„Pavilnio parkas“ – naujas išskirtinės architektūros kotedžų kvartalas


Pavadinimas: „Pavilnio parkas“
Adresas: V. Stašinskio g. 1, Vilnius
Užsakovas: nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Rinvest“
Pastatų projektas: UAB „Globalus projektavimas“ (Voitechas Aškelovičius, Jelena Gavrilova)
Generalinis rangovas: UAB „Litruma“
Paskirtis: kotedžų kompleksas
Energinė klasė: A+
Plotas: vienas kotedžas 60–70 kv. m
Statybų pabaiga: 2020 m. III ketvirtis
Investicijos: 3,5 mln. Eurų

Nekilnojamojo turto vystymo įmonė „Rinvest“ per aštuonerius veiklos metus pastatė kone 100 tūkst. kv. m gyvenamųjų patalpų: daugiabučių, individualių, blokuotų vienbučių namų, kotedžų. Vienas naujausių įmonės projektų – kotedžų kvartalas „Pavilnio parkas“, įsikūręs vos 500 m atstumu nuo miško ir 10 km nuo Vilniaus rotušės.

Tai – nedidelis, išskirtinės architektūros kvartalas, kuriame pastatyti 59 kotedžai. Kiekvienas jų turi du aukštus bei trečiajame aukšte įrengtą palėpę, kurią gyventojai galės įsirengti pagal savo poreikius. Kiekvienam kotedžui priklauso nuosavas kiemelis ir dvi vietos automobiliams.

Kotedžai parduodami su daline apdaila ir šildomosiomis grindimis. Įrengti monolitiniai laiptai į antrą aukštą, ištinkuotos vidinės sienos ir apšiltinos metalinės šarvo durys, kieme išklota trinkelių terasa.

Daug dėmesio skirta ir bendroms kvartalo erdvėms – teritorija apželdinta, baigiamas įrengti modernus apšvietimas. Kvartalas sukurtas taip, kad kiekvienas kotedžas turėtų kuo daugiau privatumo: prie to prisideda ir pro vitrininius langus matoma žaluma bei Pavilnių regioninio parko vaizdai.

Pranešime spaudai „Rinvest“ plėtros vadovas Edvardas Račevskij teigė, kad šio projekto įgyvendinimas yra dar vienas nuoseklios bendrovės plėtros žingsnis.

„Lietuvos gyventojai pastaruoju metu pamėgo gyvenimą kotedžuose. Mums patinka turėti savo namą, kiemą, galimybę ryte pavaikščioti basomis ant savo rankomis pasodintos žolės. Šią tendenciją COVID-19 pandemija tik paspartino“, – sako E. Račevskij.

Beje, „Pavilnio parkas“ yra jau 7-asis „Rinvest“ pastaraisiais metais įgyvendintas kotedžų projektas.

„Vystydami projektus nuolat ieškome ypatingų vietų, kuriose paprasta tampa nepaprasta. „Pavilnio parkas“ yra viena iš tokių vietų“, – sako „Rinvest“ plėtros vadovas. – Šis kvartalas ypač patiks tiems, kurie nori gyventi arčiau gamtos, tačiau pernelyg nenutolti nuo miesto. Vos už kelių šimtų metrų – Belmontas bei Pavilnių regioninis parkas. Šalia „Pavilnio parko“ yra įsikūrusi maisto prekių parduotuvė, darželis. Centrinę miesto dalį paprasta pasiekti automobiliu ar viešuoju transportu.“

Aukšta pastato energinė klasė užtikrina mažas eksploatacines sąnaudas bei puikias izoliacines pastato savybes. Beje, pastatų fasadams panaudotos plokštės papildomai prideda pastatui 34 dB garso izoliaciją.

„Pavilnio parkas“ – naujas išskirtinės architektūros kotedžų kvartalas

Ypatingi fasadai suderina estetiką ir patvarumą

UAB „Rinvest“ vystomam naujajam kvartalui UAB „Koderus“ pritaikė unikalų fasadų sprendimą – termoizoliacines apdailos plokštes, kurios pagal patentą gaminamos suliejant betono apdailą su apšiltinamuoju sluoksniu.

„Sistemos nereikia papildomai apdirbti, į objektą ji tiekiama pasirinktos spalvos, tekstūros ir impregnuota, – pasakoja įmonės direktorius Domas Raškevičius. – Kadangi mišinys maišomas gamybos proceso metu, medžiagos spalva yra homogeninė. Betono mišinys specialiai sukurtas tam, kad sukibtų su apšiltinimo medžiaga, todėl suliejant abi medžiagas nėra papildomai naudojami klijai, kurie yra papildoma rizika apdailos atsiskyrimui nuo apšiltinimo sluoksnio.“

Pasak jo, kiekviena fasado detalė turi mechaninio tvirtinimo elementus, kurie papildomai užtikrina medžiagos atsparumą įvairioms apkrovoms bei suteikia galimybę montavimo metu nestabdyti darbų dėl klijų džiūvimo. Tai itin paspartina visą įrengimo procesą, tad sutrumpėja darbų atlikimo laikas.

„Koderus“ fasadų sistema yra labai patvari dėl apdailai naudojamo betono mišinio. Jai nereikia sudėtingos priežiūros, todėl sistema labai tinkama cokoliui apšiltinti ir fasadams miškingose vietovėse įrengti.

„Ne mažiau svarbi ir estetinė išvaizda – fasadas tampa išskirtinis, galima pasirinkti individualias tekstūras ir išgauti norimą vaizdą. Taip pat siūlome ir didelį spalvų spektrą“, – sako D. Raškevičius.

„Koderus“ sistemoje nėra ir šalčio tiltų – visi tvirtinimo elementai yra vidinėje apšiltinimo pusėje, todėl nėra jokio kontakto su išore, nereikia šiltinti jokių papildomų elementų. Tai itin svarbu, jei norima, kad pastatai atitiktų kuo aukštesnę energinę klasę.

Be to, sistema įrengiama nepaisant klimato sąlygų, todėl taupomos su montavimo darbais susijusios sąnaudos.

Klientams aktualu ir tai, kad jei fasado elementas yra pažeidžiamas, jis paprastai pakeičiamas nauju, dėl to neatsiranda didelių išlaidų fasadui remontuoti ar perdažyti.

Svarbu ir tai, kad klientas gali pasirinkti apšiltinimo medžiagos storį, o angokraščių ir viršlangių įrengimas yra nesudėtingas. Naudojama medžiaga turi aukštą priešgaisrinį rodiklį, tad tinka įvairios paskirties pastatams: tiek individualiems namams, tiek kotedžams ar daugiabučiams.„Pavilnio parkas“ – naujas išskirtinės architektūros kotedžų kvartalas

Pavilnio parko projekte įmonė „Koderus“ įrengė daugiau nei 9 tūkst. kv. m fasado – nors darbų apimtys buvo didelės, viskas buvo atlikta sklandžiai ir neviršijo numatytų terminų.

Sklandus darbas, priklausantis nuo tiekėjų profesionalumo

„Pavilnio parko“ kotedžams buvo parinktos gelžbetonio konstrukcijos, pagamintos pagal naujausią technologiją, atitinkančią aukščiausią šių gaminių klasę. Statyba iš gelžbetonio konstrukcijų užtikrina greitesnį statybų procesą, statinys tampa itin ilgalaikis ir turi puikias garso bei šilumos izoliacijos savybes.

Pasirinkus tokias konstrukcijas, buvo svarbu užtikrinti, kad reikiamos statybinės medžiagos objektą pasiektų tinkamu laiku ir be trikdžių.

Viena didžiausių įmonių Lietuvoje, užsiimančių mažmenine ir didmenine prekyba statybinėmis medžiagomis, UAB „Bauen“ užtikrino, kad užsakytos medžiagos būtų pristatytos laiku. Be to, įmonė siūlo ne tik greitą pristatymą, bet ir vienas kokybiškiausių medžiagų rinkoje.

„Mūsų įmonės asortimentas labai didelis – atstovaujame garsiausiems statybinių medžiagų gamintojams: Wienerberger, Lode, Brata, Paroc, Rockwool, Isover, Baltijos polistirenas, Saint-Gobain, Knauf, Ecophon, Ejot, Kreisel, Sakret, Caparol, Baumit, Struga, Bilka, Ruukki, Icopal, Corotop, Tyvek, Kiilto, Velux, Vivacolor, Tikkurila ir kt. Būtent taip galime maksimaliai patenkinti kiekvieno kliento poreikius“, – pasakoja įmonės „Bauen“ komercijos direktorius Giedrius Krivickas.

Pasak jo, įmonė yra pajėgi aprūpinti statybinėmis medžiagomis bet kokį objektą, nesvarbu, kokia jo paskirtis, dydis ar vieta.

„Bauen“ aptarnavimo sistema paremta pačiomis naujausiomis informacinėmis technologijos, todėl laikas nuo prekių užsakymo iki jų pristatymo į reikiamą vietą yra minimalus. Įmonės specialistai užsakovams padeda pasirinkti optimalius sprendimus, suteikia išsamias konsultacijas.

Daugiau nei 10 metų veikianti įmonė „Bauen“ sėkmingai dirba ir su itin didelių projektų užsakovais, ir su privačiais klientais: moderni ir gerai išvystyta internetinės prekybos sistema užtikrina kokybišką aptarnavimą.

Durys pagal kliento poreikius

Durys turi atitikti A+ energinės klasės reikalavimus ir būti estetiškai patrauklios – tokius reikalavimus Pavilnio parko užsakovai pateikė UAB HIPERIONAS.

Įmonės atstovas Sergej Makejev teigia, kad atitikti tokius reikalavimus nebuvo sunku – HIPERIONAS turi visus reikiamus dokumentus, pažyminčius, jog durys turi itin geras izoliacines savybes. Be to, tai ne pirmas „Rinvest“ projektas, kuriame bendradarbiauja HIPERIONAS, todėl durų dizainas buvo numatytas iš anksto.

„Visuomet dirbame kruopščiai ir lanksčiai, tad prisitaikyti prie klientų pageidavimų nėra sudėtinga, – pasakoja S. Makejev. – Šiam projektui durys gamintos pagal individualų užsakymą, jų gamyba užtruko apie šešias savaites.“

Specialiai šiam projektui įmonė tiekė duris su metaliniu karkasu, suteikiančiu tvirtumo. Durys pritvirtintos prie sertifikuotų itališkų vyrių su atraminiais guoliais. Jos impregnuotos ir dažytos milteliniais, struktūriniais dažais – tai turi įtakos patvarumui ir užkerta kelią korozijai. Itin tvirtoms ir kokybiškoms durims suteikiama dvejų metų garantija.

„Pagal reglamentą atliekame trijų sluoksnių montavimą: apačioje po slenksčiu dedame termoposluoksnį, kuris užtikrina, kad nebūtų jokių šalčio tiltų iš apačios ir kad durys nerasotų, kai bus eksploatuojamos. Iš išorės klijuojame difuzines vėjo garo juostas“, – sako S. Makejev.

UBA HIPERIONAS savo klientams siūlo didelį spynų pasirinkimą – net iki septintos saugumo klasės. Pavilnio parko kotedžams parinktos patikimos vokiškos spynos, kurioms suteikiama penkerių metų garantija.

„Pavilnio parkas“ – naujas išskirtinės architektūros kotedžų kvartalas

Lauko inžinerinių tinklų įrengimo darbai artėja prie pabaigos

UAB „Dusta“ šiame projekte įrengė vartotojų lauko dujotiekį (nuo numatomų įrengti ESO DSRĮt spintų iki kiekvieno buto) bei vandentiekio nuotekų ir lietaus kanalizacijos sistemas visame objekte. Šiuo metu yra atlikta apie 70 proc. inžinerinių tinklų įrengimo darbų.

Kvartale pastatyta apytikriai po 1,5 km vandentiekio, nuotekų ir lietaus kanalizacijos tinklų, apie 1 km dujotiekio tinklų. Būstus šiame kvartale įsigijusiems klientams pagal jų prašymus įmonė yra sumontavusi ir kelis vidaus dujotiekius.

„Tokio dydžio objektai yra iššūkis ir projektuotojams ir darbininkams. Reikalingi maksimaliai optimalūs sprendimai, kaip suprojektuoti tinklus išlaikant tarp jų atstumą, numatytą teisės aktuose, tuo pačiu nedidinat statybų kainos, – pasakoja UAB „Dusta“ projektų vadovė Ilveta Černiauskaitė. – Esame atestuota tinklus projektuojanti ir įrengianti įmonė, tad numatytų sistemų įrengimas buvo atliekamas kompleksiškai, optimaliai planuojant darbus ir jų trukmę.“

Pasak jos, plėtojamo projekto „Pavilnio parkai“ sklypo reljefo ypatumai prieš pradedant darbus sukėlė nemažų iššūkių, teko kruopščiai pasidarbuoti su geodeziniu prietaisu nivelyru, apskaičiuojant projektines žemės paviršiaus altitudes bei šulinių gylį. Tačiau įmonės iškilusias problemas sprendė nedelsiant priimdami logiškus ir apgalvotus spendimus.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų