Nykūs sovietiniai daugiabučiai menininkės darbuose atgimsta naujai – kosmoso ir „tetrio“ motyvais


Architektų šeimoje augusi fotomenininkė iš Vilniaus Austė Stiklerytė viename seniausių Lietuvos architektų biurų „Vilniaus architektūros studija“ kuria vizualizacijas, o laisvu laiku užsiima fotomanipuliacijų kūryba. Jose menininkė atvaizduoja vaikystės atsiminimus iš sovietinių daugiabučių kiemų, persipynusius su sapnais ir jausmais.

 

A. Stiklerytė portalui Structum.lt sako, jog kūryba ir darbas puikiai papildo vienas kitą: „Pastebėjau, kad darbe kuriant vizualizacijas labai praverčia tai, ko išmokstu eskizuodama su savomis manipuliacijomis. Ir atvirkščiai“, – teigia ji.

 

auste stikleryte sovietiniai daugiabuciai

auste stikleryte sovietiniai daugiabuciai

 

Kūrėja gimė ir užaugo sostinės Šeškinės mikrorajone. Ji savo darbuose neretai naudoja kosmoso motyvus ir tarp fikcinių pastatų įterpia planetų modelius.

„Visa mano vaikystė prabėgo tarp tų pilkų betoninių sienų. Dienom su broliu ir kitais vaikais lakstydavome kiemuose, o naktimis sėdėdavau savo kambario balkono hamake, klausydavau muzikos ir vis bandydavau pamatyti danguje kokį praskrendantį palydovą ar krentančią žvaigždę.

Kosmosas mane visada traukė, tad ir dabar iš kūrybos jis niekur nedingo. Esu iš tų žmonių, kurie žvaigždėtas vasaros naktis miego sąskaita leidžia į dangų pakeltomis akimis.

Žinau, kad daug kam sovietiniai daugiabučiai nėra gražu, bet man jų vaizdas ir aplinka suteikia kažkokį komfortą, sukurią kažkokią saugią vietą, kurią ten augdama turėjau. Taigi, tiek planetos, tiek kosmosas, tiek ir tas pats daugiabučių „tetris“ mano kūryboje turi panašią idėją – tai mano vaikystės rajono atsiminimo vaizdas persipynęs su sapnais ir jausmais, kuriuos būdama vaiku jaučiau“, – sako A. Stiklerytė.

Šiuo metu menininkė keliauja ir ieško naujų idėjų. „Jau kuris laikas jaučiuosi užsisukusi tame pačiame savo kūrybos rate, taigi dabar stengiuosi nuo jos šiek tiek atsitraukti. Stebiu pasaulį, kad vėliau naujais kūriniais galėčiau papasakoti, ką pamačiau“, – pridūrė ji.

 

auste stikleryte erdve grafinis dizainas

auste stikleryte erdves blokai grafinis dizainas

auste stikleryte sovietiniai daugiabuciai tetris

auste stikleryte planeta spaudos rumai vilnius

auste stikleryte sovietiniai daugiabuciai

vilniaus planetariumas

auste stikleryte sovietiniai daugiabuciai tetris

auste stikleryte sovietiniai daugiabuciai tetris

auste stikleryte menulis planeta raketa kosmosas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų