Šiaulių miesto integruotoji teritorija


Romanas Kančauskas,
Šiaulių miesto savivaldybės
administracijos direktoriaus
pavaduotojas

Ši teritorija buvo išskirta kaip tikslinė, nes Šiaulių miesto centrinė dalis yra ekonomiškai neaktyvi ir fiziškai nusidėvėjusi, teritorija yra mažiau patraukli gyventi ir verslui plėtoti. Pietinėje miesto dalyje pradėjus veikti didiesiems prekybos centrams, didžioji Šiaulių miesto gyventojų koncentracija pastebima ten, o miesto centrinėje dalyje vyrauja sąstingis. Šiai miesto daliai būtinos kompleksinio pobūdžio investicijos, siekiant atgaivinti bendruomeninę bei viešąją infrastruktūrą, skatinant ekonomikos augimą, geriau išnaudojant šios teritorijos potencialą ir didinant teritorinę sanglaudą. Įgyvendinus kompleksinio pobūdžio investicijas, Šiaulių miesto centrinėje teritorijoje būtų sukurtos patrauklios sąlygos gyventojams, miesto svečiams ir verslo plėtrai.

Šiaulių miesto centrinė dalis reprezentuoja visą miestą ir lankoma tiek visų miesto gyventojų, tiek svečių. Nepaisant centrinės miesto dalies svarbos, didžioji dalis infrastruktūros yra fiziškai ir morališkai pasenusi. Siekiant sukurti patrauklią aplinką gyvenimui, darbui, laisvalaikiui bei investavimui būtina kompleksiškai sutvarkyti centrinę Šiaulių miesto dalį ir taip pagerinti miesto estetinį vaizdą ir gyvenamąją aplinką, padidinti eismo saugumą, sumažinti aplinkos taršą ir sukurti patrauklesnę investicinę aplinką. Numatoma rekonstruoti Prisikėlimo aikštės prieigas (jungtis su kitomis teritorijomis) – rekonstruoti ar nutiesti gatves, pėsčiųjų ir dviračių takus (Aušros al. (nuo Vasario 16-osios g. iki Žemaitės g.), Varpo g. (nuo Vilniaus g. iki Aušros al.), Tilžės g. (nuo Vilniaus g. iki Aušros al.), takas, vedantis nuo Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros iki dekoratyvinės skulptūros „Šaulys“).

Buvusio „Elnio“ fabriko teritorija apibūdinama kaip Šiaulių miesto galimas senamiestis, tačiau teritorijoje įsikūrusios gamybinės, prekybos ir paslaugų įmonės, dalis pastatų apleisti ir apgriuvę. Naudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, teritorija jau valoma, čia kuriamas menų inkubatorius, iškirtus krūmynus atsiveria vaizdas į Talkšos ežerą. Tikimasi, kad integruotos teritorijos programos lėšomis bus sukurtos prielaidos šiai teritorijai tapti komercine ir rekreacine.

Talkšos ežerui ir jo prieigoms taip pat skirta nemažai ES struktūrinių fondų paramos, ežeras išvalytas, pradėti infrastruktūros įrengimo darbai. Vandens telkinys yra natūralus traukos šaltinis, todėl čia lankosi gyventojai ir miesto svečiai. Tam, kad ši teritorija galėtų pasiūlyti įvairesnių laisvalaikio leidimo formų ir taptų daugumos mėgstama vieta, reikia sukurti ir tobulinti infrastruktūrą. Numatoma Talkšos ežero pietinės pakrantės plėtra, įrengiant poilsio ir rekreacijos infrastruktūrą, pritaikytą smulkiojo, vidutinio verslo ir visuomenės poreikiams. Planuojamas įrengti dviračių takas palei ežerą, S. Šalkauskio g. (nuo Ežero g. iki Trakų g.), Meškerių g. (nuo Šeduvos g. iki Talkšos ežero), taip pat įrengti paplūdimį ir pritaikyti jį gyventojų
reikmėms. Viešąsias erdves planuojama pritaikyti sportui, laisvalaikiui, aktyviam poilsiui įvairioms tikslinėms grupėms, įtraukiant apšvietimo bei suoliuku įrengimą dekoratyvinės skulptūros „Šaulys“ teritorijoje ir skulptūros kolonos remontą.

Pasikvietus kraštovaizdžio ir kitų sričių specialistų, planuojama sutvarkyti Šiaulių miesto centrinį parką ir jo prieigas, pritaikyti jas verslo ir visuomenės poreikiams, išsaugant paveldą ir atgaivinant Didžiadvario parko zoną. Siekiama pasiūlyti pramogų, galimybių aktyviai ar ramiai leisti laiką. Kaštonų alėjoje planuojama įrengti nuolat veikiančią atvirą jaunimo kūrybos erdvę.

Numatytas ir Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaro ir jo prieigų kapitalinis remontas (nuo Tilžės g. iki Draugystės pr.). Siekiant skatinti gyventojų kultūrinį gyvenimą, numatyta rekonstruoti ir gyventojų poreikiams pritaikyti Amfiteatrą bei jo prieigas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų