Rusija ir Tatarstano Respublika planuoja imtis ambicingo projekto – pastatyti naują greitkelį, sujungsiantį abiejų šalių sostines – Maskvą ir Kazanę.
Planuojama, kad naujausias greitkelis tarp Maskvos ir Kazanės bus apie 730 km ilgio. Jį ketinama pastatyti per ketverius metus, jeigu projektas bus pradėtas dar šiemet ir, jeigu sumažės dabar pasaulį apėmusios COVID-19 pandemijos keliamas pavojus.
Skaičiuojama, kad projektas gali kainuoti 3,31 mlrd. eurų ir taps greitkelio, jungiančio Vakarų Europą su Kiniją dalimi.
Rusija pareiškė, kad šis projektas yra labai svarbus šaliai, nes tai yra dalis ekonominio atsistatymo strategijos, rašo naujienų portalas „Construction Review“.
Planuojama, kad Maskvos-Kazanės greitkelis turės po dvi eismo juostas iš kiekvienos pusės ir bus nutiestas paraleliai dabartiniam M7 greitkeliui tarp Maskvos ir Ufos, vedančios per Vladimirą ir Žemutinį Naugardą Rusijoje bei Kazanę Tatarstane.
Maskvą su Vladimiru ir Kanašą su Kazane jungiantys ruožai turėtų būti paruošti naudoti jau 2024 m. pabaigoje, o ruožai, jungiantys Vladimirą su Muromu ir Muromą su Arzamasu – 2025 m. Ruožas iš Arzamaso į Kanašą turėtų būti baigtas statyti 2027 metais, skelbia portalas „World Highways“.
Neseniai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Italijos premjeras Giuseppe Vonte sutarė, kad greitkelį Rusijos valstybinei kompanijai „Rusijos automobilių keliai“ („Avtodor“) turėtų padėti statyti italų valstybinė greitkelių statybos ir priežiūros kompanija ANAS.
Susiję projektai:
Kartu planuojama modernizuoti jau egzistuojantį greitkelį M7, juo sujungiant Kazanę ir Ufą su Rytais.
Šiuo metu prasidėjo ir naujo tilto Krasnojarsko regione, Sibire, statybos. Tiltas bus nutiestas per Jenisiejaus upę šiaurės Kazanėje. Planuojama, kad jo statybos kainuos apie 94,4 mln. eurų.
Tiltas sudarys apie 2 km kelio ruožo. Pats tiltas bus 1,9 km ilgio ir planuojama, kad eismas juo galės būti leidžiamas jau iki 2023 m.
Geležinkelio tilto per Kolos upę svarbiame Rusijos uoste Murmanske griūtis šių metų birželio 1-ąją regione sukėlė daug transporto problemų. Sunkiasvorės prekės ir keleiviai dabar turi iš uosto vykti kitais keliais.
Devyniasdešimtmetis tiltas buvo suremontuotas 2014 metais, bet jį pažeidė dideli nuo to laiko įvykę potvyniai.
Nuotr. Rosavtodor