Modernus policijos komisariatas Klaipėdoje


 2015 m. liepos pabaigoje sėkmingai baigti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) statybos darbai. Naujai pastatytas policijos komisariatas su areštine iškilo „Akropolio“ pašonėje, ties Kauno gatvės ir Šilutės plento sankryža esančiame sklype. Bendras pastato plotas siekia apie 16 000 m2, iš jų trijų aukštų areštinės pastato plotas – apie 2 400 m2. Sutvarkytas sklypas, įrengti inžineriniai tinklai ir automobilių stovėjimo vietos, kompleksas aptvertas ir apšviestas. Į naująjį pastatą įsikels įvairiose Klaipėdos vietose dirbantys policijos padaliniai – iš viso daugiau nei 500 pareigūnų.

Pasak statybų generalinio rangovo AB Panevėžio statybos tresto (PST) projektų vadovo Rimgaudo Stašaičio, šie pastatai yra specialios paskirties, todėl jiems keliami specifiniai įrengimo bei eksploatacijos reikalavimai. Pastatai suprojektuoti ir pastatyti vadovaujantis normatyviniais statybos techniniais reglamentais ir normomis bei specialiaisiais policijos įstaigų normatyviniais dokumentais ir reikalavimais.

Projekto korekcijos

Statybos metu teko netgi keisti projektą, t. y. atlikta techninio projekto korektūra, nes ankstesnis techninis projektas jau nebeatitiko pasikeitusių policijos darbo organizavimo tvarkos reikalavimų. Perprojektuodami komisariato patalpas, statytojai turėjo atsižvelgti ne tik į naujus šalies policijos reglamentus, bet ir į visos Europos policijos normas. Pakeistas ne tik pareigūnų kabinetų, bet ir areštinių išdėstymas. AB PST iniciatyva, siekiant patenkinti užsakovo ir būsimo patalpų naudotojo lūkesčius dėl energijos sąnaudų pastatams šildyti eksploatacijos metu sumažinimo, pastatų sienos ir stogas įrengti geresnių šiluminių charakteristikų, taip pasiekiant pastatų energinio naudingumo B klasę vietoj projekte numatytos C klasės. Kitas efektyvus statytojo sprendimas – nepadidinant statybos išlaidų, pastatų išorės apdailai sumontuotos fasadinės keraminės apdailos plokštės, išlaikant techninio projekto spalvinį sprendimą. Pastate įrengti modernūs kompiuteriniai tinklai, atitinkantys specifinius objekto poreikius.

Inžineriniams įrenginiams taikomi reikalavimai

Statinių inžinerinės dalies darbo projektą rengė UAB „Alinita“, techninio projekto autoriai yra „Cowi“. Pasak „Alinitos“ direktoriaus pavaduotojo Arūno Gužausko, visos inžinerinės medžiagos (vamzdynai, fasoninės dalys) buvo parinktos ilgalaikio eksploatavimo ir su galimybe lengvai pakeisti pažeistas vietas eksploatuojant. Šildymo sistemos cirkuliaciniai siurbliai sukomplektuoti su įmontuotais dažnio keitikliais ir slėgių skirtumo jutikliais. Įrenginiai parinkti taip, kad turėtų galimybę prisijungti prie bendros pastato valdymo sistemos. „Pagrindinė užduotis ir reikalavimas buvo tai, kad visa inžinerinė įranga eksploatacijos metu dirbtų efektyviai ir skleistų kuo mažiau triukšmo, – sako A. Gužauskas. – Ypač įranga, sumontuota ant stogo, nes šalia yra gyvenamųjų namų.“

UAB „Alinita“ įrengė tris atskiras šilumos tiekimo sistemas: H1 – šilumos tiekimas vėdinimo įrenginiams (VPK ir areštinės pastatams), H2 – radiatorinė šildymo sistema (VPK ir areštinės pastatams), H3 – grindinio šildymo sistema (areštinės pastatui). Šilumos tiekėjas – AB „Klaipėdos energija“. Sumontuotas nuo šilumos tinklų hidraulinio režimo šildymo sistemos nepriklausomas šilumos punktas su plokšteliniais šilumokaičiais.

Pastato vėsinimo reikmėms numatytos dvi vėsinimo sistemos C1 ir C2. Sistema C1 tiekia šaltnešį darbo patalpų ir pastato vėdinimo sistemų vėsinimo reikmėms. Sistema C2 prižiūri ryšių ir serverių patalpas.

Pastato vėdinimo sistema yra rekuperacinė. Pastate veikia 25 rekuperatoriai, suskirstyti zonomis. Visi vėdinimo įrenginiai valdomi pagal iš anksto nustatytą laiko programą (diena arba naktis). Naktį vėdinimo įrenginiai neveikia. Vėdinimo įrenginio darbas grindžiamas pastovios tiekiamo oro temperatūros kontrole su korekcija pagal šalinamo oro temperatūrą (17–20 0C). Darbo patalpoms, kuriose planuojamas pamaininis darbas visą parą („Aro“ patalpos, operatyvinės darbo grupės, laikino sulaikymo patalpos), projektuojami atskiri vėdinimo įrenginiai. Abiejų pastatų vėdinimo dalies darbo projektas paruoštas trimačio vaizdo sistemoje.

Pastatas aprūpinamas vandeniu iš esamų bendrovės „Klaipėdos vandenys“ vandentiekio tinklų. Vanduo tiekiamas dviem įvadais. Vandens apskaitos mazgo patalpoje įrengiamas šalto vandens kombinuotas skaitiklis, turintis galimybę duomenis nuotoliniu būdu perduoti į kompiuterinį tinklą.

Patalpų, kurioms taikomi konfidencialumo reikalavimai, t. y. tardymo, atpažinimo, sulaikymo patalpų, skyrių vadovų kabinetų, ortakynuose numatomos papildomos garsą slopinančios priemonės – lankstūs triukšmo slopintuvai, tranzitiniai ortakiai, izoliuojami akustine izoliacija.

Formas ir spalvas padiktavo paskirtis

Abu pastatai (VPK pastatas ir areštinė) sudaro statinį, kurio tūrių, proporcijų ir fasadų struktūros bei apdailos sprendiniai yra bendri visam kompleksui. Atsižvelgiant į pastatų planinę struktūrą bei į komplekso tūrius, fasadai skaidomi į mažesnes plokštumas, naudojant skirtingų spalvų keramines fasadines plokštes bei atskiriant vertikaliomis stiklinėmis juostomis laiptinių zonose. VPK pastato išskirtinis bruožas, suteikiantis visam statiniui reikiamą griežtumą, yra vienodų, optiškai paaukštintų langų ritmika. Tiek eksterjere, tiek interjere naudotos medžiagos, jų spalviniai deriniai padiktuoti pastatų paskirties – santūrūs, lakoniški. Be to, VPK pastatų kompleksas pritaikytas žmonėms su negalia.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų