Lopšelis-darželis „Pilaitė". „Archispektras" vizual.

Sostinės Pilaitės rajone projektuojamas naujas lopšelis-daželis: priims 168 vaikus


Vilniaus mieste, Pilaitės mikrorajone, projektuojamas modernus, A++ energetinės klasės darželis. Pasirinktą skypą iš šiaurės, vakarų ir rytų supa daugiabučių namų kvartalai, rytų kryptimi yra esamas miškas. Projekto autoriai, studija „Archispektras”, neabejoja, kad šioje miesto dalyje darželis ypač reikalingas.

Projektuojamame lopšelyje – darželyje numatoma aptarnauti 168 rajono vaikus. 2 aukštų pastatas numatomas šiuolaikiškas, tačiau savo tūriu ir fasado kompozicija derantis prie konteksto. Pats pastato tūris numatomas iš dviejų aukštų korpusų su skiriančią jungtimi – pagrindiniu įėjimu į pastatą.

Lopšelis darželis Pilaitė

Fasado spalvą architektai pasirinko ryškią, atspindinčią pastato funkcija, žaismingumą – raudonas čerpes (betonines, keramikinės ar kt.). Siekiant išlaikyti vientisumą, langų rėmų spalva tai pat projektuojama raudonos spalvos.

Lopšelis-darželis „Pilaitė"

Lopšelis-darželis „Pilaitė".

„Pirmam pastato aukšte numatomos 6 grupės, o antram aukšte 8 lopšelių darželių grupės. Visa administracija ir pagalbinės patalpos su kabinetais planuojamos šiaurinėje dalyje pirmajam aukšte.

Pagrindinis įėjimo zonoje numatomas erdvė per du aukštus iš holo galima tiesiai galima pakliūti į universalią salę, kuria numatoma erdvė žaidimams ir nemiegantiems vaikams, tokia pat salė numatoma ir 2 aukšte.

Visas vidurinis tūris skaidrus, todėl išlieka sąsaja su mišku esančiu už pastato. Numatomas liftas bei dvi laiptinės, pastatas pritaikomas žmonėms su negalia”, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

Lopšelis-darželis „Pilaitė"

Tolimesniuose projektavimo etapuose, gavus užsakovo detalią technologija, lauke numatomos edukacinės erdvės vaikams, sodai, lysvės ir žaidimų aikštelės.

Viešasis susirinkimas vyks kitų metų sausio 2 d. nuotoliniu būdu.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų