„Pilies apartamentai“ – mėgstantiems miesto gyvenimą, bet vertinantiems privatumą


Tikslus objekto pavadinimas: Pilies apartamentai

Užsakovas: „UAB Pilies apartamentai“

Generalinis rangovas: UAB „Hanner“

Projektuotojas: UAB „Eventus Pro“

Architektas: UAB „EventusPro“, Sigitas Sparnaitis ir Vytenis Gerliakas

Norberto Tukajaus nuotr.

 

Dar neseniai Neries pakrantė Vilniaus centre buvo retai gyvenama teritorija. O pastaruoju metu čia kyla nauji

daugiabučių namų kvartalai. Vienas tokių – prie buvusio „Žalgirio“ stadiono pastatytas mažaaukštės statybos daugiabučių namų kvartalas, romantiškai pavadintas Pilies apartamentai.

Tai nėra labai didelis kvartalas. 1,4 ha plote pastatyti vos septyni mažaaukštės statybos daugiabučiai namai, kuriuose yra 187 butai ir administracinės patalpos pirmojo aukšto erdvėje. Dalies butų langai atgręžti į upę ir Gedimino pilį. Nors butai su tokiais vaizdais pro langus, ypač esantys viršutiniuose namų aukštuose, yra brangiausi, jie sulaukė išskirtinio pirkėjų dėmesio. Dauguma jų buvo nupirkti iškart.

„Naujakuriai kaip didžiausius projekto pranašumus, be išskirtinės miesto vietos, įvardija projekto modernumą, namuose pritaikytus dizaino ir techninius sprendimus: grindinį šildymą, nuotoliniu būdu nuskaitomus skaitiklius, medinius langus, išmaniųjų namų sistemas ir kt.“, – vardija projektą plėtojančios UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis. Tad kaip gi atsirado šis išskirtinis kvartalas?

Arti visų senamiesčio traukos objektų

Anot A. Avulio, pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi būstą centrinėje miesto dalyje, nes nenori gaišti laiko eismo spūstyse. „Pilies apartamentai“ yra būtent toks projektas žmonėms, norintiems gyventi arti visų kasdieniam gyvenimui reikalingų objektų: biurų, vaikų darželių ir mokyklų, Vilniaus senamiesčio, pramogų ir laisvalaikio bei visų Vilniaus senamiesčio traukos objektų. Nuo čia – vos 8 min. kelio pėsčiomis iki Vilniaus senamiesčio ir arkikatedros, per 15 min. galima nužingsniuoti iki Bernardinų sodo, Operos ir baleto ar Nacionalinio dramos teatro.

Būstai skirti tiems, kas mėgsta miesto gyvenimą ir nori laisvu metu pasivaikščioti senamiesčio gatvėmis, tačiau kartu vertina privatumą, ramybę ir žalias rekreacines erdves savo kieme. Štai dėl ko visa namų teritorija, kurioje pasodintas sakurų sodas, sukurtos žaliosios poilsio erdvės, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, yra uždara.

Tarsi atkartoja Vilniaus senamiesčio planą

„Pilies apartamentų“ architektas, architektų studijos UAB „Eventus Pro“ vadovas Sigitas Sparnaitis atkreipia dėmesį į tai, kad namai pastatyti labai matomoje vietoje. Juos galima apžvelgti ne tik nuo kairiojo Neries kranto, bet ir nuo Gedimino pilies, Mindaugo tilto bei Katedros aikštės prieigų.

„Tai mus įpareigojo ypač atsakingai analizuoti urbanistinę aplinką ir ieškoti šiai vietai tinkamiausio sprendimo. Todėl nuo pirminių gana pragmatiškų funkcinių gyvenamojo kvartalo sprendinių greitai perėjome prie daug sudėtingesnių tūrių skaidymo ir komponavimo paieškų. Keitėsi viskas. Beveik baigtą ir visiškai užsakovo reikalavimus atitinkantį projektą teko atidėti į šalį ir pradėti viską nuo pradžių, nes supratome, kad šioje vietoje turės galimybę gyvuoti tik originalios, būtent šiai vietai pritaikytos architektūros kompleksas. Tik sukūrę skirtingų formų kompoziciją, tarpusavyje formuojančią patrauklių mastelių erdves, grįžome prie funkcijos sprendinių ir pasistengėme, kad, nepaisant gana sudėtingos pastatų formos, funkcija išliktų nepriekaištinga“, – prisimena S. Sparnaitis.

Architektų sprendimu, kiekvienas „Pilies apartamentų“ statinys yra unikalus savo tūriu ir detalėmis.

„Norėjome sukurti patrauklaus žmogui mastelio ir įdomių erdvių kvartalo viduje kompoziciją. Stengėmės, kad kiekvienas kvartalo statinys harmoningai įsilietų į bendrą derinį, bet kartu savo forma būtų individualus. Siekėme, kad statiniai nuo gatvės pusės neatrodytų per maži ir išlaikytų miesto centro pastatams būdingą mastelį, o, užsukęs į vidinius kiemus, pasijustum lyg senamiestyje, nes šioje dalyje dėl kylančio reljefo pastatai yra visu aukštu žemesni. Atskirų pastatų skirtingos formos sukuria Vilniaus senamiesčiui būdingas netaisyklingo plano erdves ir praėjimus, kurie turi vizualų ryšį su Neries upe ir Kalnų parko bei Gedimino kalno panorama“, – pasakoja architektas.

Sumūryti iš silikatinių plytų

Keturi iš septynių „Pilies apartamentų“ namai yra A, o kiti – B energinio naudingumo klasės.

Visi pastatai turi sutapdintuosius (plokščiuosius) stogus, kuriuos įrengiant panaudota ritininė danga su vidine lietaus vandens nutekėjimo sistema. Dalies pastatų stogus įrengė UAB „Stalesta“. Šią bendrovę UAB „Hanner“ dirbti su įvairiais objektais kviečia jau nebe pirmus metus.

Išorinės namų sienų laikančios konstrukcijos 25–38 cm storio ir sumūrytos iš silikatinių plytų. Statant Pilies apartamentus buvo panaudoti ir UAB „Simpras” tiekti „SILIBLOKAS“ prekių grupės mūro gaminiai. Buvo tiekiamos didelio stiprumo, 20 klasės, bei tikslių matmenų silikatinės pilnavidurės plytos.

Ilgalaikiai fasadai, atlaikantys net ekstremalias sąlygas

Išorės apdaila, pastatų spalvos ir architektūrinis stilius bei sprendimai pasirinkti taip, kad naujieji apartamentai organiškai įsilietų ir natūraliai papildytų miesto centro urbanistinį vaizdą. Pastatų apdailai naudotos tik moderniausios kokybiškos natūralios ir ilgalaikės medžiagos.

Gyvenamųjų namų kvartalo „Pilies apartamentai“ fasadams buvo parinktos vokiečių gamintojo „ABC-Keramik Berentelg GmbH & Co. KG“, arba trumpiau „ABC – Klinkergruppe“, fasadinės klinkerio plytelės „Dresden glatt NF“ 240/71/10 mm. Jos buvo naudojamos statant visus kvartalo namus.

„ABC-Klinkergruppe“ yra nuo 1887 m. gyvuojanti įmonė. Tai buvo ir tebėra šeimos kompanija, skirianti ypatingą dėmesį gaminio kokybei. Svarbiausi šio vokiečių gamintojo prioritetai yra gaminti kokybiškus, ilgalaikius ir ekologiškus produktus, stengiantis kaip įmanoma labiau tausoti aplinką ir kuo labiau pritaikyti juos šiuolaikinės architektūros poreikiams.

Didžiausius „ABC-Klinkergruppe“ keramikos pranašumus lemia jos žaliava. Tai – Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje įsikūrusios gamyklos karjeruose kasamas klinkerinis molis, išsiskiriantis ypač aukšta kokybe. Gamybos metu degant itin aukštoje temperatūroje iš šios žaliavos pagaminti produktai įgauna tokias savybes, kaip ypač mažas vandens įgeriamumas.

Fasadai su „ABC-Klinkergruppe“ plytelėmis ne tik gražiai atrodo, bet ir yra ilgalaikiai, atsparūs bei ekologiški. „ABC-Klinkergruppe“ fasadinių plytelių paviršius toks tvirtas ir atsparus, kad nuo jo be didelio vargo, naudojant specialias priemones, galima pašalinti net grafičio dažus, nepaliekant žymių. Dažų likučiai lieka įsiskverbę nebent siūlėse. Ši ABC produktų savybė ypač aktuali viešiesiems pastatams.

„Pilies apartamentai“ – jau ne pirmas „Hanner“ objektas, kurio fasadams buvo pasirinkti „ABC-Klinkergruppe“ gaminiai. Užsakovas puikiai žino šį gamintoją ir pasitiki jo produkcijos kokybe.

Laiptinių puošmena – stiklo turėklai

Visų „Pilies apartamentų“ kvartalo namų laiptines papuošė stiklo turėklai. Stiklas yra nepamainoma ir labai mėgstama architektų medžiaga, vertinama dėl skaidrumo, lengvumo įspūdžio ir kartu stiprumo.

Dalyje namų turėklus įrenginėjo berėmio stiklo konstrukcijų projektavimo, gamybos ir montavimo darbus atliekanti bendrovė „Valdasta“, kurios dalis darbuotojų turi daugiau kaip dviejų dešimtmečių darbo su stiklu patirtį.

Pasak UAB „Valdasta“ direktoriaus Dainiaus Medelio, keturioms laiptinėms iš aštuonių, kuriose dirbo jo vadovaujamos įmonės darbuotojai, prireikė daugiau kaip 250 m2 saugaus ,grūdinto stiklo turėklams įrengti. Šitiek turėklų įmonės darbuotojai įrengė per keletą savaičių. Kad darbas vyktų sparčiau, likusiuose namuose stiklo turėklus tuo pačiu metu įrenginėjo kita įmonė.

Nors laikas spaudė, D. Medelio, teigimu, ypatingų iššūkių prisidedant prie „Pilies apartamentų“ namų įrengimo, nebuvo, kadangi dirbo patyrusi komanda, panašias užduotis vykdžiusi ne viename objekte.

Kvartalo namų laiptinės grindys buvo išklotos specialiai tokioms erdvėms pritaikytomis patvariomis ir atspariomis dėvėjimuisi plytelėmis „Cidemat“, kurias tiekė UAB „Eurokeramika“.

Dėmesys skirtas net sandėliukų durims. Vokietijos gamyklose pagamintas plienines duris Pilies apartamentų kvartale sumontavo vieno didžiausių garažo vartų bei durų gamintojų Europoje atstovai Lietuvoje UAB „Hormann Baltic“.

Planavimas – nuo klasikinio iki modernaus

Kiekviename pastato aukšte yra po 5–7 vieno–keturių kambarių butus, kurių plotas siekia nuo 41 iki 122 m2. Dalis butų yra klasikinio planavimo, dalis – modernaus, leisiančio sukurti unikalius namus ir taikyti kūrybiškus namų interjero sprendimus.

Sienos tarp butų yra iš B akustinės klasės silikatinių plytų mūro. Vidinės butų pertvaros – karkasinės gipso kartono plokštės su vidaus užpildo medžiaga, o vonios kambarių pertvaros – mūrinės.

Butuose įrengtos šildomosios grindys, nuotolinis skaitiklių duomenų nuskaitymas, išmaniųjų namų sistemos. Projekte suprojektuoti ir šaldymo sistemos magistraliniai vamzdynai. Taigi kiekvienas gyventojas gali pasidaryti rekuperacinės sistemos bei oro kondicionavimo įvadus.

Saugo nuo kritulių ir netrukdo grožėtis vaizdu

Butai turi balkonus arba terasas, kuriose įrengtos medinės grindys. Kelių butų terasos tokios didelės, kad labiau primena žole apželdintus vidinius kiemelius.

Pilies apartamentų kvartalo namų balkonai ir terasos buvo įstiklinti berėme stiklinimo sistema. Šiuos darbus dalyje pastatų atliko UAB „Siteks“.

Berėmė stiklo sistema pasirinkta ne atsitiktinai.

„Tokia konstrukcija yra beveik nematoma, nepanaikina erdvės pojūčio ir visai netrukdo grožėtis atsiveriančiais nuostabiais vaizdais iš balkono. Taip pat atlieka apsauginę funkciją, neleidžia krituliams, vėjui ir triukšmui patekti į balkono vidų. Ši sistema sukurta taip, kad ja galėtų patogiai naudotis kiekvienas šeimos narys“, – aiškina UAB „Siteks“ pardavimų vadovas Gediminas Banevičius.

Panašių balkonų įmonė įrengė ne viename objekte. Tačiau, nors dauguma balkonų yra panašūs, kiekvienu atveju projektavimo darbai atliekami individualiai, prisitaikant prie esamos situacijos.

„Dauguma užsakovų jau supranta, kad sudėtingesniems architektūriniams sprendimams reikia daugiau žinių ir patirties juos įgyvendinant, būtent dėl to ir siekiame bendradarbiauti su užsakovais jau nuo pirmųjų projekto žingsnių“, – teigia G. Banevičius.

UAB „Siteks“ su UAB „Hanner“ dirba jau ne vienus metus. Šiuo metu įmonė atlieka darbus net keliuose UAB „Hanner“ objektuose.

„Visada bandome užsakovą pažinti ir suprasti jo požiūrį į tai, ką jis kuria. Ilgalaikis bendradarbiavimas ir abipusis pasitikėjimas leidžia rasti naudingiausius sprendimus, kurie galų gale neša naudą galutiniam vartotojui“, – neabejoja pašnekovas.

Paklaustas, ar dirbant šiame objekte teko susidurti su kokiais nors iššūkiais, pašnekovas sako, kad tikriausiai nėra tokio projekto, kurio techniniams sprendimams nereikėtų papildomų pastangų.

„Įmonės viduje esame suformavę požiūrį, kad neįmanomų dalykų nėra, todėl ieškome geriausių sprendimų ir juos siūlome užsakovui. Pastaruoju metu susiduriame su iššūkiais balkonų sistemose komponuodami medžio, HPL plokštės ir pan. dekoratyvinius elementus. Kiekvienu atveju tai yra iššūkis, nes paruoštų brėžinių, kaip tai įgyvendinti, nėra“, – priduria G. Banevičius.

Po pastatais – dviejų lygių aikštelė

Įrengiant naujus kvartalus, daug dėmesio skiriama ir gyventojų saugumui užtikrinti. „Pilies apartamentai“ – ne išimtis.

Laiptinėje, prie įėjimo į pastatą, ties įvažiavimais į automobilių stovėjimo aikštelę ir kiemo teritorijoje įrengta vaizdo stebėjimo sistema. Įėjimo į laiptinę lauko durys su telefonspyne, jų įvadai padaryti ir butuose.

Pasirūpinta ir tuo, kad gyventojams netektų sukti galvos, kur pastatyti savo automobilius. Visus pastatus jungia dviejų lygių požeminė stovėjimo aikštelė, kurioje įrengtos 283 transporto priemonių vietos ir veikia automatinės automobilių numerių nuskaitymo sistemos.

Pamiršti šaltas vonios grindis padės DEVI elektrinio šildymo kilimėliai

Šilumos kainos ir komfortas – vieni svarbiausių dalykų, į ką žmonės kreipia didžiausią dėmesį, pirkdami butus. Statant „Pilies apartamentus“, pasistengta šildymo sistemą įrengti taip, kad būtų užtikrinta tiek viena, tiek kita.

Būtent dėl to visais šildymo sprendimais – nuo šilumos punkto iki radiatorių gyventojų butuose, taip pat vidaus vandentiekiu ir santechnine įranga naujame „Pilies apartamentų“ kvartale – patikėta pasirūpinti UAB „Danfoss“, kuri yra viena pasaulinių lyderių, teikiančių energiją taupančius ir naujoviškus sprendimus.

„Pilies apartamentuose“ įmonė „Danfoss“ įrengė belaidžiu ryšiu valdomą šildymo centrinį valdiklį „Danfoss Link“, kuriuo galima lengvai net ir nuotoliniu būdu valdyti kelias šildymo sistemas: radiatorių, elektrinį grindų šildymą, šilumos siurblius ir pan. Tokia valdymo sistema ne tik padeda užtikrinti didesnį komfortą, bet ir taupyti energiją.

„Danfoss Link“ yra išmanioji valdymo sistema su patogia vartotojo sąsaja ir jutikliniu ekranu. Ja galima šildymo sistemas valdyti ir nuotoliniu būdu, nesant patalpose.

Su sistema „Danfoss Link“ galima valdyti ir DEVI elektrinio šildymo kilimėlius. Juos UAB „Danfoss“ rekomenduoja „Pilies apartamentų“ gyventojams kaip patogų grindų šildymą vonios kambariuose. DEVI kilimėliai gali padėti pamiršti nejaukų jausmą, kai basomis tenka atsistoti ant šaltų vonios grindų.

DEVI šildymo kilimėlius paprasta sumontuoti ir galima lengvai, be didelių investicijų integruoti į bendrą šildymo sistemą. Šiuos kilimėlius galima kloti po bet kuria grindų danga – plytelėmis, laminatu ar mediena.

Pasak UAB „Danfoss“ šildymo sistemų pardavimų vadovo Andriaus Timofejevo, didžiausias DEVI elektrinio šildymo kilimėlių pranašumas – kad pakloti po grindų plytelėmis jie greitai įšyla. Toks grindų šildymas yra pigesnis nei vandeninis, kuriam vamzdžius būtina kloti giliau. Todėl, turint šildymą vandeniu, reikia ilgiau laukti, kol įšils grindys, mat iš pradžių įšildomas betonas, o tik po to – grindys.

DEVI šildymo kilimėliai parduodami visiškai paruošti montuoti, tad kloti juos labai paprasta ir saugu. Kilimėlių storis – vos 3–4,5 mm, taigi juos klojant neteks labai paaukštinti vonios kambario grindų. Be to, šie kilimėliai gali būti labai ilgai eksploatuojami. Gamintojas jiems suteikia net 20 metų garantiją.

Išnaudojant „Danfoss Link“ sistemos galimybes ir efektyviai valdant šildymą, sukuriamas komfortas namuose ir sutaupoma iki 30% energijos.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų