Sostinės gyventojus nustebino dar vienas įspūdingas objektas, žavintis moderniais statybos, architektūros, dizaino ir inžinerijos sprendimais. Inovatyvus 12 tūkst. m2 „Danske Bank“ Globalių paslaugų centras iškilo Saltoniškių g. 7, Žvėryno rajone, buvusioje pramoninėje teritorijoje.
Bendras plotas: 12 000 m2
Užsakovas: „M.M.M projektai“
Generalinis rangovas: UAB „Mitnija“
Projektuotojas: UAB „Archinova“
Architektas: Aleksandras Gvildys (UAB „Archinova“)
Planuojamas darbuotojų vietų skaičius: 900
Vietų transporto priemonėms skaičius: 470
Darbų pabaiga: 2017 m. Gruodis
Projekto užsakovų – įmonės „M.M.M. projektai“ – teigimu, S7 biurų kvartalo, kaip dalies Vilniaus CBD (angl. central business district) vieta parinkta, atsižvelgiant į patogią infrastruktūrą (greta pagrindinių Vilniaus miesto gatvių sankirtos), išvystytą viešojo transporto tinklą (patogiai pasiekiama autobusais bei troleibusais), darbuotojų patogumui šalia esančius didžiuosius prekybos centrus („Akropolis“ ir kt.) bei kitus komfortą užtikrinančius faktorius, tokius kaip vaikų darželiai, mokyklos, viešbučiai ir pan. Anot „M.M.M. projektai“ specialistų, šiuolaikiniams verslo žmonėms itin aktualu, kad darbuotojams būtų užtikrintos geriausios sąlygos.
„Siekiant šį kvartalą priderinti prie supančios aplinkos, čia nuspręsta statyti ne dangoraižius, o mažaaukščius pastatus ir sukurti patrauklias miesto erdves, išlaikant vieningą verslo kvartalo stilistiką, kurioje atsispindi naujausios architektūros, inžinerinės ir biurų funkcionalumo tendencijos. Pastatuose suprojektuoti išmanieji inžineriniai sprendimai. Pavyzdžiui, apšvietimas bus reguliuojamas automatiškai – sistemos reaguos į natūralios šviesos kiekį. Patalpų ventiliacijos sistema reaguos į anglies dvideginio koncentraciją ir pagal tai reguliuos vėdinimą. Pastatų sistemas planšetiniais kompiuteriais galės valdyti ir patys darbuotojai. Pastatų elektros poreikius dalinai užtikrins ant stogų įrengtos saulės elektrinės. Verslo kvartalo darbuotojai ir toliau bus skatinami dirbti ir gyventi tausodami aplinką: Saltoniškių g. šiuo metu jau nutiesti nauji dviračių takai, o naujuose pastatuose bus įrengtos saugios patalpos jiems laikyti. Taip pat numatytos kelios dešimtys įkrovimo aikštelių elektromobiliams ir rezervuotos vietos dalijimosi automobiliais paslaugą propaguojantiems darbuotojams“, – pasakoja „M.M.M. projektai“ įmonės generalinė direktorė Natalija Monkevičienė. Pasak jos, įmonė džiaugiasi galėdama šią patrauklioje miesto vietoje ir gamtos apsuptyje esančią buvusią pramoninę teritoriją paversti kone geriausia vieta dirbti.
„M.M.M. projektai“ neslepia, kad plėtodami šį projektą jie siekė būti lyderiai, todėl atsakingai ruošėsi, rinko informaciją, kruopščiai vertino kiekvieną detalę ir atidžiai sekė naujoves. „Daug dėmesio skyrėme rinkdamiesi projektuotojus, teritorijos išvystymo koncepcijai. Prisimindami projekto pradžią, džiaugiamės sprendimu bendradarbiaujant su UAB „Vesta Consulting“ taikyti „BREEAM New Construction“ vertinimo standartus. Būtent BREEAM vertinimo metu atliktos studijos padėjo ekonomiškai efektyviausiu būdu priimti darbuotojų komfortą užtikrinančius bei aplinką tausojančius sprendimus“, – teigia Natalija Monkevičienė.
„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro projektą „M.M.M. projektai“ patikėjo savo srities lyderiams – UAB „Mitnija“. Pirmasis šio projekto etapas apėmė šešių aukštų biurų pastato, 340 vietų požeminės ir 130 vietų antžeminės automobilių stovėjimo aikštelės įrengimą. („M.M.M. Projektai“ valdomoje 2 ha teritorijoje iš viso galima pastatyti 60 tūkst. m2 komercinės paskirties statinių.)
„UAB „Mitnija“ pastatytas biurų pastatas išsiskiria ne tik šiuolaikiškais ir efektyviais architektūros, bet ir moderniais statybos bei technologijų sprendimais. Ant A energinės klasės biurų pastato stogo sumontuoti saulės elementai, generuosiantys dešimtadalį objektui reikalingos energijos. Aplink pastatą išplėsti ir įrengti nauji dviračių takai, pastate yra 11 elektromobilių įkrovos taškų. Verslo centras pastatytas taikant tvariosios plėtros principus ir siekiant BREEAM sertifikato. Šiame projekte didelis dėmesys buvo skirtas ne tik inovatyviems architektūriniams sprendimams ar inžinerinėms sistemoms, bet ir tam, kad atsakingai būtų organizuojamos statybos, sukurtos patogios ir šiuolaikiškos darbo vietos, nepamiršta komunikacija su vietine bendruomene. Ypač didžiuojuosi mūsų įmonės projekto komanda, kuri profesionaliai ir laiku įgyvendino šį projektą. Iššūkis buvo nelengvas. Turėjome suvaldyti 50 subrangovų ir tiekėjų̨ įmonių, o statybos piko metu statybos aikštelėje dirbo daugiau nei 250 darbininkų. Projekto mastą ir sudėtingumą iliustruoja ir tokie faktai – pastato statyboje sunaudota 1 100 tonų metalo, 4 200 kub. m betono, statant pastatą turėjome išvežti net 3 800 sunkvežimius grunto, sumontuoti 28 metrų 200 tonų metalinį tiltą, jungiantį dvi pastato dalis, taip pat atlikti sudėtingus inžinerinius darbus bei pilnai valdyti apdailos darbus. Tokios apimties projektą įgyvendinome laiku ir už sutartą kainą, o su mūsų klientu – „M.M.M. projektai“ – užmezgėme ilgalaikius santykius. Tai didžiausias mūsų darbo ir profesionalumo įvertinimas “, – tikina įmonės generalinis direktorius Julius Gendvilis.
Darbų organizavimu bei įgyvendinimu besirūpinanti „Mitnija“ siekė, kad Vilniaus peizažą papildytų gražus ir naudingas statinys. Generalinis rangovas atsakingai subūrė patikimą komandą, kuriai kėlė aukštus kokybės reikalavimus, ir užtikrino, kad darbai vyks sklandžiai ir efektyviai. Prie „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro projekto įgyvendinimo prisidėjo bendrąsias statybines ir stogų įrengimo paslaugas teikianti įmonė UAB „Profesionalios statybų sistemos“. O siekiant aukščiausių įvertinimų pagal sistemą „BREEAM New Construction“, pasirinktos tvarios surenkamojo gelžbetonio konstrukcijos – UAB „Betonika“ šiam projektui pagamino daugiau nei 21 tūkst. m2 kiaurymėtų perdangos plokščių, per 2000 m2 viensluoksnių sienų, 129 kolonas, 106 sijas bei kitus elementus, panaudojant išskirtines fasadų tvirtinimo detales, sudėtingus laiptų maršus.
Naujos kartos sprendimai
Daugiau nei 10 metų patirtį turinti įmonė UAB „Mosas“ prie „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro projekto realizavimo prisidėjo rūpindamasi objekto hidroizoliacija, kurios tinkamumo bei kokybės lygis taps vienu iš pastato ilgalaikiškumo bei eksploatacijos funkcionalumo faktorių.
Įmonės „Mosas“ specialistai šio objekto realizavimo metu naudojo unikalią technologiją „Voltex“ ir ją taikė net dviem sprendimams – hidroizoliacinį kompozitinį kilimą tvirtino mechaniškai vertikalioje padėtyje ir klojo horizontaliai.
„Voltex“ ypatingas tuo, jog jo veiklioji medžiaga yra bentonitinis molis – 16 kartų brinkstantis molis ir didinantis tūrį nuo sauso būvio esant vandens poveikiui. Būtent ši savybė ir yra išnaudojama kaip hidroizoliacinė, nes prispaustas sausas molis pučiasi, plečiasi ir tokiu būdu, tankėdamas uždaroje erdvėje, „išstumia“ visus oro tarpus, suformuodamas gelio konsistencijos membraną, kuri geba atlaikyti 70 m vandens stulpą (7 bar slėgį). Inovatyvi medžiaga taip pat pasižymi ypatingu universalumu. Kadangi „Voltex“ plaušeliai efektyviai sukimba su betonu, šis hidroizoliacijos būdas yra tinkamas naudoti net ir ant nelygių paviršių. Sukibimas lemia, kad išgaunama vientisa, vandens nepraleidžianti masė, esanti arti prie konstrukcijos.
Svarbu paminėti ir darbų spartą. „Su mūsų paklotu 1 000 m2 galima padengti ir įrengti prieš betonavimo darbus per dieną, o, pavyzdžiui, dirbant su bitumu, darbai tęstųsi dvi ar net tris savaites. Tai yra neįtikėtinas laiko, medžiagų ir sąnaudų skirtumas“, – pabrėžia UAB „Mosas“ direktorius Rimantas Bernotas ir primena dar vieną „Voltex“ teikiamą pranašumą – darbui su šia medžiaga nereikia ypatingų darbo sąlygų. Galima dirbti per lietų ar spaudžiant šaltukui (iki –30 laipsnių). Šios membraninės izoliacijos neveikia ne tik prastos oro sąlygos, bet ir kiti išoriniai veiksniai, tokie kaip dideli judėjimo srautai, svoris. „Voltex“ pakloto nesugadina net į jį įsmigusios vinys ar kiti aštrūs įrankiai, nes brinkstantis molis užpildo visus oro tarpelius. Beje, kaip tik dėl to hidroizoliacinį kompozitinį kilimą specialistai ir šiame, ir kituose objektuose tvirtina vinimis. Taip užtikrinama stabili ir patvari eksploatacija. „Visi šiuolaikiški įmonės gaminiai veikia tikslingai, nesukeldami sunkumų ne tik juos eksploatuojant, bet ir įrengiant. Mūsų produktai leidžia statybininkams atlikti hidroizoliacijos darbus nenaudojant degiklių ar kitų medžiagų, kurioms dažnai reikalingas šiltas oras bei sausas pagrindas“, – sako R. Bernotas.
Dirbdami su „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro objektu UAB „Mosas“ specialistai pasitelkė ir inovatyvų technologinį siūlių sandarinimo būdą – naudojo brinkstančią juostą „Waterstop RX 101 DH“. Ji pasirinkta sandarinant grindų ir sienos susidūrimo tarpą (betonavimo siūlę). Iš panašių gaminių šis produktas išsiskiria brinkimo koeficientu, kuris yra net 400 %! Unikali juosta gali brinkti keturis kartus nuo savo pradinio tūrio, taip pat ji yra apsaugota nuo pirmalaikio vandens pasisavinimo, kurį dažnai išprovokuoja darbas lietingomis oro sąlygomis ar gruntiniai vandenys.
Šiame objekte įmonė „Mosas“ taip pat siekė užtikrinti tarpaukštinių perdangų atsparumą vandeniui bei kitiems negatyviems klimato veiksniams. Įmonės specialistai tam naudojo taip pat savaime „užsigydančią“ bentonitinio molio hidroizoliaciją „Swelltite“. Kadangi dėl blogai pasirinktų hidroizoliacijos medžiagų neretai nukenčia ne tik, pavyzdžiui, automobilių aikštelių danga, bet ir jose stovintys automobiliai, „Mosas“ siekė garantuoti, kad naujos kartos gaminys garantuotų visapusį komfortą bei saugumą. „Swelltite“ taip pat itin tinkama naudoti įrengiant stogus, perdangas tarp aukštų, virš kurių vyksta šlapi procesai. Šiai medžiagai keliamas tik vienas reikalavimas – turi būti sudaryta 100 kg/m2 apkrova.
Dirbdami su „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro objektu UAB „Mosas“ profesionalai taikė inovatyvius, ilgalaikius sprendimus, kurie garantuos efektyvų sandarumą ir smulkių įtrūkių, atsirandančių, pavyzdžiui, dėl požeminio vandens, grunto nuosėdžių ar pastato nusėdimo seisminio aktyvumo metu, eliminavimą.
UAB „Mosas“ taip pat prisidėjo prie verslo centrų „Park Town“, „K29“ įgyvendinimo, inovatyvią hidroizoliaciją įrengė svečių namuose „Pirklių namai“, pastate A. Goštauto g. 12, Užsienio reikalų ministerijos automobilių stovėjimo aikštelėje ir kituose svarbiuose objektuose.
Įveikti iššūkiai
Atestuota statybos įmonė UAB „Constra“ objekte atliko pertvarų apdailos darbus. Specialistai neneigia, kad iššūkių dirbant su šiuo projektu tikrai buvo, teko taikyti netradicinius sprendimus, tačiau tai tik dar labiau padidino ryžtą ir paskatino siekti geriausio įmanomo rezultato. „Buvo svarbi kiekviena detalė, kiekvienas milimetras, negalėjome padaryti net mažiausios klaidos“, – pasakoja UAB „Constra“ projektų vadovas Andrej Zakševskij.
Žinoma, tai nebuvo pirmas iššūkių kupinas projektas, su kuriuo ši įmonė susidūrė. Jau seniai rinkoje esanti „Constra“ spėjo sukaupti didelę darbo patirtį ir įgyti UAB „Mitnija“ pasitikėjimą. „Ir anksčiau dirbome su griežtus reikalavimus kokybei keliančia „Mitnija“. Jiems tinka mūsų darbų kokybė, todėl buvome pakviesti prisidėti ir prie šio projekto“, – prisipažįsta A. Zakševskij ir teigia, kad, siekiant realizuoti tokio pobūdžio objekto koncepciją, svarbu ne tik kokybiškai atlikti savo darbus, bet ir palaikyti efektyvią komunikaciją su generaliniu rangovu bei kitais prisidedančiaisiais prie projekto įgyvendinimo.
Įmonės profesionalai džiaugiasi galimybe dirbti su šiuo projektu ir sako, kad galutinis darbų rezultatas bus geras. Liko vos kelios baigiamosios užduotys… A. Zakševskij teigimu, visas „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro pastatas yra aukštos kokybės ir išsiskiria iš daugelio Lietuvoje vykdomų projektų.
„Atlaikėme visus sunkumus, buvome atkaklūs“, – sako įmonės projektų vadovas ir primena, kad „Constra“ atlieka ne tik didelės apimties vidaus apdailos, bet ir betonavimo darbus, taip pat specializuojasi namų statybos srityje ir turi sertifikatą teikti generalinio rangovo paslaugas.
Optimalios sistemos
Viena inovatyviausių kokybiškų statybinių sistemų ir medžiagų gamintojų UAB „Knauf“ taip pat prisidėjo prie „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro projekto. „Knauf“ misija tapo sisteminių vidaus apdailos medžiagų tiekimas. Kadangi objekte buvo pasirinkta naudoti vieno gamintojo sprendimus, „Knauf“ pasiūlė ir pritaikė visą sistemų ir produktų spektrą – nuo profilių gipso kartono pertvaroms iki plytelių klijų.
Objekto projektuotojai didelį dėmesį skyrė optimalios garso izoliacijos užtikrinimo paieškai. Kaip sprendimą „Knauf“ pasiūlė garso izoliacinėmis savybėmis išsiskiriančią sistemą su „Knauf Blue“ plokštėmis.
Kita „Knauf“ specialistų užduotis buvo padėti įgyvendinti architektų iškeltą pastato griežtų linijų viziją. Įmonė padėjo išpildyti šią užduotį pasiūliusi sprendimus griežtų linijų luboms ir kabantiems gipso kartono karnizams („kaktoms“) montuoti. „Danske Bank“ Globalių paslaugų centrui įrengti taip pat buvo naudojami: „Knauf“ CW, UW profiliai, „Knauf White“, „Green“, „Blue“, „Red“ gipso kartono plokštės. Drėgnose patalpose naudotos cementinės „Aquapanel“ plokštės, sertifikuota teptinė „Knauf Flächendicht“ hidroizoliacijos sistema bei ypač elastingi K4 plytelių klijai.
„Knauf“ rinkodaros vadovė Vilda Bojarūnė teigė, jog įmonė „Knauf“ mėgsta iššūkius. Įmonė didžiuojasi ir džiaugiasi partneryste bei įgyta nauja patirtimi dirbant šiame išskirtiniame objekte, kuriam buvo keliami itin aukšti kokybės ir paviršių reikalavimai.
Bendros koncepcijos užtikrinimas
Įveiktais iššūkiais didžiuojasi ir UAB „Almeca“ specialistai. Prieš dešimtmetį savo veiklą pradėjusi ir didelę darbo patirtį sukaupusi „Almeca“ projekto įgyvendinimo metu rūpinosi išorinių ir vidinių priešgaisrinių durų, atitvarų ir interjero dalies vidaus medinių durų adaptavimu prie numatyto interjero. „Siekiant išlaikyti interjerinės ir eksterjerinės dalies vientisumą, gaminių projektavimo stadijoje teko glaudžiai bendradarbiauti su pastato architektūros ir interjero dalies komanda UAB „Archinova“ (architektas Aleksandras Gvildys)“, – pasakoja UAB „Almeca“ Kauno filialo vadovas Tadas Teleiša ir įvardija, kad interjerinėje dalyje priešgaisrinius gaminius „Almeca“ specialistai pritaikė būsimam artriumo paveikslui. Per šešis antžeminius aukštus, sujungusi paveikslo altitudes su durų viršutinėmis altitudėmis, garantavo vaizdinį vientisumą. Verta paminėti, kad automobilių stovėjimo zonoje įmonės specialistų dėka atsirado dar vienas nestandartinis gaminys – lamelinės aliuminio durys, adaptuotos vienoje plokštumoje prie betoninio lamelinio fasado.
„Almeca“ profesionalų teigimu, gerą darbo kokybę lėmė ne tik jų pačių atkaklumas, bet ir aiškus, suprantamas užsakovo bei architektų noras gauti tai, kas atitiktų jų lūkesčius ir numatytus išankstinius sprendimus. „Nestandartinius sprendinius padėjo įgyvendinti ir mūsų gamybinio pajėgumo optimizavimas, patikimų partnerių lankstumas“, – teigia T. Teleiša, pridurdamas, kad sklandų darbą užtikrino ir užsakovo, generalinio rangovo bei architektų pasitikėjimas „Almeca“ specialistais.
Anot T. Teleišos, nors ir teko susidurti su įvairiais iššūkiais, rezultatas atpirko visus sunkumus, o įveikti iššūkiai įrodė, kad atkaklus darbas ir kokybė yra nenugalima sąjunga.
Modernūs inžineriniai sprendimai
Nepriekaištingą kokybę garantuojanti įmonė UAB „Schindler-Liftas“ rūpinosi, kad modernaus paslaugų centro darbuotojų ir lankytojų komforto netrikdytų mobilumo stoka. Savo rinkos lyderiai „Schindler“ objekte taikė inovatyvius, Lietuvoje vis dar mažai žinomus sprendimus – įrengė panoraminius liftus su berėmio stiklo kabinomis, taip pat pasitelkė tikslinę liftų grupės valdymo technologiją su integruota keleivių kontrolės sistema. Tačiau ne tik UAB „Schindler-Liftas“ taikė įvairias novatoriškas koncepcijas bei technologijas.
Išmanus pastato valdymas
UAB „Energus“ prie „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro projekto įgyvendinimo prisidėjo atlikdama netradicinius elektrotechnikos įrengimo ir procesų valdymo automatizavimo rangos darbus.
Inovatyvi įmonė automatizavo ir įdiegė pastato mikroklimato, dirbtinio (šviestuvų valdymas) ir natūralaus apšvietimo (langų žaliuzių valdymas), gaisro gesinimo bei dūmų šalinimo valdymo sistemas. „Visas sistemas apjungėme į mūsų kurtą vieną unikalią pastato valdymo sistemą, per kurią nuotolinių būdų galima stebėti ir valdyti visas pastato inžinerines sistemas, taip pat per integruotą energijos ir mikroklimato monitoringo sistemą galima atlikti energijos sąnaudų analizę siekiant optimizuoti išlaidas už energiją. Šia sistema taip pat galima stebėti ant stogo įrengtų atsinaujinančių energijos šaltinių gamybos efektyvumą. O visa informacija apie identifikuotus inžinerinių sistemų gedimus automatiškai siunčiama pastatą eksploatuojančioms įmonėms. Dingus elektros tiekimui, pastate įrengta rezervinė elektros gamybos sistema, galinti generuoti net 1 500 kW elektros galią“, – pasakoja UAB „Energus“ direktorius Povilas Šidlauskas.
Beje, UAB „Energus“ taip pat suprojektavo ir įrengė trijų lygių vandens nuotėkio stebėsenos ir apsaugos sistemą. Pirmas apsaugos lygis turi vandens nuotėkio daviklius ten, kur potencialiai gali būti vandens nuotėkis. Antro lygio apsaugos užtikrinimui – visuose sanmazguose įrengtas solenoidinių vandens vožtuvų valdymas nuo žmogaus būvio jutiklių t.y. tik esant žmogui patalpoje į vamzdžius tiekiamas vanduo. O jeigu pirmasis ir antrasis lygiai dėl kažkokių priežasčių nesuveikia, saugumą užtikrina trečiasis apsaugos lygis – vandens srauto monitoringo sistema, kuri apdoroja duomenis gautus iš vandens apskaitos prietaisų. Sudėtingais sistemos algoritmais apskaičiuojama, ar vandens sunaudojama nestandartiškai, jei pastebima, kad kažkur nuteka vanduo, automatiškai uždaromi vožtuvai, kad jis būtų sustabdytas.
Įmonė pasirūpino ir elektros galios kontrolės sistemos įdiegimu. Tokia sistema esant didesniam, nei gaunama iš tinklų, pastato energijos poreikiui sureguliuoja galią automatiškai mažindama neprioritetinių vartotojų galios poreikį.
„Vienas pagrindinių mūsų pritaikytų ir pranašumo suteikiančių sprendimų buvo pasirinkti ir naudojami laisvai programuojami valdikliai. Jie suteikia lankstumo kuriant ir įgyvendinant energiškai efektyvius inžinerinių sistemų veikimo algoritmus ir ateityje, esant poreikiui, suteikia galimybę plėsti, tobulinti ir keisti esamas sistemas“, – teigia P. Šidlauskas. Anot jo, UAB „Energus“ dirbti su šiuo projektu buvo pasirinkta todėl, kad tikrai nedaug įmonių gali įgyvendinti tokio masto projektą per gana trumpą laikotarpį, išlaikydamos aukščiausios kokybės reikalavimus už optimalią kainą.
Svarbu ir tai, kad „Energus“ specialistai į kiekvieną užduotį žvelgia per energinio naudingumo prizmę ir užsakovui pateikia sprendimų atsiperkamumo per energijos sąnaudas analizę. „Danske Bank“ Globalių paslaugų centras taip pat nebuvo išimtis. Įmonė objekte įrengė elektros reaktyviosios galios kompensavimo įrenginius, kurie net iki 95 % sumažina išlaidas už reaktyviosios elektros energijos suvartojimą. „Energinį naudingumą objekte užtikrinti padės ne tik įrengti elektros reaktyviosios galios kompensavimo įrenginiai. Be minėto pranašumo, visi sistemų valdikliai yra laisvai programuojami – juose įgyvendinome energiškai efektyvius ir maksimalų komfortą užtikrinančius algoritmus, į kuriuos sudėjome visą savo gerąją praktiką ir žinias, įgytas atliekant pastatų energinius ir inžinerinių sistemų auditus. Visos mūsų įrengtos sistemos yra sujungtos į vieną tinklą, todėl tarpusavyje gali keistis informacija apie aplinkos parametrus ir savo veikimo būseną. Pavyzdžiui, natūralaus apšvietimo (žaliuzių) valdymo sistema stebi saulės padėtį ir intensyvumą danguje ir pagal tai ne tik saugo darbuotojus nuo tiesioginių saulės spindulių akinimo, bet ir komunikuoja su mikroklimato palaikymo sistemomis, pagal esamą šilumos ar vėsinimo poreikį apskaičiuoja ir nustato optimalų žaliuzių posvyrio kampą“, – pranašumus vardija UAB „Energus“ specialistai.
Verta paminėti ir tai, kad lauko ir vidaus elektros tinklų projektavimo bei įrengimo darbus nuo techninio ir darbo projektų parengimo iki galutinio objekto perdavimo eksploatacijai bei tolesnę elektros įrenginių ūkio priežiūrą vykdanti įmonė taip pat rūpinosi ir ypatingu šio objekto apšvietimo pateikimu. Projektui buvo gaminami unikalūs šviestuvai pagal specialų užsakymą.
Žinoma, iššūkių išvengti nepavyko. Tačiau įmonė su jais susidorojo puikiai. „Pagrindinis iššūkis buvo į bendrą sistemą integruoti daugiau nei 500 laisvai programuojamų valdiklių. Taip pat kiekvienas sprendimas turėjo būti suderintas ir atitikti aukštus „Danske Bank“ reikalavimus. Visi mūsų daromi darbai ir diegiami sprendimai taip pat turėjo atitikti tarptautinio pastatų tvarumo standarto „BREEAM New Construction“ reikalavimus“, – sako UAB „Energus“ direktorius P. Šidlauskas ir teigia, kad galutinis rezultatas toks, kokio ir buvo tikėtasi prieš įgyvendinant projektą.