RESTA 2023 parodoje – STRUCTUM tvarumo stendas ir diskusija apie tvarių miestų ateitį


Vilniaus parodų rūmuose Litexpo įvyko statybų verslo ir baldų paroda RESTA 2023. Kaip ir kiekvienoje parodoje, žurnalas STRUCTUM paruošė išskirtinį stendą. Jis buvo įvertintas ir parodos ekspozicijų konkurse pelnė „Įspūdingiausios ekspozicijos vardą“.

Vienu įspūdingiausių RESTA 2023 parodos stendų išrinktu stendas – tai 5 metrų aukščio statinys iš grynos medienos, dekoruotas žaliais augalais.

Novatoriško dizaino STRUCTUM stendas skirtas įvairiapusiškai tvarių ateities miestų sampratai per modulinę ir medinę statybą, aplinkai draugiškas medžiagas, gamtos integraciją bei technologijų siūlomas galimybes atspindėti.

Architektūros tvarumo idėja atsirado kaip būdas sumažinti žalą aplinkai, o viena reikšmingiausių šios idėjos krypčių – nustoti gamtą matyti kaip atskirą elementą, kurį reikia išsaugoti, o atsigręžti į ją ir integruoti kuriamoje gyvenamojoje aplinkoje.

Tai kartu su šiandienėmis aplinkos sąlygomis ir sparčia urbanizacija lėmė, kad vis daugiau dėmesio skiriama ekologišku sąmoningumu grįstiems projektams.

Litexpo nuotr.

Diskusija apie tvarių ateities miestų vystymą

Pirmąją statybų verslo parodos dieną prie STRUCTUM stendo įvyko diskusija apie tvarių miestų kūrimą. Joje dalyvavo kompetetingi architektūros, urbanistikos, statybos ir politikos sričių atstovai.

Ateities miestų vystymas yra neatsiejamas nuo tvarumo ir technologijų darnos, nuo visapusiško bendradarbiavimo tarp skirtingų sektorių, tad diskusijoje savo įžvalgomis dalinosi ir bendrų sprendimų ieškojo:

Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Tauragės miesto meras Dovydas Kaminskas,  PUPA urbanistikos studijos partnerė, urbanistė Justina Muliuolytė, MB „Bauland“ steigėjas, partneris, architektas ir urbanistas Donatas Baltrušaitis, nekilnojamojo turto vystytojų „YIT Lietuva“ administracijos direktorius Arimantas Glebauskas bei statybų sektoriaus ekspertai – Nacionalinės gaisrinės saugos asociacijos vadovas Martynas Matulevičius ir „GROHE AG“ pardavimo atstovė Lietuvoje Aistė Stankevičienė.

Diskusijos įrašas:

 

Siekiant sustiprinti holistinio tvarumo požiūrį į architektūrą, statybų procesą ir technologijų galimybes, diskusijos metu buvo keliami svarbūs klausimai apie tvarumą, buvo ieškomi ilgalaikiai sprendimai, kaip užtikrinti būsimų kartų gyvenimą Žemės planetoje.

Diskusijos vieta – statybų paroda buvo pasirinkta neatsitiktinai, kadangi statybos pramonė ir visas sektorius stipriai veikia mus supančią aplinką, nes jo poreikiams sunaudojama net 40 proc. viso pasaulio energijos ir generuojama net 30 proc. visų atliekų.

Diskusijos metu plačiai aptartos įvairios su tvarumu ir tvaria statyba susijusios temos: „tvarumo imitavimo“ (angl. greenwashing) problema, projektuotojų ir užsakovų santykiai, medinė statyba bei jos įstatyminių reguliacijų problemos Lietuvoje, sertifikuotų tvarių statybinių medžiagų panaudojimas, vandens taupymas, Žaliojo kurso įgyvendinimas, žaliųjų miestų koncepcijos ir gerieji jų pavyzdžiai.

Litexpo nuotr.

Mediena – tvariausia statybinė medžiaga

Siekiant atkreipti dėmesį į tvaraus dizaino principus ir praktiškai pademonstruoti šių idėjų pritaikymą didžiausioje Lietuvoje statybų parodoje „RESTA 2023“ Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose balandžio 27–29 dienomis buvo galima išvysti įspūdingą žurnalo STRUCTUM kuriamą stendą, kurį įgyvendinti padėjo „Jūrės medis“, „Gaja Decor“, „Tarkett“, „LT PROJECT“, „Manorobotas.lt“ ir Rytis Koveckis, pastoliai „Akmas“ bei „DNR reklama“.

36 kv. metrų ploto, 3 tonų svorio ir beveik 5 metrų aukščio stendas buvo pagamintas iš klijuotosios medienos elementų, kurių kompozicija atspindėjo aliuziją į tvarų ateities miestą.

Mediena yra labai universali ir atspari aplinkos poveikiams, pasižymi ilgaamžiškumu ir tvirtumu, o dėl savo natūralios prigimties ir galimybės kaupti CO2 neretai yra laikoma tvariausia statybine medžiaga.

„Jūrės medis“ naudoja tik iš gerai tvarkomų miškų ir kitų kontroliuojamų šaltinių FSC® sertifikuotas žaliavas bei yra verifikuota EPD produkto poveikio aplinkai deklaracija, kuri dar kartą patvirtina jų medienos konstrukcijų pranašumus tvarumo ir ekologijos aspektais.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų