„Peikko Lietuva“: Išskirtiniams objektams siūlomi efektyvūs sprendimai


Daugiau nei 50 metų gelžbetonio jungčių sprendimų ir statybinių kompozitinių konstrukcijų srityje besispecializuojanti įmonė „Peikko“ vadovaujasi šiais principais: inovatyvumas, patikimumas, saugumas ir paprastumas. Dėl įmonėje gaminamos produkcijos greito, efektyvaus ir patikimo montavimo visi statybų dalyviai taupo ne tik laiką, bet ir statybos išlaidas. Būtent šie „Peikko“ gaminių išskirtinumai lėmė sėkmingą jų naudojimą rekonstruojant prekybos centrą „Mega“.

 

Statybų efektyvumą užtikrinantys sprendimai

Kaip teigia „Peikko Lietuva“ pardavimų padalinio vadovas Linas Lelešius, „Megos“ rekonstrukcijos projektas buvo išskirtinis tuo, kad veikiančiame prekybos centre visi darbai turėjo būti atlikti per gana trumpą laiką. „Situacijoje, kai pastatas ir toliau atlieka savo funkciją, yra atviras lankytojams, o darbai atliekami dideliu tempu, itin gerai atsiskleidė mūsų produkcijos pranašumai. Pavyzdžiui, sprendimas naudoti „Peikko“ varžtines kolonos ir pamato bei kolonų tarpusavio jungtis pasirinktas būtent todėl, kad būtų užtikrintas greitas, tikslus, o svarbiausia – saugus surenkamojo gelžbetonio kolonų montavimas“, – apie naudotų sprendimų pranašumus pasakojo L. Lelešius.

Šios „Peikko“ siūlomos varžtinės jungtys išsiskiria tuo, kad statybvietėje nereikia virinti ar laikinai paremti montuojamų kolonų, o tai supaprastina ir gerokai paspartina statybos procesą. Taip pat yra galimybė reguliuoti koloną statymo metu – statybvietėje jos montuojamos ant inkarinių varžtų, sureguliuojamos projektinėje padėtyje ir tuomet priveržiamos. „Megos“ rekonstrukcijos darbams panaudota daugiau nei 3 000 šių varžtinių kolonos ir pamato bei kolonų tarpusavio jungčių.

Sprendimai pritaikomi pagal kliento poreikius

Rekonstrukcijos metu išbandytas išskirtinis sprendimas naudojant surenkamąjį gelžbetonį – „Peikko“ armatūros sandūros sistema „Modix“ ir RBC tipo sijų padai buvo panaudoti standiems mazgams įrengti tarp surenkamų kolonų ir sijų.

Šis būdas leidžia supaprastinti standžių mazgų įrengimo procesą surenkamose rėminėse konstrukcijose. Sistema „Modix“ užtikrina, kad visos jungtys bus patikimai užveržtos, o RBC sijų padai atlieka tvirtinimo elementų funkciją. „Mūsų siūlomi RBC sijų padai tvirtinami užveržiant inkaravimo varžtų veržles su poveržlėmis. Tuomet, prieš apkraunant siją, jungtis tarp sijos galo ir vertikalios konstrukcijos užpilama mišiniu ir jam sukietėjus jungtis tampa lygiavertė armuotam monolitiniam mazgui. Šis standžių mazgų įrengimo procesas yra ne tik paprastas, bet ir patikimas“, – teigia L. Lelešius. Šiuo metu „Peikko“ siūlo patobulintą naujos kartos sprendimą „Copra“, skirtą dar lengviau įrengti standžius mazgus.

Didelis asortimentas ir dėmesys užsakovui

Vykdant „Megos“ projektą, buvo panaudoti įvairūs „Peikko“ siūlomi sprendimai, siekiant maksimaliai aukštos pastato kokybės. „Efektyviam surenkamų kolonų ir monolitinių elementų sujungimui buvo panaudotos TS armavimo kasetės. Sparčiam gelžbetoninių sienų tarpusavio sujungimui pasirinktos PVL jungtys. Apkrovos perdavimo sistema „Tera Joint“ naudota monolitinių grindų pjaustomų siūlių įrengimo procese, o surenkamojo gelžbetonio produktuose virinamiems paviršiams įrengti – įvairūs tvirtinimo elementai“, – pasirinktus sprendimus vardijo L. Lelešius.

Atsižvelgiant į tai, kad projektui įgyvendinti reikėjo daug įvairių detalių, jos buvo tiekiamos ne tik iš „Peikko“ gamyklų Lietuvoje, bet ir iš grupės gamyklų Slovakijoje bei Vokietijoje, taip pat pagrindinės gamyklos Suomijoje.

Svarbu pabrėžti, kad, siekiant užtikrinti sėkmingą pasiruošimą varžtinių jungčių bei įdėtinių detalių gamybai ir efektyvų jų naudojimą statybų procese, jos buvo projektuojamos „Peikko Designer®“ programa. Visi „Peikko“ siūlomi projektavimo įrankiai ir priedai programinei įrangai yra nemokami, siekiant maksimaliai palengvinti ir efektyvinti projektuotojų darbą, naudojant patikimus „Peikko“ sprendimus. 

UAB „Peikko Lietuva“, Kalantos g. 49, 52303 Kaunas. Tel. +370 37 35 02 61, faks. +370 37 35 10 63, www.peikko.lt, infolt@peikko.com

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų