Pramonės inžinerija ir inovacijos. Nauja era.


Inžinerijos ir statybos pramonė stovi ant naujos eros slenksčio. Progresyvios įmonės, siekdamos modernumo ir visavertės evoliucijos, nepailsdamos plėtoja programas ir priemones, keičiančias bendrovių projektų rengimo, planavimo ir įgyvendinimo metodus. Tiekdamos pažangią programinę įrangą, statybai skirtą aparatinę įrangą ir analizės galimybes, inovatyvios kompanijos išsprendžia daugybę sektoriuje dešimtmečius glūdėjusių problemų, įskaitant sunkumus surinkti projekto informaciją ir ja dalytis. Akivaizdu, kad pokyčiai laukiami. Juk statybų projektai tampa itin sudėtingi ir brangūs, o vadovai patiria didesnį spaudimą sumažinti sąnaudas, įgyvendinti projektą per trumpesnius terminus ir užtikrinti darbo našumą.

Naujausios tendencijos

Daugybė bendrovių į savo kasdienę veiklą ėmė diegti naujas statybos technologijas, tačiau didžiąją dalį pastangų buvo sutelkusios į skaitmeninio bendradarbiavimo programinės įrangos priemones. Pavyzdžiui, susirūpinimas klimato pokyčiais paskatino poreikį užtikrinti, kad projektuojami pastatai būtų kuo efektyvesni. Tokie laimėjimai technologijų srityje leido elementams, pavyzdžiui: mobiliosioms programėlėms, belaidžio ryšio technologijai, šviesos ryšiui ir žaliajai medžiagai, atlikti reikšmingą vaidmenį srityje, kuri neabejotinai bus kitas pastatų projektavimo etapas.

Pastaraisiais metais itin reikšminga tapo ir 3D spauda. Technologijų patobulinimai ir mažesnės sąnaudos lėmė tai, kad 3D taptų perspektyviu pasirinkimu, ypač inovacijų ir tyrimų srityje. Ji žymiai sutrumpina prototipų kūrimo ir bandymo etapo laiką, sąnaudas, o tai padeda užtikrinti produktyvumą, planuoti projektą, mažinti darbo apimtį, tiekimo išlaidas ir atliekas.

3D spausdinimo ir BIM (statinio informacinis modeliavimas) sąjunga statybų ir inžinerijos sektoriuose taip pat reikšminga. BIM patobulinimai stiprina surenkamųjų statinių ir moduliavimo tendencijos augimą. 3D spaudos garantuojama projektavimo laisvė, specializuoti sprendimai ir pažangios inžinerijos galimybės reiškia, kad turime vis labiau prisidėti prie inovatyvių statybos produktų kūrimo. Tikėtina, kad ateinančiais metais tolesni technologijų patobulinimai užtikrins didesnį šios tendencijos populiarumą.

Nuo įrangos sekimo iki BIM, nuo energijos taupymo iki nuotolinio valdymo – internetu sąveikaujantys įrenginiai („IoT“) atlieka svarbų vaidmenį, vykstant statybos pramonės ir susijusių produktų nulemtiems pokyčiams. Nauji ir inovatyvūs statybos produktai su nebrangiais mažos galios jutikliais bendrovėms teikia informaciją, kuri naudojama procesams gerinti, sąnaudoms mažinti ir pelningumui didinti. Ši technologijų platforma pagerina išmaniųjų statinių galimybes ir suteikia išmaniojo miesto su tarpusavyje susijusia infrastruktūra galimybę. „IoT“ inovacijos galimybės statyboje yra beribės.

Didelės apimties duomenys – tai visų tipų pramonėje esanti informacija. Nors tai nevisiškai nauja tendencija, tačiau, atsiradus naujiems lyginamų duomenų analizės būdams, ji pradeda duoti naudos. Naujos technologijos leido bendrovėms prasmingai išnaudoti šią vertingą informaciją, kuri dabar efektyviai taikoma projektavimo, operacijų ir komunikacijos srityse. Dėl to pagerėja supratimas, našumas, projektavimas tampa aukštesnio lygio, o gamybos procesas vyksta sklandžiau.

Inžinerijos ir statybos įmonių technologinė transformacija

Nuo 2011 iki 2017 m. pradžios statybos ir technologijų įmonės gavo 10 mlrd. dolerių investicijų finansavimą. Didelę reikšmę šių industrijų evoliucijai ir pokyčiams turėjo ir vis dar turi naujos įmonės (vadinamieji „startuoliai“). Kiekvienas naujas verslas savaip prisidėjo prie naujų galimybių – priemonių ir sprendimų, plėtojančių statybos technologijas bei eliminuojančių „nusistovėjusias“ problemas.

Verta paminėti, kad naujos įmonės daug lengviau integruoja ir įvairias inovacijas.

Tikėtina, kad startuoliai sukurs dar daugiau priemonių ir sprendimų statybų etapui. Jau dabar tam maždaug 1 000 bendrovių siūlo produktus, įskaitant galimybes, susijusias su įmonės išteklių planavimo sistemomis, kurios naudojamos visą statybų laikotarpį.

Darbai statybvietėje

Statybos technologijų bendrovės mėgina sušvelninti keletą sudėtingiausių problemų, sukurdamos priemones ir sprendimus, padedančius atlikti darbus statybvietėje.

Produktyvumas darbo vietoje yra vienas svarbiausių prioritetų. Kai kurios naujos priemonės pagerina produktyvumą darbo vietoje – jos seka komandos darbą realiuoju laiku, įskaitant kiekvieno komandos nario aktyvaus darbo valandų skaičių. Pavyzdžiui, sistema stebi darbuotojus, analizuodama duomenis iš nešiojamųjų GPS įrenginių, arba prašo darbuotojų įvesti duomenis apie savo veiklą, vietą ir valandas į mobiliuosius įrenginius. Kitos produktyvumo darbo vietoje programos padeda bendrovėms valdyti projekto darbuotojus kvalifikuotos prekybos srityje arba stebėti produktyvumą prekybos arba darbuotojų lygmeniu. Pavyzdžiui, naudodamas vieną priemonę, meistras gali iš karto gauti duomenis apie faktines projekto valandas, į apskaitą įtrauktas ir kitas valandas.

Saugos stebėsena – tai visada didelį rūpestį inžinerijos ir statybos bendrovėms keliantis dalykas. Daugybė programų palengvina saugos incidentų darbo vietoje stebėseną ir pranešimą apie juos, o kita įranga leidžia vadovams pateikti saugos perspėjimų ir patarimų visiems darbuotojams.

Kokybės kontrolei taip pat teikiama ypatinga reikšmė, todėl moderni įranga gali tapti patikimu asistentu kontroliuojant šį aspektą. Kai kurios naujos programos pateikia nuotraukas ir vaizdų žymes, taip padėdamos vadovams tikrinti atokiau esančias aikšteles, o kitos leidžia atnaujinti ir stebėti remonto ir apdailos darbų sąrašus realiuoju laiku. GPS naudojimas projektams, ypač tiems, kurie susiję su transportavimu, jau pagerino projektų specifikacijų tikslumą. Dėl to pagerėja našumas ir tikslumas atliekant darbus statybvietėje. Ateityje pirmaujančios inžinerijos ir statybos bendrovės tikisi sukurti automatines kokybės kontrolės sistemas, jungiančias naujas technologijas ir dirbtinį intelektą su kitomis priemonėmis, įskaitant GPS ir BIM.

Taip pat kuriamos ir kitos programos, padėsiančios atlikti daugybę kitų darbų, įskaitant tiekimo grandinės logistiką.

Skaitmeninis bendradarbiavimas

Architektai, inžinieriai ir meistrai – jų yra daug, jie dirba įvairiose vietovėse ir, palyginti su kitų pramonės sričių darbuotojais, gera jų komunikacija ypač svarbi, nors, deja, ypač sudėtinga. Jie turi dažnai bendrauti ir derinti informaciją, nes tam tikri pokyčiai, pavyzdžiui, rodos, nedidelis medžiagų užsakymo pakeitimas, gali akivaizdžiai pailginti terminus ar padidinti sąnaudas, jei projektas bus įgyvendintas per vėlai. Tai paaiškina, kodėl daugybė šiuolaikiškų ir sąmoningų statybos bei inžinerijos įmonių dėmesį skiria priemonėms, kurios skatina skaitmeninį bendradarbiavimą (informacijos keitimąsi internetu) visais projekto etapais. Šiems darbuotojams nebereikia kaip anksčiau grįžti į biurą toms užduotims atlikti, nes tuos pakeitimus jie gali atlikti statybvietėje. Pavyzdžiui, viena mobilioji platforma leidžia darbuotojams į brėžinius pridėti pakeitimų, pastabų ir hipersaitų. Be to, darbuotojai tai gali naudoti sutarties įvykdymo kontroliniams sąrašams naujinti arba norėdami surinkti informaciją apie kliento ir rangovo bendravimą, vykstantį pakartotinai derinant sutarties sąlygas. Šios priemonės leidžia vadovams statybvietėje atnaujinti ir nedelsiant pasidalyti informacija (įskaitant darbuotojų duomenis), ypač kai vyksta itin svarbus parengiamasis ir statybos etapai. Kai kurios našumo ataskaitų sritys gali automatiškai importuoti statybvietės duomenis, taip supaprastindamos informacijos rinkimo procedūrą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų