verkiu mokykla
Vieno iš projektų vizual.

Pamatykite, kaip architektai mato būsimą mokyklą Vilniuje: pateikė 13 pasiūlymų


Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija balandžio mėnesį kvietė architektus teikti projektus naujai švietimo įstaigai – gimnazijai Verkiuose, M. Marcinkevičiaus g. 72. Vykstant atviram architektūriniam konkursui, visuomenei pristatoma trylika pasiūlymų.

Planuojama, kad projektavimo paslaugų sutartis su konkurso nugalėtoju bus pasirašyta šių metų gruodį, o ugdymo įstaiga duris atvers 2027 m.

Gimnazija projektuojama išskirtinėje aplinkoje. Architektai buvo kviečiami projektinėmis idėjomis atskleisti ir įprasminti vietos išskirtinumą, sukurti mokyklos pastato architektūrinę idėją, pritaikytą ugdyti asmenybes.

Gimnazijos projektavimo kaina negali viršyti 807 tūkst. eurų, o preliminari statybų kaina sieks 20,26 mln. eurų. Planuojama įrengti sporto aikštyną, lauko klases. Mokyklos teritorija turi būti patraukli ir vietos bendruomenės kasdieniams poreikiams.

Planuojama, kad gimnazijoje  galės mokytis apie 480 mokinių, kurie pasiskirstys į 16 klasių. Naujos gimnazijos teritorija turės būti integruota į esamą pėsčiųjų takų tinklą, sujungtą su aplinkinėmis gyvenamosiomis ir rekreacinėmis teritorijomis.

Architektūrinio konkurso vertinimo komisijos nariai, savo srities profesionalai – architektai, urbanistai, kraštovaizdžio specialistai. Į vertinimo komisijos sudėtį planuojama įtraukti ir architektą iš užsienio. Gyventojai kviečiami susipažinti, kaip ateityje galės atrodyti naujoji mokykla.

MELANŽAS

GAMTOJE

AUGU

ALĖJA

FOREST NEXUS

MOKSLO TAKAS

SILVESTRIA

ĄŽUOLAS

ŠLAITE

MIŠKO GIMNAZIJA

MIŠKO MOKYKLA

ŽINIŲ STOTELĖ

C6H6

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų