Naudingi patarimai kiekvienam: praktiškas ir jaukus namų apšvietimas


Kuo šviesesni namai – tuo maloniau juose leisti laiką. Todėl kuriant jaukius namus, itin svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pasakoja, į kokius svarbiausius aspektus verta atsižvelgti renkantis šviestuvus visoms namų erdvėms, o kiti ekspertai dalijasi keliais praktiniais patarimais.

Svetainėje derinkite skirtingą apšvietimą

Svetainėje praleidžiame daugiausiai savo laiko, jos erdvė dažnai būna suskirstyta zonomis, todėl itin svarbu pasirūpinti skirtingu šių erdvių apšvietimu. Dizainerė pataria čia derinti tiek bendrąjį, tiek akcentinį bei dekoratyvųjį apšvietimą, o keičiant jo intensyvumą, kaskart sukurti vis kitą atmosferą.

Svetainės centre reikalingas pagrindinis, visą erdvę apšviečiantis šviestuvas, o poilsio zonoje, kurioje žiūrime televizorių, vertėtų pasirūpinti jaukesne šviesa.

„Virš televizoriaus spintelės galima lubose išdėstyti nukreipiamus įleidžiamus arba antviršinius šviestuvėlius, kurie būtų naudojami išjungus pagrindinį šviestuvą. Juk jaukiai leidžiant laiką su šeima, nesinori intensyvios, akinančios šviesos, praverčiančios, kai būtinas puikus matomumas“, – pasakoja D. Sakevičė.

Taip pat bendrą jaukią aplinką svetainėje padės sukurti LED apšvietimas nišose ties užuolaidomis. O bėgelis su kryptiniais prožektoriukais, kurie gali apšviesti ir didesnį plotą ar tam tikrą zoną, – tinkamas sprendimas bendroje svetainės erdvėje ar koridoriuje, nukreipiant šviesą į ten pakabintus ant sienos paveikslus.

Sieniniai dekoratyvūs šviestuvai taip pat reikalingi svetainės zonoje. Jie suteikia daugiau šviesos, praverčia skaitant knygą, gali akcentuoti sienų dekoro elementus ar meno kūrinius. Originalių, nestandartinių formų šviestuvai gali tapti ir stilinga interjero detale.

Norint pagyvinti gyvenamosios erdvės aplinką, taip pat galima išsirinkti pastatomą toršerą. Jį paprasta perstatyti į kitą vietą, todėl gali būti naudojamas tiek svetainėje, tiek terasoje ar miegamajame.

Miegamajame – neblaškantis dėmesio apšvietimas

Miegamajame D. Sakevičė taip pat rekomenduoja pasirūpinti keliais apšvietimo variantais, kad būtų galima reguliuoti jo ryškumą.

„Miegamasis – tai poilsio erdvė, į kurią sugrįžtame atsipalaiduoti, nusiraminti, pamiršti dienos darbus bei rūpesčius. Todėl bendras lubose montuojamas apšvietimas turėtų būti ne itin ryškus, neblaškantis dėmesio. Taip pat verta pagalvoti apie prislopintą taškinį apšvietimą užuolaidų nišose“, – rekomenduoja interjero profesionalė.

Anot ekspertės Elonos Uckutės, dažniausiai miegamajam kambariui klientai renkasi neutralius, lubose montuojamus ar kabinamus šviestuvus.

„Savo poilsio zonoje klientai nori subtilių, dėmesio neblaškančių šviestuvų, todėl pagrindiniam miegamojo kambario apšvietimui tiek elektroninėje, tiek fizinėse parduotuvėse prioritetą teikia minimalistiniams sprendimams – plafoninio tipo lubiniams šviestuvams. Nuo lubų nuleidžiami šviestuvai dažniau naudojami kaip papildomas apšvietimas – jie įrengiami šalia lovos“, – klientų pasirinkimus komentuoja E. Uckutė.

Jai antrina dizainerė, pristatydama ir vieną  nestandartinį sprendimą: „Prie miegamojo lovos ant sienos galima derinti skirtingus šviestuvus: vienoje pusėje – šviestuvą pritvirtinti prie lubų ir nuleisti iki reikiamo aukščio, o kitoje pusėje naudoti sieninį „bra“ šviestuvą: atrodys išties nestandartiškai ir originaliai“.

Papildomai apšvieskite maisto gaminimo ir valgymo zonas

Virtuvės erdvė taip pat nėra vientisa, tad ir čia negalima apsiriboti vieninteliu apšvietimo variantu. Visų pirma, reikėtų nuspręsti dėl šios patalpos bendrojo apšvietimo.

„Pagrindiniam apšvietimui itin tinka įleidžiamos LED panelės – jos nemeta šešėlių, tad šviesa sklinda plačiu kampu. Tokie šviestuvai yra minimalistiniai, tarsi „nematomi“, todėl optiškai nežemina lubų. Kitas tinkamas sprendimas – šviesos srautą leidžiančios reguliuoti priglaistomos LED juostos arba šviestuvėliai“, – vardija D. Sakevičė.

Taip pat nereikėtų pamiršti funkcinio apšvietimo, naudojamo konkrečiose virtuvės erdvėse. Intensyvesne šviesa reikia apšviesti maisto gaminimo bei valgymo zonas.

„Gaminant maistą norisi intensyvesnės šviesos, kuri gerai apšviestų tiek stalviršį, tiek viryklę. Čia dažniausiai naudojamos LED juostos, įmontuojamos po pakabinamomis spintelėmis, lentynomis. O valgomojo zonai apšviesti dažniausiai naudojami pakabinami nuleidžiami šviestuvai. Jie ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, tačiau ir papildo erdvę, o išsirinkus stilingą dizainą, padeda sukurti charakteringą interjerą“, – pataria interjero dizaino ekspertė.

Dalijasi aktualiais patarimais

Atsižvelgdami į dažniausiai klientams kylančius klausimus, ekspertai dalijasi keliais aktualiais patarimais.

  1. Svarbi ne tik estetinė, tačiau ir praktinė apšvietimo funkcija

Šviestuvas yra neatsiejama interjero detalė, kuri apjungia viso kambario dekoro detales į visumą. Tačiau nemažiau svarbus ir jo praktiškumas, kurį gali pasiūlyti išmaniosios lemputės. Tokioms lemputėms pritaikyti šviestuvai yra ypač praktiški, nes leidžia keisti šviesos spalvą bei intensyvumą.

Akcentiniam apšvietimui taip pat galite naudoti elektrą taupančias lemputes. Šių lempučių pagalba ne tik sukursite jaukią namų atmosferą, bet ir suvartosite mažiau elektros energijos. Tai ne tik padės sutaupyti pinigų, bet ir prisidės prie aplinkos saugojimo.

  1. Rinkitės šiltą šviesą

Šalta šviesa tinkamesnė darbo zonai, kai būtina susikoncentruoti, o jaukesnę namų atmosferą padeda kurti šilta šviesa. Jos šiluma matuojama kelvinais: kuo mažesnis šis skaičius, tuo šviesa šiltesnė. Pavyzdžiui, gyvenamojoje erdvėje rekomenduojama rinktis 2700-3000 kelvino lemputes arba išmanias lemputes, kurių šviesos intensyvumą ir spalvą galima reguliuoti pagal poreikį.

  1. Valdykite šviesos ryškumą

Apšvietimui svarbus liumenais matuojamas šviesos srautas. Liumenai skaičiuojami kvadratiniam patalpos metrui. Mažiau intensyvios šviesos reikėtų miegamajame bei poilsio erdvėje – rekomenduojame 150 liumenų kvadratiniam metrui. Svetainėje rekomenduojamas šviesos intensyvumas – 200, virtuvėje – ne mažesnis kaip 200-250. Darbo bei mokymosi zonoje reiktų skirti 300-400 liumenų kvadratiniam patalpos metrui. Nebūtina rinktis tik vieną šviestuvą – reikiamą šviesos srautą galima surinkti iš kelių šviestuvų.

  1. Šviestuvai neturi trukdyti

Šviesos šaltiniai patalpoje turi būti išdėstyti taip, kad netrukdytų judėti, nekeltų pavojaus vaikams ir naminiams gyvūnams. Todėl prieš montuodami šviestuvus, įsitikinkite, kad juos kabinate tinkamame aukštyje ir jie netrukdo atidaryti durų, spintelių ar stalčių.

  1. Nebijokite eksperimentuoti

Norint išlaikyti vientisą interjerą, galima rinktis to paties gamintojo šviestuvus visose namų erdvėse. Tačiau siekiant išskirtinumo, verta drąsiai derinti skirtingo tipo šviestuvus.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų