„Smartlynx Airlines“ biuras. Nuotr. Norbert Tukaj

Naujas Smartlynx Airlines biuras, visiškai atspindintis įmonės veiklą


Pro šio biuro langus atsiveria Vilniaus oro uosto panorama su kylančiais ir besileidžiančiais lėktuvais. Būtent aviacijos technologijų tema padiktavo išskirtinę biuro dizaino nuotaiką.

„Mums lėktuvai asocijuojasi su technologijomis, šaltais aliuminio, plieno atspalviais – būtent juos ir rinkomės interjero estetikai“, – sako dizainerė Radvilė Tirevičiūtė, biuro interjerą kūrusi su Laura Dabravalskyte.

Kolegės, pasivadinusios „Dvi Design“ studija, kartu kuria jau dešimt metų. Kaip pačios sako, labiausiai mėgsta įgyvendinti nestandartinius sprendimus. Jų kurtas biuras prie oro uosto visiškai atspindi jame įsikūrusios įmonės veiklą – „Smartlynx Airlines“, „Avia Solutions Group“ antrinė įmonė, teikia užsakomųjų ir krovinių oro linijų paslaugas.

Dariaus ir Girėno gatvėje, verslo centro paskutiniame aukšte, esančią 452 kv. m. ploto erdvę įmonė interjero dizainerėms patikėjo be kūrybinių apribojimų. Tik su sąlyga, kad nebus pastatyta ilgalaikių sienų. Užsakovai norėjo, kad ateityje, reikalui esant, interjero suplanavimą būtų galima lengvai pakeisti.

„Dvi Design“ biuro estetikai kurti pasitelkė novatoriškas medžiagas: nerūdijantįjį plieną, aliuminį bei visišką naujovę Lietuvoje – aliuminio putų plokštes. Dizainerėms buvo ypač svarbu, kad ši medžiaga – tvari.

„Lietuvoje aliuminio putų plokštės atsirado visai neseniai. Pasaulyje jos dažnai naudojamos pastatų fasadams. Mes pritaikėme interjere, nes medžiaga paslanki, galima išlankstyti sudėtingas geometrines formas, – komentuoja R. Tirevičiūtė. – Meistrai ir pradžių abejojo, kad pavyks iš aliuminio išlenkti pagrindinę dekoratyvinę biuro plokštę, bet įsitikino, kad tai – įmanoma.“

Įdomus dekoratyvinės plokštės sprendimas padeda sustiprinti norimą aviacijos – technologijų stilistinę užuominą, kartu ir pasitarnauja biuro akustikai – šios aliuminio putų plokštės sugeria garsą. Išskirtinis sprendimas panaudotas ir susitikimų kambariui viduryje biuro.

Jo sienos sumontuotos iš vadinamojo „fluted glass“ – stiklo iš vamzdelių. Jei ateityje reikės, šis susitikimų „namelis“ galės būti lengvai išmontuotas. Biuro interjere aviacinio metalo tematika atsikartoja ir balduose, ir šviestuvuose.

Palubėje virš poilsio zonos įspūdingai atrodo kabanti konstrukcija su 30 šviestuvų metalo gaubtais – juos specialiai pagal užsakymą pagamino bendrovė „Gaudrė“.

Stiklo pertvara – erdvės keitimui 

Atskirti dvi darbo erdves biure pasitelkta sulankstoma stiklo pertvara. Daugiau kaip 270 kilogramų sverianti, 5,2 metro ilgio ir daugiau nei 2,3 metro aukščio pertvara – didžiausia sulankstoma pertvara, kokią iki šiol yra tekę pagaminti ir sumontuoti bendrovei „Piritas“.

„Labai gerai, kad architektės į mus kreipėsi dar ankstyvoje projekto stadijoje. Laiku perspėjome, kaip tinkamai paruošti šiai pertvarai angas, – sako Vytautas Stankus, bendrovės „Piritas“ gamybos vadovas. – Pasitaiko, kai žmonės, jau atlikę apdailą, stiklo pertvaros užsiprašo – tada tenka perdarinėti toje vietoje lubas, išauga išlaidos.“

Pasak V. Stankaus, kadangi visas sunkios stiklinės pertvaros svoris laikosi būtent ant lubų, jas reikia iš anksto toje vietoje sutvirtinti. Tuomet stiklinė pertvara lubose montuojama į bėgelį. Iš šono ant ašinio vyrio prie sienos tvirtinamas tik pirmas segmentas – jis palaiko visus kitus pertvaros segmentus, kad šie nevirstų.

„Projektas šiame interjere nebuvo standartinis. Pertvara išėjo didelė ir sunki, reikėjo parinkti atitinkamą bėgių sistemą ir profilius, kurie ją atlaikytų“, – sako V. Stankus. Pasak jo, klientai nori tokių stiklo ir metalo pertvarų ne tik dėl to, kad tai elegantiškas dizaino sprendimas.

Tokio tipo pertvaros dažnu atveju gali išspręsti kilusį galvosūkį, kaip atskirti erdves. Šią pertvarą uždarius galima susikurti atskirą kambarį – darbuotojai turi daugiau galimybių naudoti patalpą pagal poreikius.

SAMSUNG – kokybiškam mikroklimatui

Vienas svarbiausių uždavinių įrengiant biurus – užtikrinti komfortiškas mikroklimato sąlygas patalpose. Nėra patogu ir malonu dirbti, kai patalpose jaučiami šalto vėjo gūsiai, kuriuos skleidžia oro kondicionieriai, ar kai patalpos šildomos skirtingai – vieniems darbuotojams būna per karšta, kitiems – per šalta.

„SmartLynx Airlines“ biure, kaip ir viso verslo centro patalpose, šiuos klausimus padėjo išspręsti „Samsung“. Čia sumontuotos „VRV Samsung DVM S“ vėsinimo ir šildymo sistemos, turinčios šilumos grąžinimo funkciją.

„Pagrindinė tokios sistemos savybė ir jos unikalumas tas, kad pereinamuoju sezonu ji vienu metu leidžia tiek šildyti, tiek vėsinti patalpas“, – sako Rimvydas Breskis, „Samsung“ ŠVOK produktų technikos vadovas.

Pasak jo, tai ypač aktualu, kai vienoje pastato pusėje šviečia saulė, o kitoje yra pavėsis – vienoje pastato pusėje patalpas reikia vėsinti, o kitoje – šildyti.

Biure ir visame verslo centre sumontuoti unikalūs ir patentuoti „Samsung WindFreeTM“ keturkrypčiai kasetiniai oro kondicionieriai, kurių technologijos veikimas yra išskirtinis.

Kai veikiant kondicionieriui yra pasiekiama norima temperatūra patalpoje, jo mentelės yra uždaromos, o pro jose esančias mikroangas vėsus oras teka lėtai, 0,15 m/s greičiu. Taip oras tolygiai paskirstomas po visą patalpą ir nėra nemalonių šalto oro gūsių.

„Manau, pasiekti gero rezultato montuojant ŠVOK sistemas padėjo tai, kad „Samsung“ darbuotojai dalyvavo kiekvienoje projekto stadijoje, gilinosi į kokybiškų sprendinių parinkimą bei įrangos eksploataciją.

Mes konsultavome projekto rengimo metu, apmokėme įrangą montavusios įmonės darbuotojus, dalyvavome jos paleidimo metu“, – sako R. Breskis. Pasak jo, „Samsung“ skiria daug dėmesio mikroklimato komfortui ir nuolat investuoja, kad sukurtų naujas technologijas, kurios padeda žmonėms gerai jaustis patalpose.

Nuotr. Norbert Tukaj


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų