje dirba jau šešerius metus. Atsižvelgdama į architektų sumanymą „Mavy“ studija įveikė nestandartinių gaminio gabaritų keliamus iššūkius, pagamino kokybiškai, atliko transportavimo ir montavimo darbus, o kiekvieną veidrodį kūrė individualiai rankomis.

Dar daugiau šviesos ir grožio

Prie išskirtinio objekto prisidėjo ir daugiau profesionalų.Įmonė „Elmo Technologijos“, apšvietusi ne vieną pasaulinio lygio viešbutį, su malonumu ėmėsi ir išskirtinio „Marriott“ projekto – įrengti daugiau nei 2000 įvairių šviestuvų. „Viešbutis „Marriott“ išsiskiria prabanga ir aukšta kokybe, todėl šviestuvus šiam viešbučiui gaminome pagal individualų užsakymą, atsižvelgdami į užsakovo dizainą ir reikalavimus, keliamus tekstūrai bei aukštos kokybės medžiagoms. Svarbiausia buvo parinkti šviestuvus taip, kad derėtų prie interjero, atsižvelgti į naujausias apšvietimo technologijas. Juk šviesa gali sukurti jaukią ir gerą nuotaiką viešbučio svečiams, todėl jos atspalvis labai svarbus kriterijus, kad viešbutyje viešėti būtų malonu“, – sako įmonės projektų vadovas Saulius Baravykas.

Komandai iš UAB „Gretos menai“ buvo patikėta viešbutyje „Marriott“ įrengti užuolaidas – aukščiausio lygio architektūros ir technologijų pastate parinkti itin kokybiški nedegūs, šviesai nelaidūs vokiški audiniai, vienų iš pasaulio lyderių olandų gaminami nepriekaištingos kokybės ilgalaikiai karnizai. Svarbu paminėti, kad, nors didelės apimties darbai iššūkių ir kėlė, su jais įmonei pavyko susitvarkyti kokybiškai ir laiku.

Išskirtiniai baldai net ir darbuotojų kambaryje

Aukštos klasės viešbutyje „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ kokybės paisyta visur. Tad neatsitiktinai net ir darbuotojų persirengimo kambariuose stovinčias spinteles bei suoliukus patikėta pagaminti ne bet kam, o didelę patirtį turinčiai lietuviško kapitalo bendrovei „Vildeta“, kuri yra viena moderniausių šalyje metalinių baldų projektuotojų ir gamintojų.

Anot UAB „Vildeta“ projektų vadovės Alionos Masiulionienės, darbuotojų kambariui skirtų baldų projektas buvo derinamas su viešbučio interjero dizaineriais. Tad gaminti tiek išvaizda, tiek spalva išskirtiniai gaminiai, specialiai pritaikyti viešbučiui „Marriott“.

Įgyvendinti užsakovo pageidavimus didelę nestandartinių baldų gamybos patirtį turinčiai ir prie daugybės reikšmingų objektų prisidėjusiai įmonei „Vildeta“ nebuvo sudėtinga. Sunkiausia buvo visus gaminius pagaminti laiku, nes nurodytas darbo atlikimo terminas buvo gana trumpas. Vis dėlto su šia užduotimi buvo susidorota sėkmingai.

Didelė dalis kambarių įrangos pagaminta Lietuvoje

„Hanner“ vadovas džiaugiasi, kad didelė dalis kambarių įrangos pagaminta Lietuvoje – baldus gamino trys asociacijos Baltijos baldų klasteris įmonės. Šios asociacijos valdybos pirmininkė Vaiva Macijauskienė pasakoja, kad šiuo metu Baltijos baldų klasteris sieja devynias jau gana gerai tarpusavyje susidirbusias baldininkų įmones. Pagrindinis jų tikslas – jungtinės gamybinio pajėgumo galimybės, gaminant projektinius baldus viešbučiams, restoranams, parduotuvėms, verslo biurams. „Didžioji dalis mūsų įmonių turi daugiau nei 15 metų darbo patirtį, yra žinomos kaip gamintojos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Mūsų gamyklose gaminami standartiniai ir nestandartiniai korpusiniai, natūralaus medžio baldai, minkštieji baldai, medinės ir metalinės baldų detalės, interjero aksesuarai. Daug sėkmingai įgyvendintų projektų, griežta ir tarpusavyje suderinta gaminių kokybės kontrolė, nuolatinis tobulėjimas bei didesni jungtiniai gamybiniai pajėgumai ir dalijimasis patirtimi leidžia klasterio nariams patenkinti išskirtinių ar didelių užsienio klientų poreikius. O atsiradus nenumatytoms aplinkybėms, perskirstyti gamybinius pajėgumus ir užsakymus atlikti laiku. Štai ir „Marriott“ atstovai, tikrinę asociacijos įmonių narių baldų kokybę, viską įvertino puikiai – tokie klientų atsiliepimai mus džiugina, – džiaugiasi V. Macijauskienė. – Manau, asociacija dar kartą įrodė, kad sugeba dirbti jungtinės veiklos pagrindu, gamindama projektinius baldus išskirtiniams klientams.“ Anot atstovės, viešbučiui buvo gaminami ne paties lengviausio dizaino baldai, skirtingo dydžio erdvėse panaudota daug nestandartinių, projektinių baldų. „Mūsų stiprybė – patikimumas, didelis klasterio įmonių kompetencijų spektras, lankstumas“, – tvirtina V. Macijauskienė.

Pasiūlė geresnį sprendimą, nei buvo numatyta

Viešbučių tinklo „Marriott“ pateiktuose lovos dalių brėžiniuose buvo numatyti labai kokybiški čiužiniai, tačiau jie negalėjo šimtu procentų užtikrinti komforto, kurį turėjo patirti viešbučio svečiai. Todėl Miego centro bendrovės „Amatras“ komanda išstudijavo brėžinius ir pasiūlė patobulinti čiužinius bei lovas. Pakeitimai garantavo visišką komfortą, ilgalaikiškumą ir net sumažino čiužinio kainą.

Kaip pasakoja įmonės vadovas Arūnas Pakamanis, vietoje kokosinių su spyruoklėmis čiužinių buvo pasiūlyti poliuretano čiužiniai su geresnėmis spyruoklėmis, sutvirtinti metaliniu rėmeliu.

„Viešbučių specifika tokia, kad čiužiniai turi būti patogūs kiekvienam lankytojui, neatsižvelgiant į jų miego įpročius ar sudėjimą. Taip pat svarbu, kad čiužinys būtų ilgai naudojamas. Tačiau visa tai pasiekti ir suderinti yra meistrystė. Juk miego įpročiai dažnai priklauso net nuo tautybės. Pavyzdžiui, vokiečiai mėgsta minkštutėlius čiužinius, kaimynai iš Rusijos – kietesnius“, – pasakoja jau aštuonerius metus sėkmingai dirbančios įmonės vadovas A. Pakamanis.

Paklaustas apie „Marriott“ pateiktus pirminius reikalavimus, A. Pakamanis prisimena, kad buvo nurodyti septyni gamintojai, kurių pagaminti čiužiniai galėjo būti naudojami. Deja, lietuvių sąraše nebuvo. Vis dėlto Miego centro pasiūlyta konstrukcija buvo labiau optimali pagal visus kriterijus: ilgalaikiškumą, svečių komfortą, teikiamą garantiją. Be to, vietinis partneris garantijos atveju gali operatyviau sureaguoti. Todėl užsakovas pasirinko šią profesionalų komandą.

„Viešbutyje įrengėme 245 lovas. Čiužiniai nėra lengvi, todėl penkias dienas 12 žmonių nešė čiužinius į penktą, septintą aukštus, dar vykstant vidaus apdailos darbams. Čiužinių aukštį derinome, kad nebūtų nė vieno centimetro paklaidos“, – apie šio objekto išskirtinumą pasakoja specialistas. Komanda puikiai susidorojo su visais kokybę garantuojančiais iššūkiais.

Aukšti kokybės reikalavimai

Viešbučio kambariuose įmontuotos atsparios ugniai, dūmams, estetiškos ir puikiomis akustinėmis savybėmis išsiskiriančios vidaus durys. Daugiau negu 200 durų viešbutyje sumontavo bendrovė „Entransa“. Įmonės vadovas Ridas Bložė išduoda, kad buvo pasirinktos itin kokybiškos vokiškos ir specialiai viešbučiams skirtos vidaus durys. Jos dengtos HPL laminatu, t. y. aukšto slėgio laminatu. Kitaip nei kiti gamintojai, šis Vokietijos gamintojas HPL laminatu dengia ne tik durų varčią, bet ir visą maždaug 30 cm storio sieną gaubiančią staktą be siūlių. Tokios durys atsparumu prilygsta stalviršiui, yra itin ilgalaikės ir estetiškai puikiai atrodo.

„Viešbučio kambariuose buvo sumontuotos HPL laminato durys dėl trijų priežasčių: gaisriniai reikalavimai, estetika ir ilgalaikiškumas. Tai reiškia, kad durys turi ne tik atitikti griežtus Lietuvos įstatymų normatyvus su tai pagrindžiančiais dokumentais, bet ir tenkinti dar aukštesnius „Marriott“ tinklo keliamus reikalavimus akustikai ir gaisringumui“, – pasakoja įvairiomis durimis ir vartais prekiaujančios įmonės vadovas.

Pasak R. Bložės, šis objektas išskirtinis. Juk tokie aukšti, nors ir pagrįsti, reikalavimai keliami ne visuose objektuose. Įmonė montuoja duris medicininės, prekybos bei gamybinės paskirties objektuose. Taip pat bendradarbiauja su stambiu vokišku prekybos centrų tinklu Lietuvoje.

„Montuodami duris matėme pagrįstą ir labai precizišką kokybės reikalavimą. Net smulkus milimetrinis paklydimas nebuvo toleruojamas. Taigi, nors darbai atitinka ir taip gana griežtus valstybinių institucijų normatyvus, taip pat reikėjo šimtu procentų atitikti viešbučių tinklo „Marriott“ dokumentų ir darbų kokybės standartus“, – sako R. Bložė.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų