Sandarūs langai –šiluma be nuostolių


Kadangi nepigiai įsigiję langus klientai būna linkę taupyti ir mažiau sumokėti už jų montavimą, pasiteisina patarlė – „šykštus moka du kartus“.

Šiuolaikiniai langai gaminami laikantis aukščiausių technologinių standartų, naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, tačiau dėl montavimo metu padarytų klaidų net ir aukščiausios kokybės energiją ir šilumą tausojantys langai negarantuos gamintojų deklaruojamos šilumos izoliacijos, sandarumo ir kitų svarbių savybių.

Norint, kad langas netaptų šilumos nuostolių priežastimi, reikia ne tik rinktis kokybišką langą, bet ir pasirūpinti daugiasluoksniu langų rėmų montavimu, kuris dar vadinamas šiltuoju montavimu. Šią langų montavimo technologiją galima taikyti ne tik naujai statomuose būstuose, bet ir seniau statytuose namuose, keičiant langus arba taisant langų montavimo klaidas. Taip galima ištaisyti montavimo klaidas net žiemą ir neišimant lango, o visus darbus atlikti iš vidaus – svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas.

Daugiasluoksnis šiltasis langų montavimas

Dėl klaidų, padarytų montuojant langus, termoizoliacinis sluoksnis praranda savo savybes: susidarę šilumos tilteliai tampa keliu šilumai nutekėti į išorę ir dideliems energijos nuostoliams susidaryti. Todėl sandarinimo būdas, kurį pasirenka langą montuojantys darbininkai, turi labai didelę įtaką lango ir sienos jungimosi vietos kokybei. Juk drėgna ir peršalusi termoizoliacinio sluoksnio struktūra sukuria terminį tiltelį, tad ir sudaro sąlygas prarasti didelį pastato šilumos kiekį.

Sienos ir lango jungimosi vieta yra labai jautri šilumos praradimui ir drėgmės kaupimuisi, todėl jos sandarinimas yra ypač svarbus. Tinkamas šiltasis langų montavimas neleidžia drėgmei patekti į sandarinimo bei statybines medžiagas – tai labai sumažina galimybę patalpose atsirasti pelėsiui. Lango montavimas naudojant tik montavimo putas ir tvirtinimo elementus nėra tinkamas ir geras. Montavimas sluoksniais užtikrina itin patvarų ir efektyvų langų jungčių sandarumą, vadovaujantis principu „viduje sandariau nei išorėje“.

Trys šiltojo montavimo sluoksniai

Tik sausas termoizoliacijos sluoksnis užtikrina šilumos sulaikymą ir garantuoja ilgalaikę apsaugą nuo drėgmės poveikio ir pelėsio atsiradimo, todėl, norint pasiekti šį tikslą, reikia sukurti tris tarpusavyje susijusius sluoksnius:

  • vidinį sandarinimo sluoksnį;
  • šilumą ir garsą izoliuojantį sluoksnį;
  • išorinį sandarinimo sluoksnį.

Sandarinimas iš pastato vidaus (garui nelaidi juosta) termoizoliaciniam sluoksniui sudaro apsauginį ekraną nuo vandens garų ir drėgmės. Vidurinis sluoksnis (montavimo putos) atlieka garso ir šilumos izoliacijos funkciją. Sandarinimas iš išorės (garui laidi juosta) saugo nuo drėgmės iš išorės patekimo į termoizoliacinį sluoksnį, tačiau leidžia pasišalinti vandens garams iš sienos.

Soudal Window System“ – šiltojo langų montavimo sistema

„Soudal Window System“ (SWS) – tai šiltojo montavimo sistema, įrengiama naudojant poliuretano montavimo putas, garo ir hidroizoliacines juostas, savaiminio plėtimosi juostą ir hermetikus.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų