Naujame verslo centre – unikalūs „Idėjų parko“ sprendimai


Daugiau nei 20 metų darbo patirtį baldų gamybos srityje turinti įmonė „Idėjų parkas“ ir vėl sugebėjo nustebinti – po pirminio projekto, remdamasi architekto vizija, profesionalų komanda įgyvendino baldų projektavimo, gamybos, montavimo ir pritaikymo realioje erdvėje darbus naujajame verslo centre „B66“, esančiame K. Baršausko gatvėje, Kaune.

Projekto rezultatas nustebino inovatyvumu, elegancija ir subtiliu žaismingumu, sukuriančiu kūrybiškai produktyvią bei jaukią aplinką. „Mūsų įmonė bene vienintelė Lietuvoje gali pati ir suprojektuoti, ir pagaminti baldus. Dirbančių specialistų dėka galime pasiūlyti tinkamą sprendimą užsakovui, remdamiesi išsakytais lūkesčiais ir savo sukaupta patirtimi. Kai dirba specialistai, keliantys aukštus reikalavimus gaminio kokybei ir naudojantys tik kokybiškas medžiagas, pasitikėjimas atsiranda savaime, o gautas rezultatas pranoksta lūkesčius“, – teigia įmonės direktorius Dainius Tamuliūnas.

Inovatyvios autentikos ir atkaklios precizijos derinys

Realizuodama projektą naujajame verslo centre „B66“, UAB „Idėjų parkas“ atsižvelgė į šiuolaikinius ergonomiškai darbo vietai keliamus reikalavimus. Biuro patalpose įrengta per 80 darbo vietų (reguliuojamo aukščio ir standartiniai stalai, akustinės pertvaros atskiroms darbo vietoms, papildomos lentynėlės bei stalčių spintelės). Taip pat įrengti šeši erdvūs, skirtingo dizaino vadovų kabinetai, trys skirtingų departamentų priėmimo zonos (recepcijos). Projektuojant ir gaminant baldus šiuolaikiškam, aukštos kokybės biurui išskirtinis dėmesys skirtas kokybiškam darbuotojų poilsiui. Pagamintos (arba įrengtos) tylos zonos, atitvertos akustinėmis sienelėmis, „pokalbių sofos“, kuriose naudojant specialias medžiagas izoliuojamas garsas, taip erdvei suteikiant privatumo. Darbuotojams įrengtos ir patogios netradicinės valgomojo zonos bei virtuvėlių patalpos. Svarbu paminėti ir vieną įdomiausių šio objekto kūrinių – architekto ir „Idėjų parko“ darbo vaisių – studentų akademijos zoną, įrengtą naudojant erdvines arkines konstrukcijas, dalijančias erdvę į atskiras zonas. Konstrukcijose panaudoti ir netradiciniai šviesos diodų (LED) apšvietimo elementai.

Įmonės „Idėjų parkas“ komanda unikalią patalpų atmosferą kūrė ne tik įrengdama įvairias sumaniai išdėstytas pertvaras ir pasirinkdama nenuobodžias apšvietimo detales, bet ir naudodama kokybiškas medžiagas (MDP, LMDP, MDF, HPL, stiklas, medis, fanera, veltinis, plastikas, nerūdijantysis plienas) bei HI-MACS®. Būtent iš šios natūralaus akrilo medžiagos buvo gaminami baldai.

„Ši ilgalaikė natūralių mineralų ir akrilo polimerų mišinio apdailos medžiaga yra dažnai naudojama įvairiems baldams gaminti. Lietuvoje kol kas ji sunkokai skinasi kelią ir daugiau naudojama praustuvams, vonios kambario įrangai, stalviršiams gaminti. Tačiau tai nepakeičiamas produktas įrengiant viešąsias gausiai lankomas erdves. Visame pasaulyje natūralus akrilo akmuo HI-MACS® pasirenkamas įrengiant patalpas oro uostų terminaluose, parduotuvėse, administracinėse patalpose, sveikatos priežiūros įstaigose, bankuose, viešbučiuose, restoranuose bei įvairiose kitose viešosiose erdvėse – taip užtikrinant kokybę ir ilgaamžiškumą. Tai tvirtas, atsparus ir netoksiškas produktas“, – sako D. Tamuliūnas ir įvardija, kad pasirinkdami nestandartinius baldus iš natūralaus akrilo akmens HI-MACS® užsakovai gali tikėtis patikimo, tvirto ir kokybiško gaminio, kurį lengva prižiūrėti, nes valymas yra itin paprastas ir greitas.

Užsienio klientai šią medžiagą neretai renkasi ir dėl to, kad HI-MACS® medžiagiškumas neriboja dizaino galimybių – baldus lengva formuoti ir pritaikyti originaliai aplinkai pagal kliento poreikius bei norus, išgauti netradicines formas, spalvų gamą.

Pirminės vizijos ir rezultato sąjunga

Kuriant tokių biurų patalpas svarbus ne tik dizaino aspektas, bet ir galutinio rezultato numatymas. Įmonės „Idėjų parkas“ specialistai pabrėžia, kad kasdienio darbo erdvė turi būti patogi ir pritaikyta individualiems darbuotojų poreikiams, kad tiek darbas, tiek poilsis motyvuotų siekti vis geresnių rezultatų. Baldai, kuriais kasdien naudosis daug įmonės darbuotojų, privalo atitikti aukštus šiuolaikinės komfortiškos darbo aplinkos standartus. Užtikrinti darbo produktyvumą biure itin svarbu.

Anot D. Tamuliūno, biurų objektai yra daugialypiai:čia – dirbama, valgoma, diskutuojama, poilsiaujama. Todėl objektas paprastai suskaidomas į atskiras zonas – erdves, kurioms keliami skirtingi reikalavimai. Tačiau, labai svarbi bendra koncepcija – stiliaus išlaikymas, reikia išvengti eklektiškumo, „turgaus“ įspūdžio. „Norime padėkoti užsakovui – UAB „Teltonika“ Kauno skyriaus vadovui Giedriui Kukauskui. Užsakovas pats buvo puikiai pasiruošęs – žinojo savo tikslus, aiškiai išsakė lūkesčius“, – pasakoja įmonės direktorius ir sako, kad labai dažnai klientams užduoda paprastą klausimą „kodėl“, kad jie patys suprastų savo poreikius. Puikiai išanalizuoti poreikiai padeda pasiūlyti ir įdomesnių, ergonomiškesnių ir modernesnių sprendimų.

Užsienio patirtis ir lietuviška praktika

Įrengti UAB „Teltonika“ biurą verslo centre „B66“ „Idėjų parko“ komanda buvo pasirinkta, nes gali pasiūlyti ne tik kokybiškus gaminius, bet ir pagalbą tiek projekto pradžioje – kuriant patį baldą, jo dizainą, tiek pabaigoje – jau atliekant baldų montavimo darbus. Tai išskiria įmonę iš kitų gamintojų. „Idėjų parko“ specializacija – baldų gamyba biurams, parduotuvėms, viešbučiams ir restoranams.

Tačiau tai ne vienintelis ypatingas projektas, kurį realizavo „Idėjų parkas“. Įmonė bendradarbiauja ir su bendradarbystės biurus siūlančia kompanija „Happspace“. Čia įrengtos modernios darbo vietos, pagaminti šiuolaikiški, inovatyvūs stalai su akustinėmis pertvaromis užtikrina ergonomišką bei malonią darbo aplinką tiek vienvietėse darbo zonose, kurios skirtos po vieną dirbantiems verslininkams, tiek didesnėse erdvėse, kuriose dirba didesnės žmonių grupės.

„Vienas naujausių mūsų realizuotų projektų Lietuvoje – trys pasaulinio tinklo „Heinemann Duty Free“ parduotuvės ir darbuotojų biuras Kauno oro uoste. Šio objekto vertinimo „Labai gerai“ sulaukėme iš paties savininko lūpų atidarymo iškilmių metu. Įdomesnis projektas – „Transrifus“ biuras, kur vyrauja aštrios formos, kampai, spalvų kontrastai. Dar nesenas ir labai nestandartinis projektas yra ir Vilniaus senamiestyje įsikūręs viešbutis „Artagonist“, kuriame sklandžiai susiliejo modernios formos ir senoji architektūra. Dauguma baldų yra tikrai netradiciniai, lengvų metalo konstrukcijų, taip pat panaudotas ir akrilo akmuo“, – pasakoja įmonės direktorius ir sako, kad kol kas pagrindinė klientų bazė yra užsienyje (Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje, Norvegijoje ir kt.), tačiau neabejoja, kad netradicinių sprendimų ir aukštos darbo kokybės vis dažniau norės ir Lietuvos užsakovai.

Akivaizdu, kad kūrybinga ir iššūkius mėgstanti komanda ieško kuo daugiau būdų realizuoti savo sumanymus, tačiau įmonės išskirtinumas slypi ne tik aukštuose darbo kokybės standartuose. Gamybos proceso gerinimas – taip pat prioritetas. „Nuolat tobulinamas pats gamybos procesas, operacijos, atnaujinami įrenginiai. Siekdami dar geresnių rezultatų, pasitelkėme inovatyvią techniką (lazerį metalo lakštams ir vamzdžiams pjauti) ir įrengėme plokščių operacijų centrus, kurie leido ne tik gerokai padidinti darbo našumą, bet ir sutrumpinti gamybos terminus. Šiais metais įmonė planuoja investicijas į metalo cecho atnaujinimą ir modernizavimą. Tai ne tik didelis pranašumas, palyginti su kitais gamintojais Lietuvoje, bet ir naujos galimybės pasiūlyti paslaugą partneriams ir pagausinti užsakovų ratą“, – pasiekimais ir ateities planais didžiuojasi įmonės direktorius Dainius Tamuliūnas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų