Pertvarų garso izoliacijai – efektyviausi ROCKWOOL akmens vatos gaminiai


Vienas esminių šiuolaikinio gyvenimo būdo reikalavimų – efektyvi triukšmo izoliacija. Gyvenamosiose ir visuomeninėse patalpose būna oro, smūgio ir struktūrinis triukšmas. Dėl pastatuose pasireiškiančio triukšmo dažnai reikia tinkamai izoliuoti perdangas, sienas bei vidaus pertvaras tarp kambarių ir butų.

Ore sklindančio triukšmo šaltiniai, yra tie, kurie triukšmą skleidžia į orą (pvz. žmonių balsai, buitinė garso, vaizdo technika, muzikos instrumentai, išorinis triukšmas ir t.t.). Ten, kur garsas iš vienos patalpos į kitą perduodamas oru, veikiant garso šaltiniui, yra kalbama apie oru sklindantį garsą. Garso energija atsiranda patalpoje esančioje oro garso šaltinyje ir pernešama sienomis, lubomis ir apylankinėmis konstrukcijomis.

Pastato atitvarų gebėjimą silpninti ore sklindantį garsą (iš vienų patalpų ar iš išorės į kitas patalpas) nusako ore sklindančio garso izoliavimo rodiklis R’w (dB). Kuo šis rodiklis didesnis, tuo mažiau triukšmo prasiskverbia pro atitvarą. Konstrukcijų garso izoliacinės savybės priklauso nuo jų masės ir nuo deformacinių savybių. Tačiau dažnai didinti konstrukcijų masę netikslinga, todėl reikia naudoti lengvesnes medžiagas, pasižyminčias geromis akustinėmis savybėmis.

Norint deklaruoti pastato ir jo atitvarinių dalių akustinio komforto kokybę yra būtinas akustinių rodiklių nustatymas statyboje naudojamoms medžiagoms. Garso sugertis priklauso nuo medžiagos cheminės sudėties, tankio, struktūros, tamprumo modulio (kuo didesnis medžiagos tankis ir tamprumo modulis, tuo blogesnė garso su­gertis), garso bangų ir dažnio, taip pat nuo kampo, kuriuo garso bangos patenka į medžiagą. Garso lygio sumažėjimas vyksta dėl to, kad oro virpesiai medžiagoje virsta šilumine energija. Geriau ir efektyviau garsą sugeria nelygaus paviršiaus, akytos ir su susisiekiančiomis poromis medžiagos.

Garso sugerties koeficientas – nusako medžiagos gebėjimą sugerti garso energiją, tokiu būdu siekiant apibūdinti kaip gerai (ar blogai) tam tikra medžiaga sugeria garsą. Koeficientas žymimas raide α ir yra apibrėžiamas santykiu tarp išsklaidytos ir praleistos garso energijos krintančiąja garso energija.

Siekiant paprastesnio suvokimo apie visų garsą sugeriančių medžiagų efektyvumą standartas LST EN ISO 11654 klasifikuoja tokias medžiagas į klases nuo A iki E pagal jų gebą sugerti garsą.

Taigi A klasės medžiagos sugeria garsą geriausiai, nes jų garso sugerties koeficientas α = 1, kai E klasės – prasčiausiai, kadangi garso sugerties koeficiento reikšmė α artima 0. Kiekvienos medžiagos garso sugerties koeficientas priklauso nuo garso bangų dažnio (matuojamo hercais), taip pat nuo kampo, kuriuo garso bangos patenka į medžiagą.

ROCKWOOL siūlo keletą gaminių ir sistemų, kurios padeda sumažinti garso sklidimą per konstrukcijas. The successful soundproofing principle of these systems – tai garso bangų sugėrimas, nes akmens vatos gaminiai yra erdvinės plaušinės struktūros ir tankūs, todėl užtikrina gerą akustinę kontrolę plačiame garso dažnių diapazone.

Siekiant gyvenamosiose ir visuomeninėse patalpose vidaus erdves padalinti į atskirus kambarius ar patalpas bei funkcines zonas yra montuojamos pertvaros. Kaip rodo praktika dažniausiai yra montuojamos lengvos konstrukcijos karkasinės pertvaros su gipso kartono dengiamuoju sluoksniu. Kaip jau minėta ir ankščiau, akustinės savybės labai priklauso nuo medžiagos ploto vieneto masės. Šioje konstrukcijoje „masė” yra gipso kartono plokštės, o viduje esantis oro tarpas atlieka spyruoklės vaidmenį, todėl pertvaros viduje susidaro horizontalios stovinčios bangos. Kad jų išvengti patariama ertmę užpildyti lengva, gerai garsą sugeriančia akmens vatos plokšte, kuri ne tik sugertų triukšmą, bet ir neleistų atsirasti horizontalioms stovinčioms bangoms. Norint pagerinti izoliacijos lygį galimi variantai: pirmasis – didinti ploto vieneto masę, t.y. gipso kartono masę arba antrasis – storinti užpildą.

Pagrindinis šių pertvarų privalumas – tai nesudėtingas, greitas įrengimas bei gera garso izoliacinė geba. Todėl tokio tipo pertvaros taip pat gali būti įrengiamos ir tarp gretimų butų. Tuomet jau ir joms yra nustatyti tam tikri reikalavimai garso izoliacijai. Tarpbutinėms pertvarinėms sienoms naujai statomuose gyvenamuosiuose pastatuose yra privaloma tenkinti C garso klasės reikalavimus. Skaičiavimais nusta­tyta, kad karkasinių pertvarų su akmens vatos plokštėmis ROCKMIN PLUS ir su keliais gipso kartono dangos sluoks­niais oro garso izoliavimo rodiklio R’w vertė siekia iki 57 dB.

Universalios akustinės akmens vatos plokštės ROCKMIN PLUS yra plačiai naudojamos karkasinės konstrukcijos sienų ir pertvarų atitvaroms, siekiant efektyviai sumažinti garsą. Plokštės atitinka A garso sugerties klasę, nes jų išmatuotas garso sugerties koeficientas svyruoja nuo 0,90 iki 1,0. Gamintojas ROCKWOOL vienintelis savo akmens vatos plokštėms oficialiai deklaruoja garso sugerties savybes. Šių gaminių garso sugerties efektyvumo parametrus rasite gamintojo eksploatacinių savybių deklaracijose.

  1. Gipso kartono dengiamasis sluoksnis
  2. Sandarinamoji juosta – izoliuojanti tarpinė
  3. Vertikalus CW tipo metalinis profilis
  4. Horizontalus UW tipo metalinis profilis
  5. Akmens vatos plokštės ROCKMIN PLUS

Akmens vatos plokštės ROCKMIN PLUS pilnai užpildydamos ertmes metalinių ir medinių karkasų pertvarose, užtikrina gerokai aukštesnį garso izoliacijos lygį, palyginus su kitomis plokštėmis, naudojamomis tose pačiose konstrukcijose. Be to, gaminys pats išlaiko formą, todėl nesusmunka ir nesukrenta pertvaros konstrukcijos viduje, taip sukurdamas triukšmo tiltus. Įrengiant pertvaras didžiulę įtaką jų akustinei izoliacijai turi konstrukcinių sprendinių detalės, pertvaros vietos nustatymas ir kruopštus jos įrengimas. Klojant apvadinius horizontalius ir vertikalius profilius po jais turi būti paklojama garsą slopinanti ir izoliuojanti tarpinė (sandarinamoji juosta).

Dėka savo ypač gerų akustinių savybių ir nedegumo ROCKWOOL akmens vatos gaminiai lengvų karkasinių pertvarų atitvarose užtikrina geriausią garso izoliaciją, išsaugant tylą tarp kambarių ir padidina priešgaisrinę pastato saugą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų