Architektai sukūrė dar vieną „vertikalų mišką“ – medžiais apsodintus dangoraižius. Šį kartą tankus miškas apsodintas viename iš Šveicarijos didmiesčių Lausano mieste. Visuomenės dėmesį statinys pritraukė, nes tapo aukščiausiu, 117 metrų siekiančiu, „vertikaliu mišku“.
Architektai Stefano Boeri, Gianandrea Barreca ir Giovanni La Varra nuosekliai įgyvendina vertikalaus miško mieste idėją.
Daugiabutis apsodintas šimtais medžių ir krūmų, kurie filtruoja ordą, gamina deguonį, apsaugo daugiabučio gyventojus nuo miesto smogo, turtina biosferą. Vertikalus miškas Šveicarijoje yra antras šio architekto darbas. Jis, kaip ir jo pirmtakas, padengtas krūmais ir augalais, o jo 117 metrų aukščio fasadas papildytas 3000 kvadratinių metrų želdynais. Po architekto vizijos, statyti daugiau nei 100 kedro medžių, naujasis pastatas vadinamas „La Tour des Cedres” (kedrų bokštu).
Pirmasis daugiabutis – miškas buvo pastatytas Milane. Žinia apie jį apskriejo aplink pasauly žaibišku greičiu. Kaip tuokart pranešė „Der Spiegel“, tankiai apgyventose vietovėse pamatyti žaliuojančius augalus gali būti sudėtinga, tačiau nuo 2014 metų Milano gyventojams ir miesto svečiams tereikia pažvelgti aukštyn.
Vertikalus miškas Milane – du milžiniški dangoraižiai, šiuo metu statomi antrame pagal dydį Italijos mieste. Tačiau jie nėra panašūs į tradicinius „betono džiunglių“ pastatus iš stiklo, betono ir plieno. Pranešama, kad šiuose pastatuose auga 730 medžių, 5 tūkst. krūmų ir dar 11 tūkst. kitokių augalų. Žiūrint tradiciškai, augalai užima vieno hektaro plotą.
Vertikalaus miško projekto kaina – 65 mln. eurų. Vieno pastato aukštis sieks 112, kito – 80 metrų.