sendvario progimnazija
Projekto vizual.

Prie Klaipėdos suplanuoto švietimo komplekso statyboms – 12 mln. eurų paskola


SEB bankas paskolins iki 11,8 mln. eurų investicinio fondo „Nter Social Infrastructure Fund“ (buvusi „Orion Asset Management“) valdomai įmonei SIP3, kuri Klaipėdos rajone, Sendvario seniūnijoje, pradės statyti daugiafunkcį centrą.

Planuojama, kad 8,2 tūkst. kv. metrų ploto pastate bus 230 vietų darželis, 550 vietų progimnazija, kultūros, sporto ir laisvalaikio erdvės. Lėšos skolinamos 14 metų pagal viešosios ir privačiosios partnerystės projektą, pranešė bankas.

Teigiama, jog Sendvario seniūnijoje gyventojų skaičius kasmet padidėja bent 2 tūkstančiais. Šioje teritorijoje dažniausiai įsikuria jaunos šeimos su vaikais, trūksta darželių ir mokyklų.

sendvario progimnazija
„AV-archilab” vizual.

Planuojama, kad projektavimas ir statyba užtruks trejus metus, naujasis darželis ir mokyklą galėtų būti atidaryti 2026 metais arba anksčiau.

mokyklos-darželio statybas planuojama pradėti šių metų pabaigoje, o baigti 2025 metų antroje pusėje. Pastatą statys Vilniaus statybų bendrovė „Infes“.

Mokyklą projektavo architektų studija „AV-archilab”. Kūrybinė komanda: Viktorija Puodžiūtė, Audronė Paulauskienė, Rugilė Palevičiūtė, Anastasija Bogomolnikova. Vizualizacijos: Donatas Bručas, Simas Balnionis.

„Pastato idėja paremta atvirumu, daugiafunkciškumu ir bendruomeniškumu.

sendvaris
„AV-archilab” vizual.

Pagrindinė erdvinio išplanavimo idėja: atsisakyti tamsių ilgų koridorių, tam pastato vidaus išplanavimas organizuojamas „ratu“ aplink renginių, sporto sales, atriumus taip suteikiant įdomią, inovatyvią ir patogią vidinių erdvių strukūrą bei užtikrinant insoliaciją ne tik kabinetuose, bet ir koridoriuose.

Koridoriai sujungia keturis pastato tūrius – taip išlaikoma vientisa architektūrinė idėja“, – teigiama projektuotojų puslapyje.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų