„Park Town“ statybų užkulisiai: taip gimsta išskirtinis objektas


 

Šalia bus net japoniškas sodas

Naujasis verslo centras „Park Town“ kuriamas strategiškai patogioje, prestižinėje miesto vietoje. Nepaisant to, kad tai – pats sostinės centras, jo darbuotojai turės galimybę jaustis taip, tarsi būtų gamtos apsuptyje.

Siekdamas priartinti darbuotojus prie gamtos architektas, „Architektūros kūrybinės grupės“ vadovas Remigijus Bimba biurų kompleksą „Park Town“ projektavo taip, kad jo stogo kontūras derėtų prie Šeškinės kalvų, o kuo daugiau fasado langų būtų atgręžta į būsimojo Vilniaus japoniško sodo pusę.

Japoniškas sodas, kuris bus atviras visiems, prie verslo centro atsiras ne be reikalo. Jis simbolizuos idėją, kad modernūs pastatai gali susilieti su juos supančia gamta, o kartu darbuotojams leis mėgautis ypatinga aplinka.

„Manyti, kad biuras baigiasi išėjus iš jo pro paradines duris, yra atgyvenęs požiūris. Šiandien projektų plėtotojai skiria daug dėmesio ir aplinkai, stengiasi, kad naujas statinys būtų kuo geriau integruotas į ją ir kartu papildytų naujais sprendimais“, – teigia UAB „MG Valda“ turto valdymo skyriaus vadovė Monika Sabaliauskaitė.

Biurų kompleksas turės ir dvi žaliąsias terasas su mažaisiais architektūriniais sprendimais. Didesnioji apie 400 m2 ploto terasa, nuo kurios bus galima grožėtis japonišku sodu, bus atvira visuomenei. Taigi biurų pastatas taps nauja miesto traukos vieta, kuri išliks gyvybinga ne tik darbo valandomis, bet ir vakarais ar savaitgaliais.

Patikimi partneriai

Kaip jau minėta, UAB „MG Valda“ išsikėlė ambicingą tikslą – pastatyti pirmąjį Lietuvoje verslo centrą, kuris sieks gauti tarptautinį aukščiausio lygio BREEAM sertifikatą „New Construction Excellent“.

„Į BREEAM sertifikato patvirtinimą žiūrime kaip į vieną iš mūsų verslo komplekso plėtros žingsnių, kuris tarptautiniu lygiu įprasmins pritaikytas technologijas pastatų viduje ir aplink juos. Tai naudinga ne tik dėl to, kad pakelia pastato vertę, bet ir kaip įrodymas, kad būsimi verslo centro darbuotojai dirbs itin komfortiškoje ir aukščiausius standartus atitinkančioje darbo aplinkoje“, – teigia bendrovės „MG Valda“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Gauti tokio lygio BREEAM sertifikatą yra tikras iššūkis, tad nieko keista, kad projekto užsakovai ypač kruopščiai rinkosi projekto statybos partnerius.

„Vienas svarbiausių statybos partneriams keltų kriterijų buvo ir yra kompetencija ir gebėjimas atlikti darbus profesionaliai. „Park Town“ bus aukščiausios klasės verslo centras, kuriame bus pritaikyti išskirtiniai aplinkos, techniniai ir inžineriniai sprendimai, todėl iššūkių šiame projekte tikrai nemažai“, – atkreipia dėmesį M. Sabaliauskaitė.

Verslo centro „Park Town“ generalinės rangos darbai buvo patikėti UAB „LitCon“. Ši daugiau nei 20 metų veikianti viena didžiausių Lietuvos statybos ir inžinerinių darbų bendrovių prisidėjo prie ne vieno įdomaus projekto įgyvendinimo.

Užtikrino lankstų patalpų planavimą

UAB „LitCon“ vadovas Linas Piliponis neslėpė, kad statant verslo centrą „Park Town“ iššūkių netrūko. Statybos procesą labai apsunkino aukštas gruntinio vandens lygis. Dėl to teko įrengti sudėtingas drenažo sistemas.

Be abejo, vienas didžiausių iššūkių buvo įgyvendinti griežtus BREEAM reikalavimus, pagal kuriuos statybų metu turi likti kuo mažiau atliekų ir suvartota kaip įmanoma mažiau energijos. Todėl, statant verslo centrą „Park Town“, UAB „LitCon“ ypač didelį dėmesį skyrė statybos procesų valdymui. Kad vykdant projektą pavyktų sutaupyti išteklių, vanduo statybos reikmėms buvo naudojamas iš pastato drenažo sistemos.

BREEAM sertifikato siekiantys pastatai privalo būti energiškai efektyvūs bei draugiški aplinkai, be to, juose turi būti maksimaliai komfortiška dirbti. Tad verslo centre netrūks išmaniųjų sprendimų: įrengtos pakeliamosios grindys, vėdinimo ir mikroklimato, drėgmės valdymo sistemos. Šie sprendimai ne tik padės darbuotojams užtikrinti patogias darbo sąlygas, bet ir skatins efektyvų išteklių valdymą.

Pagal projektinius sprendinius kiekvienam verslo centro nuomininkui bus užtikrintas lankstus patalpų planavimas. Todėl UAB „LitCon“ specialistams, bendradarbiaujant su pastato projektuotojais, inzinierinių sistemų rangovais bei užsakovu, teko parinkti sudėtingesnes inžinerines sistemas, kurios atitiktų kiekvieno nuomininko poreikius.

Pasirūpinta, kad atskirų patalpų ir kiekvieno šildymo prietaiso temperatūrą būtų galima reguliuoti atskirai. Taip pat bus galima individualiai reguliuoti ir kiekvienos patalpos apšvietimą, mikroklimatą bei kitus parametrus. Išmanųjį reguliavimą padės užtikrinti UAB „LitCon“ inzinierinių sistemų valdymo specialistų ir užsakovo parinkta pastatų valdymo sistema, atitinkanti visus aukščiausios klasės verslo centrui keliamus pastatų valdymo reikalavimus.

Naudos atsinaujinančius išteklius

Biurų komplekse „Park Town“ bus įgyvendinta nemažai sprendimų, turėsiančių padėti sumažinti energijos sąnaudas. Pavyzdžiui, į verslo centro „Park Town“ pastatų fasadus bus integruoti saulės energijos moduliai. Antrojo statybų etapo metu UAB „LitCon“ specialistai įrengs ir geoterminio šildymo sistemą.

Energijos sąnaudas mažins ir individualūs darbo vietos apšviestumo valdymo sprendimai, patalpų būvio ir langų pozicijos jutikliai. Verslo centre bus įgyvendinti ir antrinio lietaus vandens panaudojimo sprendimai, o liftai veiks su elektros regeneracija.

Taip pat buvo įdiegtos efektyviai veikiančios ir A klasės verslo centro reikalavimus atitinkančios šildymo, vėdinimo, kondicionavimo, mikroklimato palaikymo, apšvietimo ir kitos sistemos.

Kompleksiniai mikroklimato sprendimai

Projektuodama ir statydama šį inžineriškai sudėtingą biurų pastatą, UAB „Dizaja“ pasitelkė geriausius įmonės mikroklimato sistemų diegimo specialistus ir pritraukė patikimus įrangos gamintojus.Pastate įdiegti inžineriniai sprendimai suteiks galimybę kiekvienam nuomininkui individualiai pagal savo poreikius palaikyti norimą mikroklimatą patalpose.

Šilumos ir šalčio gamybos įrenginiai vienu metu galės aprūpinti pastatą tiek šiluma, tiek šalčiu, maksimaliai išnaudodami aplinkai draugišką šilumos siurblių generuojamą energiją.

Pranašesni vėdinimo įrenginiai

Verslo centre „Park Town“ netrūksta pažangių inžinerinių sprendimų. Kiekvienas jų buvo kruopščiai apgalvotas ir parinktas taip, kad padėtų pasiekti didžiausią efektyvumą, kaip įmanoma labiau sumažintų energijos sąnaudas, o objektas galėtų tikėtis aukščiausio BREEAM įvertinimo.

Siekdami įgyvendinti šiuos tikslus, UAB „Kondena“ inžinieriai, verslo centrui parinkę aukšto efektyvumo kompaktiškus vėdinimo įrenginius, aktyviąsias šalčio sijas ir garinius drėkintuvus, pasikliovė ne tik savo ilgamete patirtimi, bet ir konsultavosi su BREEAM sertifikatą išduodančios institucijos atsakingais darbuotojais.

„Tai buvo inovatyvus projektas, kuriam reikėjo aukšto lygio operatyvių inžinerinių sprendimų ir lankstumo. Didžiausias iššūkis buvo akivaizdūs įrenginių montavimo ploto apribojimai. Mūsų komandai aktyviai bendradarbiaujant su verslo centro „Park Town“ projektuotojais, pavyko rasti optimalų sprendimą, kaip sutalpinti visą reikiamą įrangą“, – prisimena UAB „Kondena“ direktorius Marius Zubkevičius.

Siekiant užtikrinti maksimalų 86,8 % šilumos rekuperavimo efektyvumą, vėdinimo įrenginiai buvo parinkti pagal atskirų verslo centro zonų specifiką. Na, o formuojant aktyviųjų šalčio sijų parinkimo sprendinį, buvo atlikta daug sudėtingų skaičiavimų. Įvertinti skirtingi techniniai parametrai, kad būtų pasiektas didžiausias įrenginių efektyvumo ir žemiausias energijos sąnaudų lygis.

Kiekvieno aukšto virtuvės zonoje UAB „Kondena“ inžinieriai pasiūlė sumontuoti gamintojo „Klimor S.A.“ pakabinamuosius vėdinimo įrenginius su plokšteliniais rekuperatoriais. Šie kompaktiški aukšto energinio efektyvumo įrenginiai padėjo sumažinti galimas projekto išlaidas, nes nebus poreikio įrengti atskirų vėdinimo kamerų patalpų.

Didžiausią įmanomą komfortą padės užtikrinti ir UAB „Kondena“ specialistų parinktos aktyviosios vienos galingiausių rinkoje šalčio sijos.

Anot M. Zubkevičiaus, aktyviosios šalčio sijos į patalpas tiekia šviežią orą ir kartu jį vėsina, todėl turi nemažai pranašumų, palyginti su standartiniais ventiliatoriniais konvektoriais (angl. Fan coil). Vienas pranašumų – kad patalpa vėdinama tuo pačiu įrenginiu – aktyviąja šalčio sija. Be to, išvengiama galimų skersvėjų.

Aktyviosioms šalčio sijoms būdingas labai žemas triukšmo lygis – vos 23 dB(A) (miegamojoje zonoje leidžiamas triukšmo lygis yra 30 dB(A).

Taip pat aktyviosios šalčio sijos neturi oro filtrų, todėl nesusidaro kondensato, neatsiranda palankių terpių veistis sveikatai itin kenksmingiems pelėsiams. Pasirinktų įrenginių montavimas yra paprastesnis, o ir techniškai jų prižiūrėti nereikia.

Aktyviųjų šalčio sijų eksploatavimo laikotarpis yra daugiau nei 20 metų. Standartinių ventiliatorinių konvektorių eksploatavimo laikas paprastai būna tik apie 7–10 metų.

Kadangi, naudojant aktyviąsias šalčio sijas, nesusidaro kondensato, gerokai sumažėja ir galimos jų eksploatacijos išlaidos.

Verslo centrui „Park Town“ UAB „Kondena“ specialistai parinko ir garinius drėkintuvus.

„Žiemą vėdinant patalpas, labai išsausėja oras. Dėl šios priežasties biurų darbuotojai dažnai patiria diskomfortą – jų oda pasidaro sausa, ima perštėti akys. Siekiant užtikrinti komfortišką aplinką, buvo nuspręsta prie vėdinimo įrenginių sumontuoti ir garinius drėkintuvus. Šis inovatyvus sprendinys patalpose užtikrins komfortišką 45 % drėgmės lygį, kuris bus individualiai reguliuojamas kiekviename pastato aukšte“, – žada UAB „Kondena“ vadovas.

Komfortą užtikrins pažangi sistema

Verslo centre „Park Town“ buvo sumontuotos sistemos „Samsung“, kurios bus naudojamos pastatui vėsinti ir, esant būtinybei, šildyti. Kadangi šis verslo centras siekia ne tik atitikti A energinio naudingumo klasę, bet ir gauti aukščiausio „New Construction Excellent“ lygio BREEAM sertifikatą, parenkant šias sistemas labiausiai atsižvelgta į jų energinį naudingumą, veikiant vėsinimo ir šildymo režimais. Siekdama užtikrinti komfortiškas mikroklimato sąlygas pastato patalpose, ruošdama projektinius sprendimus, „Samsung“ didelį dėmesį skyrė skirtingų technologijų sinergijai.

Verslo centrui „Park Town“ buvo parinkta sistema „Samsung VRF DVM S HP“, kuri, veikdama šildymo ir vėsinimo režimais, leis ne tik sutaupyti energijos išteklių, bet ir sumažinti eksploatacijos išlaidas. Parinkta sistema visiškai atitinka tvariesiems pastatams keliamus aukštus reikalavimus ir turėtų padėti pasiekti ne tik A energinio naudingumo klasę, bet ir pelnyti aukščiausio lygio BREEAM sertifikatą.

Kaip sakė „Samsung“ ŠVOK technikos vadovas Baltijos šalims Rimvydas Breskis, pagrindinė šios sistemos užduotis yra šiltuoju metu, esant poreikiui, pastato posėdžių salėse užtikrinti komfortišką, stabilų ir energiškai efektyvų vėsinimą, o kitose patalpose – dalinį vėsinimą, palaikant norimą patalpų temperatūrą bei tinkamą santykinę oro drėgmę. Norint pasiekti iškeltus projektinius tikslus ir palaikyti stabilią tiekiamo vėsaus oro temperatūrą, didžioji dalis sistemos „Samsung VRF DVM S HP“ yra integruota į pastato rekuperacinę vėdinimo sistemą.

„Aukštą sezoninį energinį efektyvumą, preciziškai tikslų kompresorių dažnių valdymą bei greitą sistemos prisitaikymą prie pastato vėsinimo poreikių leis pasiekti lauko blokų kompresorių kintamų apsukų valdymo technologija“, – žada R. Breskis.

Verslo centre sumontuota „Samsung“ įranga bus valdoma ir stebima, apjungus „Samsung DMS“ (angl. Data Management Server) valdymo sistemą su pastato „Park Town“ valdymo sistema. Tai leis vidinių įrenginių ar lauko blokų įrangos darbą stebėti ir valdyti realiuoju laiku, o kartu optimizuoti sistemos parametrus, siekiant užtikrinti aukščiausią efektyvumą ir geriausią įmanomą patalpų mikroklimatą.

R. Breskis džiaugėsi, kad „Samsung“ galėjo prisidėti prie verslo centro „Park Town“ įrengimo. Juk tai – išskirtinis projektas, kuriam iškelti ypač aukšti reikalavimai dėl energinio naudingumo. Siekdami juos įgyvendinti, „Samsung“ specialistai nuolat intensyviai bendradarbiavo su aukštos kvalifikacijos specialistais ir taip sukaupė daugiau patirties, pagilino profesines žinias.

Teko pasitelkti daugiau darbuotojų

UAB „APS grupė“, vykdanti lauko ir vidaus elektros projektavimo ir montavimo darbus, verslo centre „Park Town“ atliko vidaus ir lauko elektros tinklų instaliavimo darbus. Taip pat šios bendrovės darbuotojai pasirūpino, kad į pastato fasadą integruoti saulės elektrinės moduliai veiktų efektyviai ir užtikrintų mažesnes energijos sąnaudas.

Montavimo ir instaliavimo darbus atliko aukštos kvalifikacijos „APS grupės“ specialistai, turintys ilgametę patirtį, todėl galintys įgyvendinti įvairaus sudėtingumo darbus bei per trumpą laiką įrengti net ir labai sudėtingas inžinerines sistemas. Visi darbai buvo atlikti ir medžiagos tiektos, atsižvelgiant į griežtus „BREEAM“ keliamus reikalavimus.

Pasak UAB „APS grupė“ vadovo Andžejaus Romančiko, jo bendrovėje dirba reikiamą patirtį turintys, kvalifikuoti darbuotojai. Įmonė turi darbo priemonių, leidžiančių diegti tarpusavyje integruotas objektų elektros, automatikos, kompiuterinio tinklo, įėjimo kontrolės, priešgaisrinės signalizacijos ir apsaugines sistemas, atitinkančias net įnoringiausių klientų lūkesčius. Taip pat įmonė gali pasiūlyti konkurencingas paslaugų

Vykdant darbus tokiame išskirtiniame verslo centre, kaip „Park Town“, iššūkių nestigo, kuriuos lėmė su pastato nuomininkų atėjimu atsiradę nauji techniniai reikalavimai, iš esmės pakeitę esamą techninį projektą. Todėl bendrovė buvo priversta skubiai parengti naujus reikalavimus įgyvendinančius sprendinius ir juos realizuoti verslo centre, o siekiant atlikti darbus užsakovo nustatytais terminais buvo pasitelkti didesni žmogiškieji ištekliai“, – prisiminė A. Romančikas.

Efektyviam žmogiškųjų išteklių valdymui ir darbų organizavimui buvo panaudota pačios bendrovės jėgomis neseniai suprojektuota ir įdiegta programinė įranga – personalo valdymo sistema „APS HRPro“.

Kaip pasakojo A. Romančikas, ši sistema ne tik leidžia sukurti projektą kiekvienam objektui ir priskirti jam darbuotojus, bet ir planuoti jų darbo valandas bei kontroliuoti faktinį dirbančiųjų buvimą priskirtame objekte. Ateityje, įsigijus papildomą techninę įrangą, bus galima kontroliuoti ir patį darbo procesą, tai yra, atpažins faktinį darbuotojo veiksmą ir jo rūšį.

Ypatingas saugumas

Verslo centras „Park Town“ iš kitų biurų pastatų išsiskirs ir saugumu. Jį padės užtikrinti šiuolaikiškos ir ypač efektyvios vaizdo stebėjimo ir praėjimo kontrolės sistemos, kurias įrengė UAB „Euroelektronika“ specialistai, kartu diegdami visą paketą „Park Town“ apsaugos ir silpnųjų srovių sprendimų.

Visoje verslo centro teritorijoje veiks Avigilon išmanioji vaizdo stebėjimo sistema, gebanti įvairiais pjūviais analizuoti aplink vykstančius procesus ir užkirsti kelią nepageidaujamiems veiksmams. Kiekviena pastato perimetro kamera bus sukomplektuota su trimis arba keturiais individualiai valdomais objektyvais, todėl galės transliuoti 270 ar net 360 laipsnių vaizdą ir užtikrins iki 12 MP vaizdo raišką. Tai – labai pažangus ir gana naujas gaminys rinkoje, leidžiantis stebėti vientisą teritoriją išskirtine vaizdo raiška, kartu analizuojant įvykius. Programinė vaizdo sistemos įranga leis kiekvienai kamerai nustatyti skirtingus analizės algoritmus ir, atsižvelgiant į svarbą, kaupti įrašą skirtingą dienų skaičių bei skirtinga raiška.

Unikali bus ir praėjimo kontrolės sistema, kuri leis patekti į pastatą naudojant asmeninį išmanųjį telefoną. Speciali programėlė telefone bei pažangūs HID skaitytuvai leis atpažinti ir įleisti vartotoją į tik jam skirtas patalpas. Taip bus užtikrintas ypatingas saugumas sistemos vartotojams, nes kiekviena telefone esanti virtuali kortelė suaktyvinama tik per gamintojo vidinę sistemą (angl. cloud portal), kur kortelių išdavimo procesas yra akylai kontroliuojamas paties gamintojo.

Į „Park Town“ bus galima patekti naudojant ir įprastas praėjimo kontrolės korteles, kurios atitinka naujausius saugumo standartus ir yra nuskaitomos kintamuoju kodu bei šifruotu kanalu.

Durys bus atidaromos tik tada, kai unikalūs nuotolinės kortelės ir skaitytuvų kodai sutaps. Taigi jokie pašaliniai žmonės, net turėdami galimai suklastotas virtualias arba tipines korteles, į pastatą arba biurus patekti neturės jokių galimybių. Park Town verslo centre UAB „Euroelektronika“ įrengs modernias integruotos praėjimo kontrolės bei apsauginės signalizacijos , pavojaus pranešimų, gaisrinės signalizacijos, elektroninių ryšių sistemas, kurios sujungtos į šiuolaikišką stebėjimo centrą pirmame aukšte, leis greitai ir efektyviai reaguoti į iššūkius žmonių saugumui, užtikrinti tvarką visame pastatų komplekse.

„Metų stogas“

Taigi verslo centrui „Park Town“ buvo parinktos išskirtinės inžinerinės sistemos, kurias projektuojant ir diegiant teko susidurti su nemažai iššūkių. Sumanumo prireikė ir įgyvendinant kai kurias architektų vizijas, pavyzdžiui, įrengiant sudėtingos konstrukcijos lenktą stogą.

„Jūs uždengėte metų stogą“, – UAB „Daistatus“ komplimentų nešykštėjo net konkurentai, įvertinę šios įmonės darbą, dengiant verslo centro „Park Town“ stogą.

Ir tikrai, pasak UAB „Daistatus“ direktoriaus Dariaus Mikalausko, šio verslo centro stogas buvo išskirtinis. Jį dengiant prireikė ypatingo stogdengių meistriškumo, sumanumo, fizinės ir moralinės ištvermės.

Stogo sluoksnynas taip pat buvo neįprastas. Jį sudarė ant metalo konstrukcijų sumontuoti lygūs plieno lakštai, ant kurių buvo klojama vata, ant jos – garo izoliacija, po to – keletas sluoksnių „Neoporo“ ir 20 mm akmens vatos. Ant vatos buvo klojamas stiklo audinys ir pagaliau – sidabru žėrinti PVC danga. Pasirinkus tokią stogo konstrukciją, buvo pasiekti puikūs garo laidumo, pastato sandarumo bei energinio efektyvumo rezultatai.

Dar įdomesnė yra architektūrinė stogo raiška. Verslo centro „Park Town“ stogas yra ne plokščias, bet persuktas – lyg lėktuvo propeleris. Tokį stogą įrengti ypač sudėtinga.

Stogas turi labai statų, maždaug 45 laipsnių nuolydį. Maža to, jo paviršius tam tikromis sąlygomis yra labai slidus. Kaip pasakojo D. Mikalauskas, vos stogo danga pasidengdavo dulkėmis ar bent truputėlį palydavo, paviršius pasidarydavo slidus lyg ledas. Jokių lipynių grebėstais, kurios paprastai naudojamos dengiant šlaitinius stogus, nebuvo, tad visus darbus UAB „Daistatus“ stogdengiai atliko naudodami alpinistinę įrangą ir kybodami ant virvių.

Darbus sunkino ir tai, kad dėl lenktos stogo formos bei didelio pastato aukščio net ir menkiausias vėjelis apačioje viršuje pridarydavo daug rūpesčių stogdengiams.

Taigi dengiant „Park Town“ stogą UAB „Daistatus“ specialistams teko ne tik išspręsti, kaip pakibusiems ore darbuotojams išsilaikyti ir atlikti darbus, bet ir kaip užtikrinti papildomą stogdengių saugumą ir apsisaugoti nuo galimo medžiagų kritimo. Tam buvo įrengtos specialios gaudyklės.

Visuma šių priemonių ir aukšta stogdengių bei inžinierių komandos kvalifikacija užtikrino, kad visi darbai būtų atlikti sėkmingai ir dabar „Daistatus“ darbuotojai gali didžiuotis įrengę ne tik vieną įspūdingiausių, bet ir vieną techniškai sudėtingiausių stogų Lietuvoje.

Viduje – daugialypės terpės instaliacijos

Na, o kaip atrodys verslo centro „Park Town“ vidus?

Pasirodo, jau minėtas noras biurų komplekso darbuotojus ir svečius priartinti prie gamtos bus pastebimas ir bendrųjų erdvių interjere. Čia dominuos augaliją simbolizuojančios detalės ir spalvos.

Greta gamtinių detalių bus naudojami ir patys naujausi techniniai sprendimai bei daugialypės terpės instaliacijos, kurios bendrųjų erdvių lankytojams galės teikti tam tikrą informaciją arba net įtraukti juos į „žaidimus“.

„Pastačius kompleksą „Park Town“, jis ne tik puikiai integruosis į supančią aplinką, bet ir lems išaugusį darbuotojų, kurie dirbs verslo centre, produktyvumą, suteiks jiems itin komfortiškas ir modernias darbo sąlygas“, – įsitikinusi M. Sabaliauskaitė.

Verslo centro vidui UAB „LitCon“ parinko aukščiausios klasės medžiagas ir pritaikė išskirtinius sprendinius, pavyzdžiui, buvo panaudotos didelio formato akmens masės plokštės su preciziškai išpjaustytais puošybos elementais. Šiuos elementus išpjaustė viena Italijos gamykla.

Svarbiau ne kaina, o kokybė

Įrengiant vidų daug dėmesio skirta detalėms. Ypač atidžiai buvo parinkti santechnikos gaminiai.

Vandentiekio ir nuotekų projektavimo ir montavimo darbus verslo centre „Park Town“ atliko šildymo sistemų projektavimo ir montavimo įmonė „Urdora“. Šiai bendrovei ne kartą teko dirbti su verslo centro generaliniu rangovu UAB „LitCon“. Nepriekaištingai atlikusi darbus kituose objektuose UAB „Urdora“ spėjo pelnyti generalinio rangovo pasitikėjimą, tad ir toliau yra kviečiama dirbti kartu.

Anot UAB „Urdora“ direktoriaus Dainiaus Ragalsko, parenkant santechnikos įrangą didžiausias dėmesys kreiptas ne į pigumą, bet į ilgalaikiškumą ir kokybę. Tuo šis objektas smarkiai išsiskiria iš kitų pastatytų Lietuvoje, kur dažniausiai medžiagų ir įrangos pasirinkimą lemia mažiausia kaina.

Dar vienas labai svarbus kriterijus, kurį bendrovei „Urdora“ iškėlė verslo centro „Park Town“ užsakovai, buvo tas, kad parinkti gaminiai atitiktų vadinamąjį ECO standartą, t. y. būtų pagaminti iš palankių aplinkai medžiagų, o sumontuota santechnikos įranga padėtų taupyti vandens išteklius.

Skuba nuomotis patalpas

Taigi greitai Vilniuje bus atidarytas visomis prasmėmis išskirtinis biurų pastatas, pritaikytas įvairioms reikmėms. Biurų komplekse „Park Town“ atsiras ir konferencijų centras, duris atvers vaikų darželis, veiks restoranai, kavinės, sporto klubas, grožio salonas ir drabužių valykla.

Nieko keista, kad jau dabar ne viena įmonė pareiškė norą verslo centre „Park Town“ nuomoti patalpas.

Anot M. Sabaliauskaitės, beveik visas pirmojo „Park Town“ pastato, kuris duris atvers dar šiemet, plotas jau yra rezervuotas arba išnuomotas.

„Jaučiame aktyvų susidomėjimą iš tų įmonių, kurios į savo darbo vietą žiūri kompleksiškai, siekia geriausių sąlygų darbuotojams ir kartu investuoja į savo, kaip darbdavio, ilgalaikį įvaizdį. Apie kai kuriuos konkrečius nuomininkus bus pranešta artimiausiu metu. Su kitais potencialiais nuomininkais, kurie gali įsikurti tiek likusiose pirmojo, tiek antrojo pastato erdvėse, – toliau tęsiame derybas“, – sako pašnekovė.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų