„SINIAT“ SISTEMOS SKIRTINGUOSE PROJEKTUOSE


„Etex“ grupei priklausanti įmonė „Siniat“ gamina ir parduoda savo gaminius 5 žemynuose, 42 šalyse iš 107 gamyklų. Nuo pat 1937 m., kai buvo įkurta, priklauso šeimai. „Siniat“ gaminiai ir sprendimai pritaikomi statant žinomiausius objektus – muziejus, verslo centrus, viešbučius, prekybos ir pramogų centrus…

Nesudėtingų projektų yra daug. Dažniausiai sunkiau įgyvendinami tie, kurių paskirtis įvairialypė, o kokybės reikalavimai – itin aukšti. Paprasčiau tariant, tokiems projektams priskiriamos ligoninės, teatrai ir muziejai. Taip pat sudėtingesni projektai tie, kurie buvo rengiami taikant neįprastas technologijas, priimant netradicinius sprendimus ir skirti unikalioms vietoms. Įmonė „Siniat“, kaip viena gipskartonio plokščių ir fasado konstrukcijų gamintojų lyderių, įgyvendina paprastus projektus, tačiau noriai imasi labai sudėtingų objektų, kurie tampa tikrais architektūriniais iššūkiais.

Pats sudėtingiausias ir žinomiausias objektas – Antrojo pasaulinio karo muziejus Gdanske.

Projektas atsirado kaip dviejų konkursų – ekspozicijos vizualizacijos ir pagrindinio įėjimo formos – rezultatas. Pats muziejaus pastatas įsikūręs keliasdešimt metrų po žeme. Jis yra daugiau kaip 23 tūkst. m2 bendro ploto, iš kurių 5 tūkst. m2 užima pagrindinė ekspozicija – viena didžiausių istorinių parodų pasaulyje.

Projekto reikalavimai

Dauguma konstrukcijų atremtos į kartais net 7 m aukščio neįprastų formų sienas. Deja, dauguma jų gali būti tvirtinamos tik prie grindinio, o kai kurių papildomą apkrovą sudaro prie jų tvirtinami eksponatai. Dar prisideda būtinas atsparumas mechaniniams pažeidimams ir teisės aktuose numatyti atsparumas ugniai bei akustinė ir šiluminė izoliacija. Aukšti projektiniai reikalavimai, didžiulė erdvė ir neįprastas plačiąja prasme gipskartonio plokščių taikymas turėjo įtakos tam, kad čia buvo susidurta su lenktynių „Formulė-1“ prilygstančiais iššūkiais.

Aukštos sienos, vėdinimo sistema, akustika, gaisrinė sauga

Įmonių grupei „Etex“ priklausantis aukščiausio lygio priešgaisrinių sprendimų gamintojas „Promat“, objektuose bendradarbiaujantis kartu su „Siniat“, pritaikė nemažai ir itin specifinių priešgaisrinių sprendinių. Viena iš naudojamų sistemų – „Promaduct®-500“ – padeda pasirūpinti gaisrine vėdinimo kanalų sauga. Šiems kanalams izoliuoti panaudota daugiau kaip 4 tūkst. plokščių „Promatect®-L500“. Taip buvo sukurta ne tik saugi vėdinimo sistema, bet ir pasirūpinta jos gaisrine sauga. Objektą realizuoti pagelbėjo daugiau kaip 40 tūkst. „Siniat“ gaminių, susijusių su estetika ir akustika. Laikančiąją konstrukciją paprastai sudaro padvigubinti ir pagal poreikį sutvirtinti profiliai „NIDA UA 100“. Tai padėjo sukurti projekte numatytas aukštas sienas, dažniausiai tvirtinamas tik prie grindinio. Atraminės konstrukcijos padengtos plokštėmis „NIDA EXPERT“. Ten, kur buvo būtina itin kokybiška izoliacija, naudotos plokštės „NIDA SONIC“. Šių perforuotų gipskartonio plokščių sluoksnis sudarytas iš garsą sugeriančio flizelino. Suprojektuotos jos taip, kad kuo geriau slopintų garsus (ypač tuos, kurie atitinka žmogaus balso charakteristikas) ir mažintų reverberaciją. Įgyvendinant šį projektą, „Siniat“ plokštės „NIDA KIETA“ buvo naudojamos ir ten, kur kyla didesnė mechaninių pažeidimų rizika (t. y. ten, kur didesnis kaip 1000 m² plotas). Parodų erdvių sienos turi būti stiprios ir patvarios, kad nenusidėvėtų esant nenutrūkstamam lankytojų srautui. Šiose vietose naudojamos plokštės „NIDA KIETA“, (tipas DEFH1IR), su medžio drožlių šerdimi, pakietinančia plokštes ir darančia jas patvaresnes.

Tiesiog gražu

Naudingos gipskartonio plokštės „Siniat“ su laisvai pasirinkto patalpos vidaus stiliaus kūrimo galimybe, tačiau jas įrengiant reikia preciziškumo. Pagelbėjo itin lanksčios plokštės „NIDA LENKTA“. Su jomis pavyko sukurti pertvarų aštriomis briaunomis rafinuotą reljefą, minkštus perėjimus tarp plokštumų, sudėtingas lankų kreives ir švelnias sienų linijas. Minimalus lenkimo spindulys, siekiantis 30 cm, šiuo atveju nesudarė beveik jokių kliūčių ir leido nevaržomai įgyvendinti viziją.

Kiti žinomi „Siniat“ projektai

2. Liublino vandens parkas

Liublino baseinas – tai vienas šiuolaikiškiausių tokio tipo objektų šalyje. Jame įrengtas vadinamasis kilnojamasis dugnas, todėl galima plaukioti esant keliems skirtingiems vieno baseino gyliams. SPA zonoje įkurta treniruoklių salė, saunų, nusileidimo kalnelių, žiemos sodas ir ledo kambarys. Priešais pastatą suprojektuotoje pagrindinėje aikštėje vyksta koncertai ir renginiai po atviru dangumi. 2015 m. Liublino vandens parko pastatas gavo „Krištolinės plytos“ apdovanojimą sporto ir laisvalaikio objektų kategorijoje. Statant objektą naudota sistema „NIDA HYDRO“, skirta nuolat šlapioms arba drėgnoms patalpoms. Be to, šios sistemos plokštės yra itin patvarios, todėl puikiai tinka naudoti viešosiose patalpose. Jos taip pat atsparios pelėsiui, galinčiam susidaryti šlapiose ir drėgnose patalpose.

3. Viešbutis „Bristol“

„Bristol Tradition & Luxury“ – tai pirmas penkių žvaigždučių viešbutis Priekarpatėje, suprojektuotas itin išrankiems klientams. Savo architektūra primena Priekarpatės regiono tradicijas. Viešbutyje įrengta prabangių apartamentų ir svečių kambarių, šiuolaikiškų konferencijų salių, kazino, treniruoklių salė ir SPA centras. Objekto statybai naudoti garsą sugeriantys „Siniat“ asortimento gaminiai, pavyzdžiui: „NIDA TYLI“ ir „NIDA SONIC“, padeda greitai bei efektyviai sukurti akustinių barjerų konstrukciją, užtikrina aukščiausią garso komfortą.

„ICE Kraków Congress Centre“

„ICE Kraków Congress Centre“ – modernus konferencijų ir pramogų centras Krokuvoje. Centro projektą parengė Lenkijos architektai Krzysztofas Ingardenas ir Jacekas Ewý. Jie bendradarbiavo su Japonijos dizaino studija „Arata Isozaki & Associates“ Tokijuje. Geriausiu projekto įvertinimu tapo 5 žvaigždutės tarptautiniame konkurse „The International Property Awards“ geriausio architektūrinio projekto kategorijoje. Dėmesio nusipelnė didžiausia auditorija, kurioje įrengta 1 915 sėdimų vietų. Čia pirmą kartą pritaikytas „dalinio vynuogyno“ išdėstymo principas (sceną iš trijų pusių supa auditorijos kėdės). Šio objekto statybai panaudota 70 tūkst. m2 gipskartonio plokščių („NIDA TYLI”, „NIDA EXPERT“, „NIDA VANDUO“, „NIDA UGNIS PLUS“, „NIDA LENKTA“ ir „NIDA SONIC“), naudojamų tokio pobūdžio projektų naujoviškiems sprendimams įgyvendinti.

4. Prekybos ir pramogų centras „Bronowice”

Prekybos ir pramogų centro Krokuvos Bronovicų mikrorajone plotas siekia 60 tūkst. m². Klientų paslaugoms – daugiau kaip 150 prekybos ir paslaugų taškų (parduotuvių, kavinių ir restoranų). Daugiau kaip 90 % šio objekto sausosios statybos sistemos sudaro „Siniat“ gaminiai (įskaitant butikų interjerą). Buvo naudojamos plokštės „NIDA“ (STANDARTAS, VANDUO, UGNIS) ir „NIDA SONIC“ lubų apkalai, o visumą papildė UA profiliai. Išoriniai stovėjimo aikštelių prieangiai įrengti iš plokščių „NIDA HYDRO“, atsparių nepalankioms oro sąlygoms. Ypatingas dėmesys skirtas saugumo klausimams, t. y. investuotojas priėmė sprendimą dar labiau jį sustiprinti (pavyzdžiui, visos lubos buvo pakabintos ant viršutinių nonijaus pakabų „NIDA“, tankiai sumontuoti lubų profiliai). 

 

Daugiau apie SINIAT: www.SINIAT.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų