„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyviai Christopher Osei Kusi, Alex Kirika ir Rubastirowashe Matsongoni.
„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyviai Christopher Osei Kusi, Alex Kirika ir Rubastirowashe Matsongoni.
  1. Structum.lt
  2. Išmanusis miestas
  3. Naują Skaidiškių parko viziją kuriantys architektai: žaliosios erdvės ir parkai – tarsi miesto svetainė

Naują Skaidiškių parko viziją kuriantys architektai: žaliosios erdvės ir parkai – tarsi miesto svetainė


Skaidiškių parkas – visuomenės mėgstama, į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą įtraukta laisvalaikio praleidimo vieta Vilniaus rajono savivaldybėje. Siekiant dar didesnio teritorijos integravimo į Skaidiškių miestelio gyvenimą, kuriamas jos atnaujinimo projektas, kuriame daug dėmesio bus skiriama teritorijos kraštovaizdžio formavimui, jos ekologinės būklės pagerinimui bei esančių želdinių tvarkymui.

Šio projekto rengimo ėmėsi iš Ganos atvykę Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros ir kompiuterių inžinerijos studentai – komanda „Sharpers“.

Šiuo metu Skaidiškių parko teritorija nėra visavertiškai pritaikyta bendruomenės naudojimui, tačiau pritaikius inovatyvius aplinkos tvarkymo sprendimus teritorija turi potencialo tapti aktyvia viso miestelio žaliąja zona, lankoma visais metų laikais.

Būtent įdomios kraštovaizdžio panaudojimo galimybės bei unikalus vietos kultūros paveldas ir patraukė komandos „Sharpers“ narius – Christopherį Osei Kusi, Alexą Kiriką ir Rubastirowashe Matsongoni – imtis šios teritorijos projektavimo.

„Mūsų bendruomenės parkuose žaliosios erdvės yra labai svarbios, atsižvelgiant į bendruomenės socialinius ir ekonominius poreikius. Žaliosios erdvės ir parkai yra tarsi miesto svetainė, todėl mes ketiname pagyvinti Skaidiškių parką, sukurdami daugiafunkcę erdvę rekreacinei veiklai, kuri atitiks bendruomenės poreikius ir atspindės žmonių kultūrą bei kilmę. Pasitelksime išmanias idėjas siekdami tvarios ateities“, – sako projekto „Išmanusis mietas 9“ dalyviai.

C. Osei Kusi, A. Kirika ir R. Matsongoni įsitikinę, kad pirmas žingsnis, kurį miestas gali žengti darnios plėtros link, – tapti lengvai pasiekiamu, paverčiant miestą be kliūčių visoms žmonių grupėms ir pritaikant bei panaudojant senus pastatus, esančius miestų centruose.

Jaunųjų architektų komanda pastebi, kad Lietuvos miestų planavimas iš esmės yra geras, nes yra rezervuota daug žaliųjų zonų, kurios tarnauja kaip miesto buferinės erdvės, tačiau viena iš pagrindinių problemų vis dar lieka neįgaliųjų judėjimas mieste.

„Neįgalieji miestuose susiduria su daugybe problemų ir kliūčių. Manome, kad tai turi įtakos ir miesto įvaizdžiui. Išmanusis miestas – tai ne tik naujų technologijų įdiegimas ar dalykų skaitmeninimas sprendžiant miestų problemas, tai taip pat lanksčių sprendimo būdų paieškos socialine, ekonomine ir dizaino prasme“, – sako „Sharpers“ komanda.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų