Tarptautinė gyvybės mokslų technologijų ir įrangos gamintoja „Esco Lifesciences“ skelbia apie Kauno LEZ baigtą projektuoti medicininės įrangos gamyklą. Darbus atliko projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Be Live“.
„Esco Lifesciences“ veikia daugiau nei šimte šalių. Ji kuria ir gamina laboratorijoms ir biofarmacijos įmonėms skirtą įrangą bei medicinos prietaisus, siūlo unikalius sprendimus įvairių pramonės šakų laboratorijoms.
Kauno LEZ suprojektuotos gamyklos statybos užsakovas yra šiai įmonių grupei priklausianti UAB „Esco medical technologies“.
Gamyklos pastatas bus 7 710 m2. ploto 2 aukštų A++ energetinės klasės. Jame įsikurs medicininės įrangos gamykla su sandėliavimo ir biurų patalpomis. Planuojama, kad jos statybos prasidės šių metų paskutinį ketvirtį ir truks apie metus laiko. Naujosios medicininės įrangos gamyklos produkcija bus visų pirma sterilų mikroklimatą užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai, kurie yra skirti IVF klinikoms.
„Kartu su „Esco Lifesciences“ siekiame kad pastatas butų tarp lyderių, tų kelių šimtų tvariausių pastatų pasaulyje. Šį iššūkį įveikiame pastatą kurdami nuo pat idėjų, vėliau projektavimo, statybų proceso valdymo, netgi tolesnio jo gyvenimo ciklo numatymu.“, – sako Darius Kvedaras, kompleksinio statybų konsultavimo bendrovės „Be Live“ direktorius.
Pasak jo, „Be Live“ gamyklos užsakovams teikia paslaugas pagal pasaulyje vis labiau populiarėjantį, tačiau Lietuvoje dar retą EPCM (Engineering, Procurement and Construction Management) modelį. Jo esmė yra ta, kad visas su gamyklos projektavimu ir statyba susijusias paslaugas klientas patiki vienam, vykdytojui.
„EPCM modelis leidžia išlaikyti koncepcinį ir techninį darbų vientisumą, suvienyti projektavimo ir statybos technologijas. Kai atsakomybė perduodama į vienas rankas, mes gauname naujas galimybes, o kartu atsakomybę bei naują kokybinį lygį“, – sako D. Kvedaras.
Anot jo, naujajam pastatui siekiama aukščiausio BREEAM standarto įvertinimo. Projektuojant ir statant gamyklą yra taikomos tokios naujovės kaip viso gyvenimo ciklo analizė bei dinaminis energetinis modeliavimas. Papildomai, konsultuojamasi su ekologais dėl įvairiapusiškų tvarumo priemonių, pavyzdžiui, numatomas ne tik paukščių apsaugojimas nuo atsitrenkimo į stiklus, tačiau ketinama numatyti lizdavietes bei lesyklas. Pastato prieigose bus įrengtos tręštančios medienos ir akmenų krūveles smulkiems žinduoliams ar varliagyviams bei kitos priemonės prisidedančios prie vietos biologinės įvairovės.
Naujosios gamyklos automobilių stovėjimo aikštelėje projektuojama ne mažiau kaip 20% elektromobiliams pritaikytų vietų, numatoma vieta centralizuotai atvežamų darbuotojų išlaipinimui. Eismas sklype projektuojamas taip, kad skirtingi srautai kirstųsi kuo mažiau. Judėjimo prioritetas yra suteikiamas pėstiesiems, formuojamos iškilios perėjos, maksimaliai sumažintas pėsčiųjų, dviračių bei automobilių srautų susikirtimų kiekis.