Šeškinės šlaitų pritaikymo konkursui pateikti 2 darbai


Tarptautinės vertės Šeškinės komplekso ir jo prieigų aplinkos pritaikymo lankymui ir pažinimui idėjos projekto konkursui pateikti 2 projektiniai pasiūlymai.

MAMUTO PARKAS-010203

„Mamuto“ parko vizija – supažindinti lankytojus su unikalia Vilniaus reljefo formavimosi istorija ir jos ypatybėmis, nes Vilnius – vienintelė Europos sostinė, įsikūrusi ties pačia paskutiniojo apledėjimo riba.

Parkas supažindintų su mamutų radiniais, ledynmečio išplitimo riba ir raiškiomis poledynmečio reljefo formomis. Šeškinės šlaitai – tinkama vieta viso Vilniaus poledynmečio kraštovaizdžio nuosekliam formavimuisi atskleisti, supažindinti kaip šis kraštovaizdis tarnavo kuriantis sostinei ir lėmė jo augimą.

Mamuto parką sudarytų: edukacinis „Mamuto“ takas, „Mamutų“ regyklos, „Mamutų“ ganyklos (žaidimų ir poilsio aikštelės, botaninis sodas) multifunkcis reljefo raidos muziejus įkurdintas amunicijos sandėliuose, „Amunicijos“ takas ir naujas tiltas vizualiai ir emociškai papildantis edukacinio parko naratyvą. Savo geologinio unikalumo Europos mastu Vilnius dar nėra pabrėžęs, šios temos pristatymas suteikia galimybę sukurti nacionalinės svarbos ir traukos centrą Lietuvoje – Mamuto parką.

IUNCTIO

Urbanistinis sprendimas vystomas remiantis ryšiais – kryptimis su kitais upės slėnių gamtiniais elementais. Projektuojami objektai – bokštas, regykla, poilsio ir veiklų aikštelės orientuotos Šveicarijos erozinio atragio, Iškartų erozinio kalvyno, Sapieginės erozinio atragio, lyglaukio geomorfologinio draustinio, Trijų kryžių kalno, Gedimino kalno, Tauro kalnas bei Viršuliškių kryptimis. Net jei iš projektuojamo objekto realiai orientyras nėra apžvelgiamas, tai koduoja semantines prasmes, o kiekvienoje iš lokacijų apie tai pasakoja informacinis stendas, taip kurdamas ne tik vietos, bet ir viso miesto gamtinį pažinimą.

Architektūrinė idėja taip pat yra bendrosios idėjos ir urbanistinio sumanymo tąsa. Projektuojamų architektūrinių elementų sandara pagrįsta kryptimis, o jų prasmė paaiškinama informaciniuose stenduose. Kitaip tariant, kuriama architektūra yra skirta pažinimui skatinti. Jei bendrosios kryptys daugiau orientuotos į tolimosios gamtos [Neries slėnių] pažinimą, tai architektūriniai elementai skatina lokalų gamtinį pažinimą, akcentuoja svarbiausius reljefo pokyčius, medžius, augalus ir kitus natūraliai susiklosčiusios gamtos dėmenis.

Architektūrinė estetika – lakoniškų formų, vienodų motyvų, kuklaus medžiagiškumo. Tuo siekiama išvengti architektūros išraiškos, kuri būdinga etnografiškai, tačiau šioje vietoje ji nebūtų nei kontekstuali, nei prasminga. Pagrindinės medžiagos – medis ir metalas, tonaliai labai derantis prie esamo kolorito. Todėl bendrai architektūrą galima įvardinti kaip šiuolaikišką, tačiau susiniveliuojančią. Vienas svarbiausių architektūrinių elementų – tai yra siaurojo geležinkelio, kuris čia buvo įrengtas bunkeriuose esančiai amunicijai transportuoti, atkūrimas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų