Norint sėkmingai išlaikyti pirminę statybinių medžiagų kokybę, būtina užkirsti kelią drėgmės patekimui į konstrukcijas visomis kryptimis – tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Veikiant vandeniui, konstrukcijose atsiranda įtrūkių, lieka nuo vandens ar perteklinės drėgmės neapsaugotos ir pastato vidaus patalpos. Iš pradžių tai gali atrodyti kaip neesminė problema, tačiau, laikui bėgant, nesulaikyta drėgmė ar vanduo gali pakenkti viso statinio funkcionalumui, sutrumpinti konstrukcijų eksploatavimo laiką ir net tapti avarinės griūties priežastimi.
Problemos sprendimo būdas
Tačiau šiais laikais galima rasti nepriekaištingų sprendimo būdų tokiems nemalonumams išvengti. Tam sukurta daug įvairiausių hidroizoliavimo technologijų, saugančių konstrukcijas nuo nepageidaujamo vandens poveikio. Viena moderniausių remiasi specialių medžiagų ir cemento kristalizacijos procesu. Šiandien ši technologija sėkmingai skinasi kelią ir į Lietuvą.
Pasaulyje kristalizacijos procesas mokslininkams žinomas jau daugiau nei 40 metų. Vokietijos kompanijos „SCHOMBURG GmbH & Co KG“ specialistai, pradėję tyrinėti kristalizacijos reiškinius, sukūrė ir statybininkams pristatė naujoviškus hidroizoliacinius produktus. Tikslingai ieškodami vis naujų alternatyvių sprendimų konstrukcijų eksploatavimo ilgalaikiškumui užtikrinti mokslininkai kartu su statybininkais sukūrė naujos kartos hidroizoliaciją „BETOCRETE-C“.
Naujos kartos hidroizoliacija saugo „iš vidaus“
Tepamas arba prilydomas ant betono paviršiaus hidroizoliacines membranas galima mechaniškai pažeisti. O „BETOCRETE-C“ – visai kitokia hidroizoliacija. Ji nepraranda savo apsauginių savybių per visą statinio eksploatavimo laiką, nes dar statybos metu tampa neatsiejama betono sudedamąja dalimi. Netoksiški hidroizoliuojantys kristalai auga ir veikia betono viduje, todėl nelieka jokių galimybių pažeisti jo sandaros. Tai yra efektyvus ir pinigines sąnaudas taupantis sprendimas, saugantis bet kokios paskirties statinių betonines konstrukcijas nuo nepageidaujamo vandens poveikio. Todėl Europos šalyse „BETOCRETE-C“ produktų serija akimirksniu sulaukė populiarumo.
„BETOCRETE-C“ serijos hidroizoliaciniai produktai buvo sėkmingai išbandyti daugelyje skirtingo klimato šalių: Vokietijoje, Austrijoje, Estijoje, Latvijoje, Turkijoje, Rusijoje, Pakistane ir kt. Nors Lietuvoje kristalinė hidroizoliacijos technologija yra dar gana nauja, tačiau statybininkai, ieškantys darbų paspartinimo būdų, jau džiaugiasi išbandę šią vokiškos kilmės statinių apsaugos nuo vandens poveikio technologiją. UAB „Vilniaus rentinys“, UAB „Projektana“ ir kitos pažangias technologijas vertinančios įmonės jau sėkmingai naudoja „BETOCRETE-C“ serijos produktus.
Kaip tai veikia?
„BETOCRETE-C36“ – tai miltelinis betono priedas, skirtas aktyviai hidroizoliacijai sukurti. Pagrindinė ir išskirtinė produkto savybė yra jo gebėjimas giliai betono porose ir kapiliaruose auginti vandenyje netirpius kristalus ir taip visam laikui apsaugoti betoną nuo vandens ar kitų chemikalų įsiskverbimo į jį bet kuria kryptimi. Šis priedas maišomas tiesiai į betoną, todėl statybininkams vėliau nebereikia gaišti laiko ilgiems konstrukcijų hidroizoliavimo darbams.
Pranašumai:
– „BETOCRETE-C36“ yra nuolatos fiziškai aktyvus ir savaime „užsigydo“ naujai atsiradusius statinių įtrūkimus (iki 400 µm), užpildydamas juos augančiais kristalais;
– maišomas tiesiai į betoną – nereikia papildomų paviršiaus tepimo ar paruošimo darbų;
– užtikrina papildomą armatūros apsaugą nuo prasiskverbiančių chloridų;
– galima naudoti su betonu, kurio aukštas v/c santykis (iki 0,55);
– sumažina vandens pralaidumą;
– suderinamas su kitais betono priedais;
– hidroizoliacijos efektas išlieka visą betono eksploatavimo laiką, jos negalima nei pažeisti, nei nuplėšti.
Naudojimo galimybės
„BETOCRETE-C36“ tinka naudoti visuose betonuose ir tinkavimo mišiniuose, kur nuolatos reikalinga aktyvi hidroizoliacija. Pavyzdžiui:
– bet kokios paskirties pastatų pamatams;
– šaldymo bokštuose ir elektros jėgainėse;
– geriamojo vandens rezervuaruose;
– vandens sulaikymo konstrukcijose ir persipylimo baseinuose;
– tuneliuose ir gaminant betono vamzdžius;
– liftų šachtose ir garažų perdangose;
– pertvarose ir atitvaruose;
– monolitinėse konstrukcijose;
– dekoratyviniuose statiniuose;
– visur, kur reikalingas vandeniui nelaidus betonas.
Kur įsigyti?
Vokietijos statybinių medžiagų gamybos gigantas „SCHOMBURG GmbH & Co KG“ veiklą vykdo jau 75 metus. Viena pagrindinių šio gamintojo kuriamų produktų krypčių yra būtent pastatų hidroizoliacija. Kompanija gamina hidroizoliacinius produktus, skirtus įvairiems drėgnoje aplinkoje esantiems pamatams ir kitoms konstrukcijoms izoliuoti. Jie nepamainomi, kai statomi ar įrengiami baseinai, rūsiai, balkonai, terasos, sanitarinės patalpos, vandens rezervuarai, monolitinės ir kt. konstrukcijos.
Gamintojo atstovybė Lietuvoje, UAB „SCHOMBURG Baltic“, įsikūrusi Kaune. Baltijos šalių statybininkams įmonė tiekia minėto gamintojo aukščiausios kokybės produktų sistemas, išsamiai konsultuoja architektus, konstruktorius, rangovinių įmonių specialistus ir prižiūri statybos procesų eigą, kad būtų išvengta technologinių klaidų.