Kitaip ir būti negali, jei patalpos buvo valytos kilnojamuoju dulkių siurbliu. Nesvarbu, naujas jis ar vos kelerių metelių, modernus su daugiapakope filtravimo sistema ar vandens filtru. Nes bėdų kilnojamieji dulkių siurbliai tikrai turi. Ir visiškai nereikšminga, koks prekių ženklas puikuojasi ant korpuso, kokie filtrai įrengti, ar jis tampomas ant ratukų, ar yra robotas.
Sukeliame dulkes – ligų sukėlėjas
Problema slepiasi technologijoje. Kad dulkės būtų susiurbiamos, reikalingas oro srautas. Jis turi surinkti dulkes ir jas nunešti į talpyklą. Šį srautą sukuria variklis ir turbina. Tačiau bet kuris iš minėtų tipų dulkių siurblių viename gale siurbia, o kitame – pučia. Pučia susiurbtą orą čia pat, po kojomis. Šis oro srautas pakelia dar nesusiurbtas namų dulkes, o jos nusėda ant baldų, lovos patalynės… Tiesiog pakimba ore, pradeda erzinti kvėpavimo takus, akis, neigiamai veikia bendrą savijautą. Šios dulkės ilgainiui tampa alerginių ligų ar net astmos priežastimi.
Žinoma, kad namų dulkės yra vienas stipriausių alergenų. Jos sukelia iki 70 % astmos atvejų. Be mineralinių dalelių, jas sudaro ir atpleišėjusios epidermio ląstelės, mikroskopinės erkutės, mintančios apidermiu, jų ekskrementai ir įvairiausių likučių mišinys. Šiuo atveju nepadeda jokie „Hepa“, „Ulpa“ ar kokie nors kiti filtrai, nes siurblys privalo išpūsti orą, kitaip jis tiesiog neveiks.
Ši kilnojamųjų dulkių siurblių neigiama ypatybė nustelbia kitas, ne ką mažiau valymo kokybę lemiančias. Pavyzdžiui, jei siurblyje dulkės renkamos į popierinį ar tekstilinį maišelį, jam užsipildant gerokai mažėja traukimo galia. Ir jokie oro vatai nepadės, kaip ir vandens filtras.
Trumpa siurblių žarna ir nuolat krentantis siurblys – tikras košmaras valant laiptus. Žarna negali būti ilgesnė, nes siurblio variklis per silpnas. Kai kurių siurblių žarnos ilgis tesiekia 90 cm!
Išsiurbtą orą – lauk
Žinoma, visiškai atsikratyti dulkių nepavyks, na, – beveik neįmanoma. Tačiau žymiai sumažinti jų kiekį galima atsisakius kai kurių interjero detalių, pavyzdžiui, kilimų, naudojant kitus patalpų valymo metodus. Vienas jų ir, be abejo, geriausias – centrinė dulkių siurbimo sistema „BEAM Electrolux“. Amerikiečiai dar prieš 60 metų suprato, kad siurbiant naudotas oras turi būti pašalinamas iš siurbiamos patalpos. Todėl siurblys buvo sumontuotas labiausiai nuo miegamųjų patalpų nutolusioje vietoje ir vamzdžiais, įrengtais grindyse, sujungtas su siurbimo žarnos prijungimo lizdu, prie kurio buvo prijungta žarna.
Įrengus centrinę dulkių siurbimo sistemą, namuose ar biure nelieka sukilusių dulkių, blogų kvapų, susiurbiama beveik 100 % dulkių. Su centrinių dulkių siurbimo sistemų pasauline lydere „BEAM Electrolux“:
– gyvensite gerokai sveikesnėje aplinkoje, patalpų oras taps gaivesnis;
– sumažės alerginių simptomų ir pagerės savijauta;
– elektros energijos sutaupysite net iki 30 %;
– dėl savo technologinių ypatumų siurblys visuomet veiks vienoda galia.