Naujos fasado plokštės lengvai išvaduojamos nuo grafičių


Įsigijus kokį nors naują daiktą, erzina kiekvienas įbrėžimas, ilgą laiką jį perdėtai saugome. Jei tai baldas ar nauja būsto apdaila – tai padaryti dar įmanoma, tačiau ką daryti, jei tas naujas daiktas yra lauke ir dar neaptvertoje teritorijoje?

 

Vertingos lengvos kvarcito plokštės

Kartais net suskausta širdį matyti, kaip šviežiai renovuotos daugiabučių namų sienos vandalų suniokojamos, suskaldomos arba išpaišomos grafičiais. Yra tekę girdėti net daugiabučio namo bendrijos diskusijų, ar verta po renovacijos įsigyti brangių vaizdo stebėjimo kamerų, kad pavyktų apsisaugoti nuo nuolat kieme siaučiančių chuliganų. Tačiau šią problemą pastebėję fasadų apdailos plokščių tiekėjai sako, kad naujausios statybinių medžiagų technologijos leidžia rasti paprastesnį sprendimą.

„Šiandien sukurtos aukštos kokybės itališkos kvarcito plokštės, išsiskiriančios labai geromis savybėmis. Plokštės gali būti ne tik įvairių spalvų, bet ir imituoti medieną, metalą, marmurą ar oniksą. Šios plokštės atsparios grafičiams bei smūgiams“, – sako bendrovės „Akmens namas“ vadovas Raimundas Janušauskas. Taip pat yra plokščių, kurios iš tolo atrodo tarsi metalo plokštės arba primena porėtą tekstilę.

Fasadų apdailai dažnai pasirenkamos akmens plokštės. „LAMINAM“ – tai lengvesnės už akmenį kvarcito plokštės, kurioms, R. Janušausko teigimu, reikia mažiau priežiūros, nes plokštės atstumia purvą, dulkes, pavasarį žydinčių medžių žiedadulkes. Plokštės neapsineša veikiamos kasdienių klimato veiksnių, tad papildomai jų nereikia plauti, kitaip nei tinkuotų paviršių. Kvarcitas taip pat yra draugiškas aplinkai (jis grynina orą, nes šviečiant saulei šios plokštės skatina augalų fotosintezės procesą). Taip pat jų kaina yra žemesnė.

Plokštės gaminamos iš kvarcinio smėlio, molio, susmulkinto granito bei keraminių pigmentų. Susmulkinti ir sumaišyti komponentai yra tiesiog „iškepami“ aukštoje temperatūroje. Gaunamos plokštės yra nuo 3 iki 12 mm storio, o 1 m2 svoris – vos 7,8 kilogramo. „Šiuo metu

populiariausias pasirinkimas fasadams – plokštės

„LAMINAM“. Daugiaaukščiams pastatams parenkamos vienspalvės plokštės, biurams – dažniausiai marmuro, metalo imitacija. Individualiems namams jos parenkamos atsižvelgiant į šalia esančius pastatus ar erdves“, – teigia bendrovės „Akmens namas“ vadovas.

Atsparios braižymui, cheminių medžiagų poveikiui

„Cokoliai dažniausiai kenčia nuo grafičių, tačiau šias plokštes užtenka nuplauti ir jos atrodo kaip naujos. Kadangi plokštės yra įvairių storių ir dydžių, jomis galima apklijuoti betonines kolonas ir jos atrodys tarsi padarytos iš vientiso marmuro luito. Kvarcito plokštės gaminamos labai aukštoje temperatūroje, todėl yra atsparios karščiui, jas galima naudoti židinio atbrailoms ir stalviršių gamybai“, – sako R. Janušauskas.

Anot pašnekovo, vienintelis laikotarpis, kai plokštes reikia saugoti, – jų montavimas. Sumontuotas jas galima braižyti kad ir su metaliniu strypu. Plokštės nedega, yra atsparios šalčiui, lengvesnės už cementines plokštes, todėl neapsunkina fasado.

Jas galima montuoti tiesiai ant apšiltinto pamato ar sienų kaip paprastas plyteles arba įrengiant vėdinamąjį fasadą. Gamintojas šioms plokštėms suteikia net 25 metų garantiją“, – atskleidžia R. Janušauskas.

„Laminam” akmens plokštės pasižymi ypatingu universalumu bei išskirtinėmis savybėmis, tokiomis kaip lengvumas, kietumas, patvarumas, ilgaamžiškumas ir t.t. Be to, priešingai nei ant kitų fasadų, ant šių plokščių nelieka „graffiti” pėdsakų, „Laminam” meno pojūtis – švara ir spindesys.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų