„Miško ardų“ antras etapas. Nuotr.: Laimonas Ciūnys.
„Miško ardų“ antras etapas. Nuotr.: Laimonas Ciūnys.
  1. Structum.lt
  2. Statyba
  3. Miško arduose baigtas antras statybų etapas

Miško arduose baigtas antras statybų etapas


„Miško ardai“ – tai darnios architektūros kvartalas Burbiškių miške, šalia Vilniaus centro. Sukurtas tiems, kam svarbu neprarasti sostinės pulso, bet vertinantiems tikrą gamtą. Šiuo metu čia visiškai pabaigti II etapo statybos darbai.

Gyvenamųjų namų kvartalas Burbiškėse pradėtas statyti 2019 metais. Projektą plėtojanti įmonė „Celijus“ ir ją valdanti „Citus“ planuoja jį baigti šiais metais. Investicijos į šį kvartalą, įskaitant ir trečiąjį etapą, sieks apie 27 mln. eurų. Šiuo metu yra visiškai pabaigtas antrasis kvartalo etapas, kurio statybas valdyti pasitelkta bendrovė „Keista“.

Gamta ir patogumas

Visi trys „Miško ardų“ pastatai sudaro vientisą architektūrinį ansamblį, kurį projektavo „Vilniaus architektūros studija“. Namai teritorijoje išdėstyti taip, kad gyventojai pro langus matytų kuo mažiau sienų ir kuo daugiau žalumos.

Už kiemo ribų – didžiulis, 170 hektarų miško parkas su laukiniais vaikščiojimo takais ir dviračių trasomis. Jame gyventojai galės aktyviai leisti laisvalaikį, o dviračius patogiai laikyti šalia namų – įdomioje dviračių saugykloje, įrengtoje senovinėje slėptuvėje nuo bombų, kuri vykdant projektą buvo suremontuota.

Papildomos dviračių saugojimo vietos įrengtos požeminėje automobilių aikštelėje. Su mišku glaudų ryšį turinčiame namų kvartale svarbiausias akcentas – vidinis kiemas, dydžiu prilygstantis Vilniaus Katedros aikštei.

Čia suplanuota 14 poilsio, aktyvaus laisvalaikio ir pramogų zonų. Tarp jų – baseinas, amfiteatras, švenčių kupolas, stalo tenisas, pergolės. Dalis kiemo jau įrengta.

Bendra patirtis

Tai gražus – savo architektūriniais elementais ir vieta išsiskiriantis projektas. Tikiuosi, žmonėms bus gera čia gyventi“, – sako Gintautas Kazlauskas, įmonės „Keista“ vadovas. Jam šis projektas buvo įdomus dėl naujo bendradarbiavimo su vystytoju „Citus“ – abiem įmonėm buvo ką vienai iš kitos pasimokinti.

„Manau, statybų įmonėms reikia sveikos konkurencijos tobulėjimui, tačiau tuo pačiu dalintis patirtimi ir kartu siekti, kad kiltų bendras statybų sektoriaus lygis, būtų kokybiškai ir sklandžiai įgyvendinami projektai“, – sako G. Kazlauskas.

Pasak jo, įgyvendinant antrą „Miško ardų“ statybų etapą statybų procesas buvo sklandžiai valdomas ir nors teko susidurti su iššūkiais – prisitaikyti prie netikėtai užklupusios pandemijos, spręsti darbininkų trūkumo, kylančių medžiagų kainų ir stringančius medžiagų tiekimo klausimus, tačiau dėl profesionalaus požiūrio ir kvalifikuoto projekto komandos darbo pavyko išlaikyti statybų proceso tempą ir neperžengti užsirėžtos statybos darbų sąmatos ribų, o svarbiausia, išlaikyti pastato kokybę.

Vienas svarbiausių dalykų, kurį buvo svarbu užtikrinti, – energinis pastato efektyvumas. Reikalaujamai A+ klasei užtikrinti iš specialių medžiagų įrengtas pastato fasadas, kuris yra iš dalies ventiliuojamas.

Ne mažiau svarbu buvo numatyti ir tinkamą pastato priežiūrą – tam tikslui visų keturių laiptinių inžinerinės sistemos buvo atskirtos. Toks sprendimas sukels mažiau nepatogumų gyventojams įvykus sutrikimams. Pavyzdžiui, įvykus elektros tinklo gedimui, nereikės srovės atjungti visame name, o tik konkrečioje laiptinėje.

Nepamirštamoms laisvalaikio akimirkoms

UAB „Traida“ komandai, kitaip žinomiems kaip MIESTUI.LT, projekte „Miško ardai“ buvo patikėta užduotis įrengti vaikų žaidimų aikštelę ir mažosios architektūros elementus.

„Kartu su visa komanda džiaugiamės galėję prisidėti prie naujojo projekto. Tikime, kad mūsų siūlomi įrenginiai gali pagražinti ir kartu papildyti šio išskirtinai jaukaus naujų namų kvartalo erdves bei prisidėti prie naujųjų gyventojų komfortiško laisvalaikio“, – patikina įmonės direktorius Paulius Kapalinskas.

Vaikų žaidimų įrenginiams buvo panaudotos medžio ir metalo kombinacijos. Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad sūpynių kolonos pagamintos iš rinktinės pušies medienos, kurioje nėra nė vienos šakos.

Mediena taip pat impregnuota, kas leidžia jai ištisus metus atrodyti nepriekaištingai ir būti apsaugotai nuo kintančių oro sąlygų. Metaliniai elementai cinkuoti bei dažyti milteliniu būdu ir taip apsaugoti nuo korozijos.

„Didžiausiu iššūkiu tapo suderinti spalvas su esama aplinka, namais, želdiniais ir kitais architektūriniais sprendiniais. Kadangi tai – unikalus projektas miško apsuptyje, buvo preciziškai derinama mažoji architektūra.

Po ilgų diskusijų priimtas sprendimas įrengti ispaniško klasikinio stiliaus suolus, kurie puikiai dera prie miškingos aplinkos, o suolų tvirtos ketaus kojos ir tropinio kietmedžio lentos tarnaus gyventojams ištisus metus.”

Pasak UAB „Traida“ komandos, projekto vystymas buvo labai dinamiškas, tačiau gana sklandus. Visapusiškai atviras ir efektyvus bendradarbiavimas su vystytojais ir architektais leido pasiekti puikių rezultatų, džiuginsiančių naujuosius namų gyventojus.

Ilgaamžiai gelžbetonio konstrukcijų sprendimai

Objektui „Miško ardai“ įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ gamino perdangos plokštes, laiptų elementus, taip pat tiekė balkonus jau keliems šio projekto etapams.

„Kiekviename projekte skiriame daug pastangų ir laiko projekto vertinimui, gamybos pasiruošimui, užsakovo poreikių analizei, kokybės reikalavimams – tai mūsų, kaip gamintojų, atsakomybė. Esame patenkinti, kad mūsų gaminiai pateisino užsakovų lūkesčius ir tikime, kad sukurs komfortišką gyvenamąją aplinką naujakuriams“, – pasakoja AB „Ukmergės gelžbetonis“ atstovė Giedrė Černiauskienė.

AB „Ukmergės gelžbetonis“ buvo pakviesta prisijungti prie projekto ne be priežasties. Daugiabučių projekte taikyti sprendimai bendrovei – ne naujiena, nes jos specializacija – gelžbetonio gaminiai. Per 65 metus trunkančią veiklą ji yra įgyvendinusi šimtus sudėtingiausių projektų.

Didžiausią Ukmergėje gaminamos produkcijos dalį sudaro kiaurymėtosios perdangos plokštės, kurių per pastaruosius 15 metų pagamintas įspūdingas kiekis – daugiau negu 1 mln. kv. metrų. Taip pat gaminamos vienasluoksnės ir trisluoksnės sieninės plokštės, sijos, kolonos, laiptai, balkonai ir kt. gaminiai.

Bendrovės gaminami gelžbetoniniai gaminiai skirti įvairios paskirties pastatų – gyvenamųjų, komercinių, gamybinių, sandėliavimo – statybai. Reikšmingiausi projektai, į kuriuos įmonė tiekė gaminius, – Stasio Eidrigevičiaus menų centras, gyvenamieji daugiabučiai namai „Jomanto parkas“, „Mėlyni vilkai“, o pats naujausias objektas – Vilniaus oro uosto terminalo statybos.

Tinkamas procesų planavimas – sėkmės garantas

Projekte „Miško ardai“ UAB „Medijos jungtis“ darbus vykdė trijuose statybos etapuose: įmonės specialistai atliko gipskartonio pertvarų įrengimo, plytelių klojimo ir langų angokraščių apšiltinimo darbus.

„Gipskartonio montavimo darbus įvykdėme bene per 4 mėnesius pagal suderintą grafiką, – pasakoja įmonės „Medijos jungtis“ komercijos direktorius Justinas Matuliauskas. – Gipso kartono pertvaros buvo montuojamas ir antresolėse, todėl papildomu iššūkiu tapo montavimo darbai aukštyje. Vis dėlto nuolat užtikrinama darbų sauga leido sėkmingai išvengti nelaimingų atsitikimų ir garantavo sklandų užduočių įgyvendinimą.“

Pašnekovo teigimu, UAB „Medijos jungtis“ specialistams projektas buvo išties reikšmingas, gana didelis ir darbų spektras platus.

„Buvo rengiamos grindų plytelių dangos bendrose patalpose, vykdomi langų angokraščių apšiltinimo darbai. Klojant plyteles, vyko nuolatinis kitų rangovų judėjimas per mūsų darbo vietą. Dėl to, norint kokybiškai atlikti darbą, teko nukreipti eismą, dirbti naktimis bei pastiprinti komandą, kad darbai būtų atlikti greičiau, – apie darbų eigą pasakoja UAB „Medijos jungtis“ komercijos direktorius. – Svarbu, kad statybos darbų procesai buvo efektyviai organizuojami ir darbai vyko sklandžiai.“

UAB „Medijos jungtis“ specialistų patirtis, jų atliekamų darbų valdymo koordinavimas leido užduotis atlikti per nustatytus terminus, grafikus ir darbus derinant su kitomis objekte dirbančiomis įmonėmis.

Ypatingas dėmesys dienos šviesai

Šiuolaikinių stoglangių galimybės stebina – jie taupo energiją ir gerina sveikatos kokybę, užtikrina pakankamą dienos šviesos patekimą į patalpą. Stoglangiai vis dažniau atlieka reikšmingą vaidmenį šiuolaikinėje architektūroje, nes erdvės pastatuose tampa vis atviresnės ir šviesesnės.

Stoglangis 2–3 kartus suteikia daugiau dienos šviesos negu įprastas langas ir padeda, kad ji pasklistų kuo giliau į pastato patalpas. Nieko keista, kad dėl šių priežasčių daugiabučių kvartalo „Miško ardai“ projekto užsakovai išsirinko gerai žinomą langų ir stoglangių gamintoją UAB „VELUX Lietuva“, kurio komanda šiame projekte sėkmingai sumontavo apie 300 stoglangių.

„Buvo kelti aukšti reikalavimai šiluminėms ir garso izoliacijos savybėms, o dėl didesnio šviesos srauto patalpose buvo pasirinkti didesnių matmenų stoglangiai“, – apie projekto detales pasakoja UAB „VELUX Lietuva“ pardavimo vadovas Marius Vinclovas.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad dažnu atveju svarbiausias ir daugiausia dėmesio pareikalaujantis etapas yra pirmasis – parengto projekto įvertinimas ir techninių sprendimų patikrinimas. Taip pat gaminių montavimo stadijoje labai svarbu nuosekliai prižiūrėti darbus, prireikus konsultuoti specialistus.

Be jokios abejonės, šios kompanijos gaminiai pateisina klientų lūkesčius. Pagrindinė medžiaga, iš kurios pagaminami VELUX stoglangiai, yra mediena. 99 proc. jos sudaro sertifikuota mediena. Jeigu stoglangis yra įmontuojamas tinkamai, jis gali tarnauti 25–35 metus.

Mediniams langams UAB „VELUX Lietuva“ skiria 10 metų garantiją, o mediniams langams su poliuretano sluoksniu – net 15 metų garantiją. „Miško ardai“ projektą vertiname labai gerai, džiaugiamės rezultatais ir jo įgyvendinimu. Kartu su visa komanda sklandžiai pavyko įgyvendinti tiek architektų, tiek vystytojo norus“, – sako M. Vinclovas.

Pasirinktos laiko patikrintos inžinerinės sistemos

UAB „TM statyba“ naujajame daugiabučių kvartale įrengė „Oxygen“ vėdinimo ir šildymo rekuperacines sistemas. Objektui parinkti aukšto efektyvumo įrenginiai. Pavyzdžiui, siekiant įrengti kokybišką vėdinimo sistemą, sumontuoti tyliai veikiantys, aukšto efektyvumo rekuperatoriai, leidžiantys mėgautis šviežiu oru. Taip pat kiekviename bute įrengtos šildomosios grindys.

Įmonės „TM statyba“ specializacija – statybų ir vidaus inžinerinių sistemų montavimas, įrengimas, todėl užsakovų iškelti reikalavimai dėl vėdinimo ir šildymo įrengimo jokių sunkumų nesukėlė: naudotos įprastos medžiagos, užteko standartinių sprendimų, todėl nereikėjo gaminti produktų pagal individualų užsakymą.

„Kartu su komanda įgyvendiname nebe pirmą daugiabučių ar viešosios paskirties pastatų projektą, todėl esame pripratę prie aukštų kokybės standartų: visos sistemos turi ne tik atitikti reikalavimus, montuodami jas padarome ir tai, kas neaprašyta, net ir paslėptos sistemos turi gražiai atrodyti ir atitikti užsakovų lūkesčius. Chaotiškas vamzdžių montavimas – ne mūsų įmonės bruožas“, – pasakoja „TM statyba“ gamybos vadovas Marekas Smirnovas.

UAB „TM statyba“ turi sėkmingos projektų vystymo patirties ir privačiajame, ir viešajame sektoriuose visoje Lietuvoje. Pasak pašnekovo, kiekvienas projektas padeda tobulėti. Įgyvendinant tokius projektus, ypač svarbus bendradarbiavimas, o tarimasis dar projektuojant padeda nepatirti sunkumų dirbant.

 

PAVADINIMAS: Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Miško ardai by CITUS“
ADRESAS: Burbiškių g. 6, Vilnius
VYSTYTOJAS: UAB „Citus“
STATYBŲ VALDYTOJAS: UAB „Keista“ (2 etapas)
BUTŲ SKAIČIUS: 280
ENERGETINĖ KLASĖ: A+
BENDRAS PLOTAS: 23 017 kv. m.
INVESTICIJOS: apie 27 mln. Eur
STATYBOS PRADŽIA: 2019 m.
STATYBOS PABAIGA: 2024 m. I ketv.

Nuotr. Laimonas Ciūnys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų